SCP-5480
18%2Blogo.png

Ze względu na znajdujące tutaj treści, poniższa strona przeznaczona jest dla dorosłych czytelników. Jeżeli nie jesteś osobą pełnoletnią, prosimy o opuszczenie tej strony.


ocena: +9+x

SCP-5480
Poziom2
Klasa podmiotu:
bezpieczne
Klasa drugorzędna:
{$secondary-class}
Poziom zakłóceń:
vlam
Poziom ryzyka:
znikomy

Specjalne Czynności Przechowawcze: Ze względu na podejrzenia co do tożsamości PoI-595 - jedynego mieszkańca SCP-5480 - o przechowywaniu SCP-5480 nie powinien wiedzieć nikt spoza Fundacji, włączając PoI-595. Budynek mieszkalny, w którym znajduje się SCP-5480 ma być monitorowany, a sąsiadujące z nim pomieszczenia mają być wykupywane przez Fundacyjnych agentów w celu zminimalizować ryzyko narażenia ludności cywilnej na anomalię.

Opis: SCP-5480 to mieszkanie w Portsmouth w Anglii, w którym znajduję się wiele anomalnych artefaktów. Należą do nich między innymi: seria roślin doniczkowych stworzonych z ludzkiej kości, konewka wypełniona żywym szpikiem wołowym oraz lodówka, która po zamknięciu wypełnia się kwasem żołądkowym.

Wiele dokumentów - rachunki, wypłaty, niewysłane podania o pracę i rachunki - zostało upchniętych do kosza. Najstarszy z tych dokumentów pochodzi z 1879 roku. Posiadają one również ścisłą chronologię. Od 1879 do 1942 roku są adresowane do "Saarin Llovi", następnie "Saally Orock" do 1979 roku, "Sandy Nadocks" do 2017 roku i od tego momentu do "Saara Klaviger".

Na stoliku nocnym znajduje się fotorealistyczny obraz przedstawiający młodą kobietę i starszego od niej mężczyznę, prawdopodobnie po trzydziestce, stojących na tle pola czerwonej trawy. Na dole ramki wyblakłymi literami napisane jest "εγώ και ιόν", co z greckiego oznacza “Ja i Ion”. Datowanie barwników wykazało, że ma on około 3 100 lat.

SCP-5480 jest zamieszkany przez PoI-595, wyżej wymienioną Saarę Klaviger. PoI-595 jest, jak wynika z jej paszportu, 28-letnią kobietą zatrudnioną obecnie jako asystentka handlowa w sieci sklepów spożywczych marki Aldi.

Dodatek 5480.1 - Odkrycie

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported