SCP-5593


ocena: +6+x
SCP-5593
Poziom2
Klasa podmiotu:
zneutralizowane
Klasa drugorzędna:
none
Poziom zakłóceń:
none
Poziom ryzyka:
none

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-5593 jest przechowywany wewnątrz instalacji kanalizacyjnej Ośrodka 103. Działania związane z zabezpieczeniem polegają na wydobyciu i zabezpieczeniu obiektu. W związku z wydarzeniami opisanymi w Dodatku 5593.1, SCP-5593 przeklasyfikowano na klasę Zneutralizowane.


Opis: SCP-5593 to anomalia oddziałująca na instalacje kanalizacyjne i wodociągowe Ośrodka 103, wywołująca gwałtowne wylewanie się znacznych ilości wody morskiej w losowych odstępach czasu. Badania mikrobiologiczne ustaliły, że woda ta wywodzi się z Oceanu Spokojnego, oddalonego o około 2500 kilometrów od lokalizacji Ośrodka 103.

Godzina Wystąpienia SCP-5593 Lokalizacja
13:47 - 12.04.2012 Łazienka dla Pracowników na 3 Piętrze - Zachód
02:34 - 12.05.2012 Umywalka Kafeterii na 3 Piętrze - Wschód
22:19 - 12.06.2012 Fontanny na 2 Piętrze - Zachód
17:38 - 12.09.2012 Stanowisko do Przemywania Oczu na 4 Piętrze1- Wschód

Dodatek 5593.1: Przesłuchanie

Dnia 12.10.2012, Dr Jorge Diaz nieumyślnie nawiązał konwersację z instancją, która najprawdopodobniej odpowiada za występowanie SCP-5593. Poniżej zamieszczono materiał z monitoringu dotyczący tego incydentu.

PRZESŁUCHANIE


(Materiał ukazuje Toaletę dla Personelu Naukowego w zachodnim skrzydle. Gdy woda w toalecie zostaje spuszczona, Dr Diaz opuszcza kabinę i udaje się w kierunku umywalki.)

(Wszystkie cztery krany wylatują ze swoich umywalek z powodu ciśnienia wody, równocześnie zalewając Dr Diaza podczas tego procesu. Diaz uderza w umywalkę, wykrzykując przy tym wulgaryzmy.)

Instancja: HEJ, CZŁOWIEKU, CO DO DIABŁA!

Diaz: Huh… Cześć? Kim jesteś?

Instancja: Sprawiłeś, że zrobiło się tu dość niekomfortowo, przez to twoje uderzenia. Wyluzuj.

Diaz: Czy to ty odpowiadasz za wodę wydostającą się z instalacji?

Instancja: Zapewne, stary, ja po prostu usiłuję wydostać się z tego miejsca, ale takie osoby jak ty nieustannie mi przeszkadzają.

Diaz: Nie, teraz ty mnie wysłuchaj, dupku, przez ten cały pieprzony tydzień rozwaliłeś…

Instancja: Jestem tu uwięziony! Próbuję odnaleźć jakieś wyjście, od czasu gdy wylądowałem w tej nędznej norze. Wydawało mi się, że robiłem jakieś postępy, ale raczej kręciłem się tylko tam i z powrotem.

Diaz: …Jak ty…

Instancja: To nie było specjalnie! Zwyczajnie źle skręciłem czy coś.

Diaz: Wiesz, że znajdujesz się w Missouri, tak? A dokładniej w Kansas City. Nie jestem pewien, czy znasz to miejsce…

Instancja: Naturalnie, akurat szczęśliwie skończyło się na Włochach.

Diaz: To nie to… Chwila, jeżeli mogłeś zwrócić się o jakąś pomoc przez ten cały czas, to właściwie czemu tego… Nie zrobiłeś?

Instancja: Niepokoję się, rozmawiając z ludźmi, których nie znam.

Diaz: (Westchnięcie.) Nigdzie się nie ruszaj.

Ścianę znajdującą się za toaletą wyburzono, nie odsłaniając przy tym żadnych wyraźnych anomalii. Następnie rury zostały rozkręcone, co spowodowało wybuch o potężnej mocy od wewnątrz. 68 000 kilogramów wnętrzności i wody wydostało się z toalety na korytarz, powodując śmierć zespołu mechaników przeprowadzających śledztwo.

Analiza materiału organicznego ujawniła, że organizm, z którego pochodził, był nieanomalnym płetwalem błękitnym.


O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported