SCP-542
ocena: +4+x

Identyfikator podmiotu : SCP-542

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-542 ma być przetrzymywany w pokoju o wymiarach 8m x 8m z małą przylegającą łazienką, oraz może wnosić prośby o umeblowanie, poza tym, które można zmodyfikować do formy przyrządów chirurgicznych. Znaczące wnioski SCP-542 zawierają:

 • Jedno łóżko rozmiaru królewskiego, brak koców lub prześcieradeł, sam materac (Zatwierdzono)
 • Dwa duże biurka robocze (Zatwierdzono)
 • Jedna duża szafa (Zatwierdzono)
 • Komplet ciężkich płaszczy, fartuchów i spodni (Zatwierdzono)
 • Kilka luster o pełnej długości (Odrzucono)
 • Wybór materiałów do szycia wraz z belami tkaniny (Pierwotnie zezwolono, wycofano po Incydencie 542-B-03.)
 • Kilka dużych biblioteczek, wypełnionych księgami z anatomią i tekstami medycznymi, zarówno starych, jak i nowych (Zatwierdzono)
 • Szachy (Zatwierdzono)
 • Czyste zeszyty i różne przybory do pisania (Zatwierdzono)
 • Regularne dostawy niemieckich krzyżówek (Zatwierdzono)
 • Głębokie przemysłowe zlewy (Odrzucono)
 • Stalowy pilnik do paznokci (Odrzucono. Dano drewniany z papierem ściernym jako zastępstwo.)
 • Obcinacze do paznokci (Odrzucono)
 • Dostęp do swojego osobistego zestawu chirurgicznego (odmowa, z wyjątkiem przypadków testowania, patrz Dodatek)

Pokój musi pozostać zablokowany, zaplombowany i chroniony przez cały czas przez co najmniej dwóch funkcjonariuszy Klasy D. SCP-542 podaje się dwa posiłki dziennie, dostarczone przez personel klasy D, a na żądanie będzie poddany transfuzji świeżej krwi (1 pinta, dowolnego typu) tygodniowo.

Kiedy SCP-542 zaczyna cierpieć z powodu niewydolności narządu, może zażądać dostarczenia świeżego narządu, a Fundacyjny Personel Medyczny uśpi go i przeprowadzi operację. Mimo stałych próśb, SCP-542 nie może wykonywać zabiegów inwazyjnych sam na sobie, z wyjątkiem obserwowanych testów. Stare i odrzucone narządy lub tkanki należy zebrać w celu testowania.

W przypadku, gdy SCP-542 ucieknie z zamknięcia, SCP-542 może być osłabiony wysoką dawką środków uspokajających lub dezaktywowany przez sieć. Jeśli wejdzie w posiadanie jakichkolwiek noży lub kawałków szkła/ lustra, które mogłyby zostać użyte do cięcia, dopuszcza się niezagrażający życiu postrzał.

Opis: SCP-542 twierdzi, że był typowym człowiekiem pochodzenia kaukaskiego, identyfikującym się jako obywatel niemiecki. Tą historię potwierdza fakt, że niemiecki wydaje się być jego pierwszym językiem, ze słyszalnym niemieckim akcentem podczas posługiwania się innymi językami. SCP-542 żąda od pracowników nazywania go per "Herr Chirurg" czy "Chirurg", a także biegle mówi po niemiecku, angielsku i francusku oraz trochę po polsku i włosku. Standardowe testy IQ wykazały IQ 542 na poziomie około 150, co oznacza, że jest on wysoce inteligentny. Nie wiadomo, ile lat ma 542; badania różnych próbek tkanek nic nie ujawniły. Twierdzi, że był "strasznie normalny" przed rozpoczęciem pierwszej wojny światowej i twierdzi, że pracował dla partii nazistów, nawet, jeśli uważał, że ich cele są "nudnie proste".

Z wyglądu opisany został jako "Potwór Frankensteina". SCP-542 może ukryć swoje dziwne cechy pod ciężkimi ubraniami, ale woli nosić tylko parę spodenek, odsłaniając swą zgarbioną formę, wydłużone jelita, przekrzywioną klatkę piersiową i dziwną strukturę ramion. Jego skóra jest wykonana z plastrów różnych barw i odcieni, niektóre z nich zrośnięte razem w blizny, podczas gdy inne są zszyte razem. Niesymetryczna struktura kości i mięśni ujawnia, że zastępował on większość swojego ciała w czasie i przyznaje się do pracy z "pomocnikami" do wymiany takich rzeczy jak części rdzenia kręgowego. Chociaż jego wygląd może się zmieniać przy operacji, ramiona zawsze są zbyt długie w proporcji do ciała, a jego dłonie zostały zmodyfikowane w znacznym stopniu, aby mieć dodatkowe stawy w palcach.

Skóra jest ciasno ściągnięta na twarzy 542, dając mu nieco szkieletowy wygląd wraz z tendencją jego kości do wybrzuszania się przez jego skórę. Jego zęby, należy zauważyć, są zebrane od różnych osób, niektóre z nich wyglądają, jakby nie pochodziły od ludzi. Nierzadko kaszle lub wymiotuje krwią, przez co wymaga transfuzji świeżej krwi około raz w tygodniu. Obecnie posiada dwa serca i wielokrotności kilku innych organów i narządów. Sposób, w jaki 542 śledzi własną strukturę podczas wykonywania operacji jest nieznany, ale porównuje on to do "posiadania bardzo dobrej pamięci".

Badania DNA na wszystkich tkankach są niejednoznaczne i ujawniają fragmentaryczne DNA. Nie wiadomo, jak potrafi przyjmować różne rodzaje krwi i wiele narządów, nie cierpiąc na odrzucenie narządów czy reakcje alergiczne, ani jak potrafi funkcjonować podczas wykonywania inwazyjnych zabiegów na sobie, nawet podczas wkładania do mózgu dodatkowej materii mózgowej. SCP-542 ma być zachowany do obserwacji i testowania procesu, który utrzymuje go przy życiu.

SCP-542 zachowuje się w zaskakująco przyjemny sposób przez większość czasu, lubi długie rozmowy na temat nauki i biologii, polityki i długie gry w szachy. Jednakże, gdy jakiś narząd zaczyna zawodzić lub część jego ciała staje się nekrotyczna, ulega drastycznej zmianie osobowości, prześladując i obserwując ludzi z daleka. Dodatkowe informacje na temat jego nawyków i ataków można znaleźć w dodatku.

Wygląda na to, że SCP-542 ma wcześniej nieznaną zdolność do bycia w pełni świadomym jego funkcji i funkcjonowania, będąc nawet w stanie zidentyfikować punkty gnicia lub rozkładu, których nie powinien czuć w żaden znany sposób. Ta zdolność jednak okazuje się wykraczać poza jego własne ciało. Może on biernie wyczuć zdrowie i stan zdrowia innych ludzi w odległości kilku metrów od niego, zakres rozciąga się na około pięć metrów w momencie koncentracji. Przyznaje, że używa tego procesu, którego sam nie rozumie, aby wybrać następne ofiary.

Dodatek: Udowodniono, że SCP-542 był napastnikiem podczas 45 mordów w ciągu trzech lat, które miały miejsce w Niemczech, Anglii i Ameryce i podejrzewa się go o dodatkowe, niepotwierdzone piętnaście morderstw w tym okres czasu. Zaobserwowano go po raz pierwszy cztery lata temu przez Agenta ████████ w ██████████, Niemcy, po zaatakowaniu czterech osób, z których kończyn usunięto mięśnie, ścięgna i kości. Trzy ofiary zmarły z powodu utraty krwi i wstrząsu. Czwarta, ██████ █████, przebywała w pokoju hotelowym obok agenta ████████, który interweniował w tym czasie. Relację można znaleźć w raporcie o incydencie 542-A-06.

SCP-542 jest silnie przywiązany do kolekcji skalpeli, noży, strzykawek i innych urządzeń chirurgicznych z okresów od współczesności do archaicznych, które są bardzo dobrze zachowane, reliktów z już 1910 roku. Nosi je w wyłożonej aksamitem czarnej skórzanej walizce i modyfikuje wiele swoich kurtek, aby mogły ukryć i nosić ten sprzęt. Nie ma on dostępu do tej kolekcji, z wyłączeniem testowania i obserwacji samo-chirurgicznych operacji.

SCP-542 spowodował również kilka zgonów pracowników klasy D, nie w trakcie testów, z powodu zaniedbania lub założenia, że niektóre przedmioty mogą być "bezpieczne", gdy są używane przez niego. Ostrzega się personel, że nawet, jeśli jego osobowość jest przyjemna przez większość czasu, nadal będzie operować personel w celach rozrywkowych i ciekawości, jeśli da się mu szansę. Te incydenty mogą być przeglądane w raportach o incydentach 542-B-01 do 542-B-11. Pozornie bezpieczne przedmioty, takie jak zestawy do szycia, doprowadziły go do zrobienia nie tylko dobrze dopasowanej kurtki dla siebie, ale także powstrzymania pracownika personelu klasy D, przyszywając go do materaca łóżka przed usunięciem nerki i porcji wątroby.

SCP-542 okazał się być bardzo chętny do wykonania pewnych doświadczeń i wydaje się, że cieszy się samodzielną operacją z kimś obserwującym, wyjaśniając, co robi i przedstawiając swoją wiedzę na temat funkcjonowania ciała tak, jakby był nauczycielem opisującym podręcznik chirurgiczny. Niestety, zwykle wymaga to wystawienia na ryzyko ataku z jego strony.

Żądano, aby SCP-542 był utrzymywany przy życiu, aby proces, który pozwala mu wrócić do zdrowia po intensywnej operacji bez odrzucania narządu był badany i potencjalnie kopiowany w celach medycznych. SCP-542 może również wskazywać na możliwość używania go do wspomagania zabiegów chirurgicznych i studiowania wyników dzięki zwiększonej inteligencji i przymusu do poddawania wszystkiego sekcji. Wszelkie książki i notatki napisane przez niego mogą być dostępne i sprawdzone przez osoby posiadające Klasę Zabezpieczeń Poziomu 2 lub wyższą.

Aktualizacja ██.██.20██ SCP-542 w jakiś sposób zdobył wiedzę zarówno na temat SCP-291, jak i SCP-1025, i wydaje się być bardzo zainteresowany ich używaniem. Wszystkie wnioski o badanie obu anomalii należy odrzucić do czasu rozważenia.

Raport z Incydentu 542-A-06 Agent ████████, podczas pobytu w hotelu █████ w ██████████, Niemcy, usłyszały dźwięki bójki i krzyku z holu w przybliżeniu o 3:00 czasu lokalnego, odnośnie których czuł, że musiał interweniować, nie wiedząc, że spotka się twarzą w twarz z możliwym SCP. Po sforsowaniu drzwi do pokoju zauważył, jak SCP-542 usuwa mięśnie i kość prawej nogi Pani █████. Po oddaniu przez agenta kilku strzałów 542 uciekł przez okno, a agent ████████ skontaktował się z władzami lokalnymi i wezwał karetkę pogotowia.

██████ █████, Amerykańska turystka, która od kilku dni przebywała w mieście, opisała, co się z nią stało, gdy przebywała w szpitalu. Potem chętnie poddała się amnezji, chcąc wierzyć, że zamiast tego była ofiarą nieszczęśliwego wypadku drogowego, a prawa noga została amputowana.
Jej sprawozdanie jest następujące.

Byłam wcześniej w Niemczech, więc wiedziałam, jak to tutaj wygląda… i byłam przyzwyczajona do korzystania z autobusu. Chyba po raz pierwszy widziałam go właśnie tam, tak sądzę, ten facet ukryty pod ciężkimi marynarkami, ten kapelusz i okulary i oczywiście byłam podejrzliwa, bo to było lato, wiesz, strasznie gorąco … i zdałam sobie sprawę, że patrzył na mnie, ale zignorowałam to. On nie wysiadł z autobusu na moim przystanku, i zawsze byli inni w autobusie, nawet późno w nocy. Myślę, że widziałam go przez trzy dni, przestałam o tym myśleć … Musiał śledzić mnie po wyjściu z autobusu… tego dnia. Tej nocy.

Poszłam do mojego pokoju w hotelu, i nie … nie pamiętam … Okno było otwarte, a tam było całkiem ciemno, światło nie włączyło się. Uznałam, że ktoś zdecydował się ukraść moje rzeczy, więc poszłam zobaczyć, czy coś brakuje i … i …

[[██████ █████ okazuje oznaki intensywnego dyskomfortu i prosi o minutę, aby się doprowadzić do porządku. Jest to dozwolone, kobieta wraca po kilku minutach.]]

Ukrywał się pod łóżkiem i miał te dziwne … długie ramiona… i palce… zbyt wiele stawów i złapał moje kostki i powalił mnie. Był za szybki i … i przywiązał moje ramiona i nogi do łóżka i na początku myślałam, no wiesz, że zamierza … że… no wiesz.

Ciągle mówił rzeczy jak … "Nie martw się" i "Pomożesz mi" i "Potrzebuję twojej pomocy …" i rzeczy takie jak to, to było kurewsko straszne, a on powiedział, że jak będę milczeć, to może później wezwie pogotowie, a to było trochę przerażające.

Myślę, że to było dużo gorsze. Podniósł kurtkę, leżała na wieszaku przy drzwiach, nawet jej nie zauważyłam … i zaczął wyciągać wszystkie te noże i … wszystkie te narzędzia i po prostu nie wiedziałam, co robić. Więc postanowiłam spróbować szczęścia i zaczęłam krzyczeć tak głośno, jak tylko mogłam. Wtedy on … on …

[[██████ █████ pozwolono przestać, a tej nocy zostały wydane jej środki amnezyjne i przygotowane alibi.]]

Raport z Incydentu 542-A-15 Szczegółowe informacje na temat ewentualnego śledzenia i przechwycenia SCP-542 znajdują się w [[USUNIĘTO]]. Wniosek o odtajnienie jest w trakcie weryfikacji, ██.██.20██.

Notatka Dnia ██.██.██, SCP-542 został przeniesiony do Strefy Badań Biologicznych 12 aby pomóc w Projekcie Olimpia.
"I chcę go z powrotem nienaruszonego!" - Dr. Rights

Notatka

SCP-542 w jakiś sposób zdobył informacje na temat SCP-291, SCP-827 i SCP-545. Zakres znajomości tych SCP przez 542 i sposobu, w jaki zdobył tę wiedzę, jest obecnie przedmiotem dochodzeń. Personel odpowiedzialny za przeciek zostanie odpowiednio ukarany po przeprowadzeniu przeglądu zarządu.
-O5-██

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported