SCP-5664


ocena: +6+x

Identyfikator: SCP-5664 Poziom 5/5664
Klasa podmiotu: Nieznane Thaumiel

bld.png

SCP-5664.

Specjalne Czynności Przechowawcze: Śledztwo w sprawie SCP-5664 stanowi najwyższy priorytet. Dalsze eksploracje zostały wstrzymane, w celu zapobiegnięcia nieoczekiwanemu krwawieniu.

Opis: SCP-5664 jest placówką. Dalsze szczegóły są niejasne, jako że większość informacji powiązanych z SCP-5664 została utracona. Poniżej znajdują się wszystkie znane informacje:

SCP-5664 był dawnym szpitalem psychiatrycznym, który został zamknięty gdzieś w latach 50. XX wieku ze względu na częste skargi o pomyłkach lekarskich. Natychmiast po jego zamknięciu, nieczęsto zauważano parę humanoidalnych postaci stojących w oknie. Jedna z nich nosiła uniform medyczny, natomiast druga miała na sobie szpitalny szlafrok. Ta druga była zaobserwowana krwawiąc ze swoich ramion, podczas gdy pierwsza trzymała metalową tackę do zbierania krwi; po tym obie postacie stopiły się w czerwoną ciecz.

Dnia 25.02.2021 roku, grupa agentów Fundacji weszła do SCP-5664, aby zbadać to zjawisko. Nie wrócili. Do tego pliku został dołączony częściowy log z ich eksploracji. Jednakże, krótko po tym, wszystkie serwery komputerów zawierających log zaczęły krwawić ze wszystkich łączeń, powodując ich awarię i chwilowe wyłączenie. Po przywróceniu sprawności, większość poprzednio pozyskanych informacji o SCP-5664 — w tym i log — zostały całkowicie usunięte.

Próby mentalnego przypomnienia sobie usuniętych informacji skutkowało w częstych migrenach i krwotokach z nosa, a co za tym idzie, nie uzyskano żadnych dalszych informacji.

Dodatek 5664-1 — Aktualizacja 22 Mar 2023 23:49: Krew wytworzona przez serwery nabrała podstawowej rozumności, po zostaniu umieszczonym w magazynie na anomalne odpady. Zaczęła wokalizować poprzez nieznany sposób, odnotowując poniżej podane spójne zdania:

Jestem zgniły. Cuchnący.

Żyły są niczym zużyte strzykawki, pompując zebraną żółć przez duszę.

Nikt nie powinien odczuwać tego uczucia pod własną skórą.

Uwalniając ją, wypluwając chorobę, stając się bledszym wraz z każdą kroplą.

Wynosząc się na zewnątrz wraz każdą kroplą.

Więcej tajemnic do opowiedzenia. Zabierzcie mnie do ucha przywódcy, a szepty przeszyją się głęboko.


Od tego momentu krew nic więcej nie powiedziała. Przesłuchanie z Dyrektorem Ośrodka jest obecnie oczekiwane.
O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported