SCP-563
ocena: +2+x

Identyfikator podmiotu: SCP-563

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: Ponieważ wszystkie zwłoki SCP-563-A zostały usunięte z SCP-563, czynności przechowawcze wymagane wobec SCP-563 są minimalne. Ma ona być otoczona przez pierścień czujników ruchu, rozmieszczonych co trzy metry i zdalnie monitorowanych przez oddalony o 15 kilometrów Ośrodek 1265-A.

Mobilna Formacja Operacyjna-Ξ-22 (Kryptonim: Hanna's Barbarians), ma za zadanie lokalizację i zabezpieczenie innych instancji SCP-563 oraz znalezienie informacji odnoszących się do Kulinarnej Korporacji Starożytny Smok. Obecnie, MFO-Ξ-22 współpracuje z rządami Korei Południowej, Japonii i Chińskiej Republiki Ludowej, aby potajemnie zakazać sprzedaży instancji SCP-563-B i wycofać z rynku wszystkie istniejące instancje, powołując się na względy bezpieczeństwa żywieniowego.

Rząd Chińskiej Republiki Ludowej obecnie współpracuje z Fundacją w celu odnalezienia miejsc podobnych do SCP-563 oraz zlokalizowania żywych instancji SCP-563-A, w celu przeprowadzenia badań.

Opis: SCP-563 to desygnacja dla opuszczonej działki uprawnej, znajdującej się w prowincji Hubei, w Chinach. Obiekty na terenie SCP-563 zostały zmodyfikowane na potrzeby przemysłowej hodowli zwierząt o wadze do kilku ton. SCP-563 jest wyposażony głównie do pracy z dużym drobiem, ale w obiekcie hodowano inne zwierzęta.

SCP-563-A odnosi się do zwłok domniemanej zwierzyny hodowlanej z SCP-563, które zostały znalezione w momencie zabezpieczenia. Instancje SCP-563-A były przedstawicielami kilku gatunków dinozaurów i spokrewnionych im gadów, które żyły na terenie Chin i Mongolii w okresie jurajskim i kredowym. Częściowa lista odnalezionych okazów znajduje się w Logu 563-05.

Za życia, instancje SCP-563-A były przypuszczalnie hodowane w celu produkcji instancji SCP-563-B. SCP-563-B to seria produktów "Prehistoryczne Jedzenie", produkowana przez firmę znaną jako Kulinarna Korporacja Starożytny Smok. Znaleziono informacje dotyczące tej firmy, ale na chwilę obecną nie wiadomo, gdzie znajduje się jej główne biuro lub inne placówki wykorzystywane do produkcji SCP-563-B. Produkty SCP-563-B są sprzedawane w kilku krajach Azji Wschodniej, ale zostały także znalezione w niektórych sieciach supermarketów w USA. Instancje SCP-563-B to między innymi:

  • Apata-sours: Ramen błyskawiczny, z sosem słodko-kwaśnym i mięsem z nieznanego gatunku zauropoda, przypuszczalnie mniejszego, łatwiejszego do utrzymania dinozaura, podobnego do Abrosaurus dongpoi. W produkcie znaleziono kawałki gastrolitów, co sugeruje, że jest on częściowo wykonany z żołądków.
  • Makaron z Welociraptorem Starożytny Smok: Makaron błyskawiczny, zrobiony z mięs kilku dinozaurów, jak również wieprzowiny, ryżu i kawałków melona, reklamowany jako "rosół z welociraptora". Testy rosołu są niejednoznaczne; produkt rzekomo smakuje jak wysokiej jakości makaron błyskawiczny, z dużą zawartością soli. Jest to pierwszy produkt firmy Kulinarna Korporacja Starożytny Smok sprzedawany w USA, w sieci supermarketów specjalistycznych [ZMIENIONO].
  • Herbata "Smocza Kość": Sproszkowana herbata, reklamowana jako sporządzona z mączki kostnej różnych gatunków "smoków". Badania DNA wykazały, że cząsteczki te pochodzą częściowo z kości dinozaurów, które nie przeszły procesu fosylizacji, ale około 75% wyników testów było niejednoznacznych. Do tej pory, jest to jedyny produkt Kulinarnej Korporacji Starożytny Smok, wycofany ze sprzedaży z "powodów bezpieczeństwa".
  • Dino-Przekąssski: Sprzedawane w Japonii w wielu smakach. Reklamowane przy użyciu antropomorficznych maskotek dinozaurów, w tym "Takara Tiranosaurusu" i "Riza Raputoru"1. Produkt przypomina amerykańskie skórki wieprzowe; badania produktu wykazały, że jest on wykonany z kilku gatunków.
  • Kentucky Fried Therizinosaur: Produkt drobiowy, smażony w głębokim tłuszczu, sprzedawany w niektórych częściach Korei Południowej. Jak wskazuje nazwa, większość mięsa w produkcie to Therizinosaurus cheloniformis. Rzekomo smakuje jak bardzo twardy kurczak.
  • Kyōryū kōgan: Dosłownie "Jądra Dinozaura". Sprzedawany głównie w Japonii, stwierdzono, że jest on zawsze robiony z mięsa pterozaurów z rodzaju Jeholopterus. Według reklam, zwiększa kondycję seksualną i płodność zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet.

Inne, nieanomalne produkty z tej serii to zupa z miłorzębu, kandyzowane liście paproci i bułeczki na parze z rybą2.

Znalezione dokumenty, dotyczące Kulinarnej Korporacji Starożytny Smok, nazywają SCP-563 "Farmą Produkcyjną 22". Obecnie trwają śledztwa w sprawie istnienia pozostałych, ponad 21 farm i innych obiektów związanych z SCP-563.

Log 563-05: Częściowa lista zmarłych okazów SCP-563-A

  • Grupa Microraptor zhaoianus, znaleziona w zamkniętej szopie w pobliżu głównego biura farmy. Obrażenia wskazywały, że zostały zastrzelone z bliskiej odległości, z pocisków 10mm. Należy zauważyć, że dwie instancje przeżyły, uniknąwszy śmiertelnych obrażeń w wyniku postrzałów i żywiąc się zwłokami zmarłych instancji. Wszystkie instancje miały na sobie obroże dla zwierząt.
  • Kilkaset instancji Jeholopterus ninchengensis, znalezionych w dużej metalowej szopie, w prawdopodobnie sztucznym gnieździe. Przyczyna śmierci nie była natychmiastowo oczywista; badania wykazały, że wszystkie instancje zostały wystawione na działanie cyjanowodoru.
  • Spalone zwłoki kilku niezidentyfikowanych gatunków zauropodów, znalezione na polu otoczonym 15-metrowym ogrodzeniem elektrycznym, o bardzo wysokim napięciu. Podczas procesu zabezpieczania SCP-563, ogrodzenie okazało się wciąż aktywne i spowodowało poważne obrażenia u członka grupy zabezpieczającej.
  • Spalone zwłoki kilku dinozaurów z infrarzędu ceratopsów, w tym Protoceratops, znalezione w pobliżu wyżej wymienionej zagrody zauropodów.

Pośmiertne autopsje wszystkich instancji SCP-563-A wykazały, że do 79% osobników przed śmiercią miało w swoim organizmie priony; ich badania wykazały, że są podobne do prionów wywołujących Kuru, co sugeruje, że instancje SCP-563-A jadły mięso, lub były karmione mięsem własnych gatunków. Warto zauważyć, że większość gatunków raptorów znalezionych na terenie obiektu była odporna na tego priona.

Dodatek: Dokument 563-ADCC-05: Poniżej znajduje się tłumaczenie dokumentu znalezionego za ramą obrazu w głównym budynku biurowym w SCP-563. Dokument został częściowo uszkodzony przez pleśń, jednak językoznawcy Fundacji zdołali zrekonstruować to, co ich zdaniem jest dokładnym odwzorowaniem dokumentu.

Drogi [Imię Nieznane].

Jak to mówią amerykanie, trafiliśmy [w dziesiątkę/na gratkę/w wielkim stylu]. Koniec z prostymi mrożonkami dla tej podupadającej firmy. Dżungla, do której nas skierowałeś, przyniosła nam niezłe plony. Mięso jest przepyszne, owoce są [nieznane, najprawdopodobniej synonim słowa "pyszne"], a owoce morza… Jeden z kucharzy zrobił stir-fry z imbiru i… chyba można by je nazwać "krewetkami i małżami", nie wiem, nie jestem paleontologiem. To była najlepsza rzecz, jaką kiedykolwiek jadłem.

A jajka… cóż, mamy trudności ze znalezieniem jakichś niezapłodnionych. Z tych, które znajdujemy albo się coś wykluwa, albo są w nich [dzieci, możliwe embriony lub zygoty]. Ale to, co się wykluwa… sprawiłoby, że amerykański [naukowiec, najprawdopodobniej paleontolog] zarumieniłby się i umarłby z radości.

Wysyłamy kilka okazów do [przywódcy?]. Następny przystanek, [nieznane; następne zdanie wskazuje na kraj na północy, prawdopodobnie Rosja albo Mongolia]. Na północ!

Z poważaniem,

Zhou Song

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported