SCP-550
ocena: +3+x
SCP-550.jpg

Najwcześniejsze zdjęcie miejsca pierwotnego przejęcia SCP-550.

Identyfikator podmiotu: SCP-550

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne Procedury Przechowawcze: SCP-550 zabezpieczony jest w standardowej celi dla humanoidów. SCP-550 powinien otrzymywać ludzkie zwłoki raz na dwa tygodnie. Wszelkie resztki należy usunąć z przechowalni po dostarczeniu. Osoby wchodzące w kontakt z SCP-550 muszą przed interakcją założyć odpowiednie rękawice odporne na działanie chemikaliów oraz kombinezon Hazmat. Polecenia dla SCP-550 mogą być nadawane z zamontowanego w przechowalni systemu głośników, powinny być one używane przy transporcie, kontroli i testach.

Opis: SCP-550 to humanoid mający około 2,1 [m] wzrostu i ważący 70 [kg], składający się z wiórów Fraxinus excelsior (Jesionu wyniosłego). SCP-550 przypomina mężczyznę cierpiącego na atrofię mięśniową w zaawansowanym stadium, chociaż brakuje mu wszystkich narządów zewnętrznych i wewnętrznych. SCP-550 jest posłuszny względem ludzi, chociaż wykonuje tylko najprostsze polecenia. Rozmowa innymi sposobami komunikacji nie była w stanie ustalić czy SCP-550 jest rozumny. SCP-550 posiada wyjątkowo rozwinięty zmysł węchu pomimo braku odpowiednich narządów, wykorzystuje go tylko i wyłącznie do lokalizowania ludzkich zwłok.

SCP-550 jest zainteresowany ludzkimi zwłokami, zwłaszcza tymi znajdującymi się w początkowych stadiach rozkładu. Jeżeli takie ciało nie będzie znajdować się w pobliżu, obiekt aktywnie będzie go poszukiwał. Po znalezieniu ciała SCP-550 rozłamie się tworząc szeroką szczelinę na wysokości klatki piersiowej, po czym uklęknie przy zwłokach i nawiąże z nimi kontakt fizyczny z tym wgłębieniem. Nie różni się ono od zewnętrznej strony SCP-550, wydziela jednak duże ilości silnego kwasu solnego. Kwas produkowany przez SCP-550 nie rozpuszcza drewna z którego obiekt jest zbudowany.

SCP-550 jest w stanie pobierać proste molekuły i związki poprzez ściany zagłębienia. Kwas solny, który wytwarza, rozkłada substancje organiczne znajdujące się w zwłokach, pozwalając obiektowi na wchłonięcie substancji odżywczych przez pory w drewnie, z których się składa. SCP-550 głównie przyjmuje aminokwasy i różne białka, ale nie jest jasne, w jaki sposób wykorzystuje je do utrzymywania organizmu.

SCP-550 będzie nawiązywał kontakt fizyczny z wybranymi zwłokami, dopóki nie zamknie szczeliny w klatce piersiowej i nie powstanie. SCP-550 wydzieli następnie zawiesinę różnych materiałów, głównie luźne fragmenty naskórka, fragmenty odzieży (jeśli były obecne na zwłokach) i żółć żołądkową. Pozbawiony zwłok przez kilka dni SCP-550 wejdzie w stan uśpienia i nie będzie się poruszać dopóki zwłoki nie staną się dostępne.

Dodatek 550-Pozyskanie: SCP-550 został odnaleziony w grobie masowym, w ██████, w Afryce Południowej. Agencja Wywiadowcza Fundacji dowiedziała się o obiekcie z opowieści przekazywanych pomiędzy lokalnymi plemionami wędrownymi, które nazywały go mianem "ghûla"; szczegóły opowieści charakteryzowała znaczna dewiacja od tradycyjnego folkloru. MFO Beta-7 ("Maz Hatters", pol. "Zwariowani Kapelusznicy") otrzymała rozkaz potwierdzenia egzystencji potencjalnego obiektu klasy Euclid i pozyskania go w imieniu Fundacji.

Odkryto 28 zwłok uszkodzonych przez SCP-550, wdrożono protokół "Uszyta Zasłona" w celu przywrócenia ciał do akceptowalnego poziomu. Wiele rytualnych przedmiotów, takich jak kadzidła, świece, części dużego płótna barwione w różnych płynach ustrojowych, naczynia, garnki, talerze, różne sole i przyprawy zostało znalezionych porozrzucanych po całym cmentarzu.

Jedna osoba zaginęła w miejscowości pierwotnej lokalizacji SCP-550, mieszkaniec Siyanda ██████. Nie odnaleziono zwłok pasujących do tego cywila. Inni członkowie miasta twierdzą, że ██████ zaczęła wybierać się na regularne podróże do sąsiedniego miasta przed swoim zniknięciem.

W czasie przeszukiwania domu cywila, odnaleziono nagranie na skrzynce pochodzące z telefonu znajdującego się w [ZMIENIONO]. Nie odkryto innych dowodów wskazujących na połączenie sprawy z SCP-550.

Uwaga: Następujący zapis jest tłumaczeniem z języka Bantu, którym posługują się Zulusi.


[Kaszel i ciężki oddech, męski głos]

"Wiemy, że czujesz to w sobie. Wiem, że nie chcesz mi odpowiedzieć. Ale musisz przyjść. Jesteśmy tutaj żeby rozerwać te postrzępione więzy, nie ważne w jakim są stanie. Jesteś zagłodzona, ale nie głodna! Gdzie masz zamiar się ukryć przed tym czego Ci trzeba?"

[Damski głos szepcze przez 4 sekundy, zanim dzwoniący wydaje dźwięk przyzwolenia.]

"Khetiwie mówi, że jest gotowy, teraz wszystko zależy od Ciebie. Nie chcesz pozwolić ogniu przejść przez Twoje kości, zmieszać Cię ze śluzem w którym zaczynaliśmy? Nie chcesz stać się jednym ze śliną bestii, moczyć się w sokach swojego rodu? Wiesz co robić. Chcemy obudzić się na nowo wewnątrz bestii. To nie jest coś czego powinnaś się bać."

[Kolejne nierozpoznawalne dźwięki w tle.]

"Zobacz, Slindile już przyniósł cztery swoje ścięgna, świeże. Zobacz tylko na niego, jak wydłubuje sobie oko… Boże, nie mogę się doczekać żeby poczuć jak to jest wewnątrz niego."

Dodatek 550-A1 19-01-2011:
Analiza próbki skóry SCP-550 wykazuje obecność komórek śluzówki z mikrokosmkami, i potwierdza pigmentację skóry melaniną. Dr ████ zasugerował i autoryzował skan MRI bez środków uspokajających/odurzających. Skanowanie odroczone po Incydencie SCP-550-T1.

Incydent SCP-550-T1: O 3:43, ██-██-20██, system monitoringu wykazał, że SCP-550 zaczął krążyć po swojej komorze przechowawczej w trakcie badania jego stanu uśpienia. Agent ████████ i dr ██████ otrzymali zgodę na zbadanie sytuacji. Nagranie z monitoringu pokazuje, że wykonano standardową procedurę Fundacji i nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości, dopóki personel nie opuścił pomieszczenia. SCP-550 natychmiast położył się na podłodze komory, aż duży czarny język, prawdopodobnie ludzki, nie wybuchł z wewnątrz SCP-550. Ośrodek-36 został awaryjnie zamknięty, w czasie kiedy język wystający z SCP-550 zaczął rozsmarowywać substancję po całości swojej komory przechowawczej. Po 2 minutach i 14 sekundach, język wycofał się wgłąb SCP-550. Duża ilość czarnej, lepkiej śliny zawierającej różne ilości materiału organicznego ze wszystkich wcześniej spożywanych zwłok znajdowała się na wszystkich ścianach komory przechowawczej, wraz z czymś, co okazało się być tradycyjnym czarnym strojem ludu Zulu w nienaruszonym stanie.

Krótko po incydencie 550-T1, język należący do SCP-550 został zarejestrowany podczas losowego wystawiania się ze szpary SCP-550 na kilka sekund. SCP-550 pozostał w pozycji embrionalnej będąc w komorze przechowawczej, prawdopodobnie w celu zapobieżenia wypadkowi podobnemu do niedawnego incydentu. Nie zarejestrowano dalszych odchyleń w zachowaniu obiektu; Procedury Przechowawcze są obecnie aktualizowane.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported