SCP-560
ocena: +3+x

Identyfikator podmiotu: SCP-560

Klasa podmiotu: Bezpieczne

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-560 należy przechowywać na Fundacyjnym nośniku optycznym typu archiwalnego o minimalnej pojemności ███ GB. Nośnik ten ma być otwierany co najmniej raz na miesiąc poprzez stacjonarny komputer znajdujący się w przechowalni SCP-560. Kiedy komputer zaniecha funkcji, nośnik ma zostać umieszczony w obudowie odpornej na wstrząsy, dokładnie ███-██-████. Zgodnie z Fundacyjnymi procedurami bezpiecznego usuwania danych, pusty dysk ma zostać zniszczony cywilnymi sposobami i zastąpiony przygotowanym dyskiem z Naukowego Ośrodku ██. Testowanie na komputerze stacjonarnym z dowolnym rodzajem dostępu do sieci, czy innym dyskiem niż ten z komórki przechowawczej SCP-560, wymaga zezwolenia od personelu z 4 poziomem.

Opis: SCP-560 jest pojedynczą cyfrową formą życia nieznanego pochodzenia. Przeglądany przez kod binarny lub edytor heksadecymalny, SCP-560 pojawia się jako wzorzec bitów przechodzących przez strukturę danych nośnika pamięci, który zajmuje. Trwa analiza struktury bitów SCP-560.

SCP-560 zachowuje się podobnie do niektórych rodzajów złośliwego oprogramowania. Przed odkryciem formy życia przez Fundację w ████, amatorscy naukowcy z forum dyskusyjnego █████████ zauważyli ślady działania obiektu, przypisując go niezwykle szybko rozprzestrzeniającemu się wirusowi. Zamiast zastosować środki amnezyjne, Fundacja usunęła SCP-560 i pozwoliła kontynuować projekt. Forum dyskusyjne niedawno obchodziło ██ rocznicę śledztwa w sprawie SCP-560.

Po wprowadzeniu do cyfrowego środowiska SCP-560 rozpoczyna przetwarzanie zawartości nośnika danych. Obecnie przyjmuje się hipotezę, że forma życia metabolizuje dane w sposób podobny do ameby, pochłaniając dane dookoła i wydalając uszkodzone obrazy, pliki tekstowe, pliki wykonywalne, filmy i pliki dźwiękowe. Korupcja ta postępuje stopniowo na każdym pojedynczym pliku, ponieważ forma życia przechodzi z pliku do pliku podczas żywienia się. SCP-560 pokazuje preferencje dla plików zawierających ważne dane; Dr █████ teoretyzuje, że zaszyfrowane, skompresowane lub o dużej gęstości dane dostarczają SCP-560 dużej ilości energii metabolicznej. Te preferencje sprawiają, że obiekt idealnie nadaje się do Fundacyjnych procedur bezpiecznego usuwania danych.

W przeciwieństwie do wirusa komputerowego SCP-560 nie umieszcza swoich kopii w uszkodzonych plikach. Spekuluje się, że SCP-560 rozmnaża się przez [ZMIENIONO]; jednakże, jako iż nie ma żadnych istniejących [ZMIENIONO]. Im dłużej proces żywienia się SCP-560 postępuje, a ilość konsumowanych danych utrzymuje się na podobnym poziome, skuteczność pochłaniania treści przez obiekt zwiększa się, im więcej pochłonął. Po pełnym spustoszeniu nośnika SCP-560 wchodzi w stan kryptobiotyczny. Nawet po skonsumowaniu małej ilości danych, SCP-560 może przeżyć przez prawdopodobnie nieskończoność.

SCP-560 został zabezpieczony przez personel Fundacji podczas awarii serwerów ███████ w kwietniu ██, ████. Organizm wszedł w stan kryptobiotyczny i został pomyślnie pozyskany niedługo po tym. Ze względu na aktualne [ZMIENIONO], jakiekolwiek wycieki informacji o SCP-560 będą karane natychmiastową terminacją.

Dodatek: Oglądanie materiałów uszkodzonych przez SCP-560 za pomocą telewizji obsługującej 3D- czy stereoskopowo, liniowo lub kołowo spolaryzowane okulary, jest zabronione. -O5-3

Aktualizacja ██-██-████: Obejmuje systemy gier wideo z obsługą 3D. -O5-3

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported