SCP-557
ocena: +7+x
SCP-557.jpg

Wygląd SCP-557 z zewnątrz

Identyfikator podmiotu: SCP-557

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: Jako, że niemożliwym jest przeniesienie SCP-557, wokół niego został wybudowany Ośrodek Badawczy 29. Pomiary geograficzne i powietrzne obszaru zostały zedytowane w celu upodobnienia go do pustej pustyni bez żadnych wartości archeologicznych czy bogactw mineralnych.

Personel znajdujący się w Ośrodku musi:

• Zabiegać nieautoryzowanej obserwacji lub kontaktowi z SCP-557. Pomimo nieprzyjaznej lokalizacji, kilka grup okultystycznych, w tym ████████ ████ wydają się być świadome istnienia SCP-557 i wykazywać zainteresowanie nim. Wszelkie nieautoryzowane osoby mają zostać aresztowane, przesłuchane, oraz należy podjąć wobec nich odpowiednie kroki. Każda osoba usiłująca dostać się do tunelu poniżej Poziomu 5 lub poruszyć kamienny blok na podłodze Pokoju 501 musi zostać natychmiastowo terminowana.

• Kontynuować tłumaczenie zapisków znalezionych w SCP-557.

• Przeszukiwać strefę pod kątem znalezienia SCP-557-1. Jeśli SCP-557-1 zostanie uznany za zagrożenie klasy Keter ma zostać w miarę możliwości schwytany. W innym wypadku należy poddać go terminacji.

• Obserwować Pokój 501 i działać jako zespół uderzeniowy w przypadku, w którym cokolwiek wydostałoby się z rzeczonego pokoju.

Opis: SCP-557 to grób z ery Umm an-Nar, jego powstanie szacuje się na rok 2400 p.n.e., na żwirowej powierzchni, w „Pustym Kwadrancie” północno-zachodniego Omanu. Badania pobliskich terenów wskazują, że mógł być on częścią zaginionego miasta Ubar. SCP-557 został odkryty w roku 1988, podczas dochodzenia w sprawie zniknięcia zespołu geologicznego w tej lokalizacji.

W odróżnieniu od podobnych struktur, SCP-557 posiada 5 poziomów podziemnych, stworzonych głównie z piaskowca, prawdopodobnie służących jako antyczne więzienie i strefa przechowawcza.

Pomimo istnienia sektorów mieszkalnych i liczby broni dla około ███ personelu/strażników, obiekt prawdopodobnie był przez lata stopniowo opuszczany i całkowicie pusty od 300 roku n.e. Tylko dwa szkielety zostały znalezione na Poziomie 1.

Pokaźna biblioteka zapisków w różnych antycznych językach została znaleziona na Poziomie 1. Tylko materiały w języku egipskim i notatka w grece zostały przetłumaczone.

Poziomy 2 i 3 są opisane jako więzienie dla „heretyków i czarnoksiężników" ale wydają się nie być używane nawet do tysiąca lat przed opuszczeniem strefy.

Poziom 4 jest opisany jako „miejsce dla anormalnych”. Szkielety przypominające SCP-███ i SCP-███ zostały odnalezione w kamiennych celach, potwierdzając przeznaczenie struktury.

Poziom 5 składa się z holu o długości 51.2 [m], wypełnionego złożonymi pułapkami, prowadzącego do dużego pokoju, oznaczonego numerem 501. Pomimo, że wszystkie pułapki wydają się być zużyte lub wyłączone, naukowcy powinni zachować ostrożność. Drzwi do Pokoju 501, anachronicznie zbudowane z [ZMIENIONO], zostały odnalezione na podłodze, wyrwane od wewnątrz. Wnioskując z rozmieszczeniu pyłu w tym miejscu, zdarzenie to miało miejsce zaledwie około 20 lat temu.

W centrum podłogi Pokoju 501 znajduje się częściowo zakopany granitowy blok o wymiarach 3.2 [m] x 3.35 [m], ważący około 80,000 [kg]. Jest on pokryty nieprzetłumaczonymi runami. Podobny, cieńszy blok stoi w pomieszczeniu i widać na nim ślady, że żywa istota [desygnowana SCP-557-1] została do niego przykuta łańcuchami zrobionymi z tego samego materiału co drzwi. Nie znaleziono śladów dalszej bytności SCP-557-1. Przetłumaczone zapiski odnoszą się do SCP-557-1 jako “więźnia”, z jednym wyjątkiem w języku egipskim – „bękart Apepa.”

Dodatek: Tłumaczenie notatki znalezionej w pokoju z zapiskami:

Będę pisał po grecku, by każdy oczytany człowiek który znajdzie to miejsce mnie zrozumiał. Jestem ostatnim z Opiekunów, a niedługo i ja umrę. Piaski przejmują to miejsce, ale to zapewne dobrze. Więzień nie może uciec, a brama do ciemności nie może zostać nigdy otwarta. Nie sądzę, by możliwe było jej poruszenie, ale kto wie co z więźniem? Nawet Bogowie nie mogli go zabić i tylko z ich pomocą udało się go uwięzić. Bez rytuałów… nie wiem. Zabezpieczcie drzwi tak dobrze jak tylko umiecie i nigdy nie ruszajcie kamienia.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported