SCP-572
ocena: +6+x

Identyfikator podmiotu: SCP-572

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-572 może być bezpiecznie przechowywany w zamkniętej skrzynki, w Placówce Magazynowej Obiektów Wysokiej Wartości, w Ośrodku 19. W gotowości muszą zawsze, zgodnie ze standardową procedurą operacyjną, znajdować się aktywne środki ochronne (wybuchowe, chemiczne i memetyczne).

Jako, że nie istnieje żaden powód, dla którego SCP-572 mógłby zostać użyty praktycznie, obiekt jest obecnie traktowany bardziej jako kuriozum aniżeli przedmiot jakichkolwiek badań naukowych.

Opis: SCP-572 to miecz modelu "███ ███████ ██████", wytworzony przez █████ ██████. Broń nie jest wyważona właściwie do użytku bojowego, wykuta została z substandardowej stali, a ostrze nie jest przeznaczone do cięcia.

Jednakże broń przejawia niezwykłą właściwość psychotropową, która sprawia, że każda osoba, która weźmie ją do rąk, będzie przekonana o jej poprawnym wyważeniu oraz gotowości krawędzi tnącej do cięcia, ponadto osoba ta poczuje nadzwyczajną siłę i będzie wydawało jej się, że jest niepokonalna. Efektowi temu nie można przeciwdziałać przy użyciu żadnych znanych środków, a trzymający broń będzie ulegał ww. złudzeniu tak długo, jak będzie miał ją w rękach. Tester odczuje konieczność dokonywania niebezpiecznych wyczynów przy użyciu SCP-572, m.in. przecięcia jadącego samochodu na pół, przecięcia pocisku wystrzelonego z karabinu, przecięcia innego miecza czy pojedynkowania się z prawdziwym szermierzem. Jako, że większość krawędzi tnących jest nieprzystosowana do cięcia, 75% takich prób skutkować będzie uszkodzeniami samego użytkownika broni.

Jeżeli broń została odebrana trzymającej ją osobie (najlepiej przy użyciu długich cęgów celem zredukowania szansy wpływu obiektu na osobę odbierającą), wszystkie efekty psychotropowe obiektu można zazwyczaj anulować pojedynczym uderzeniem w potylicę testera.

Dodatek: SCP-572 został pozyskany w domu ████ ██████. Po aresztowaniu za brutalne zachowanie w wyniku upojenia alkoholowego, pan ███████ usiłował szarżować na funkcjonariuszy policji, trzymając w rękach SCP-572 i krzycząc "weź ich głowy, a z tym ich moc". Jako że pan ███████ cierpiał na nadwagę i był kiepskiej kondycji fizycznej, funkcjonariusze z powodzeniem go spacyfikowali przy wykorzystaniu taserów i pocisków typu beanbag, wystrzelonych ze strzelby kalibru 12. Po podniesieniu broni, funkcjonariusz ███ miał mówić o efektywności SCP-572, twierdząc, iż gdyby pan ███████ zdołał ich nią trafić, jeden z funkcjonariuszy straciłby kończynę — to pomimo faktu, iż krawędź tnąca broni jest tępsza niż ostrze noża do masła.

Wysoce zakonspirowany operator SCP, który był przydzielony do dzielnicy, odkrył niezwykłe właściwości SCP-572, po czym zabrał obiekt z magazynu dowodowego. W zamian wstawiono identyczny egzemplarz miecza, zakupiony od tego samego producenta. W momencie pisania tego raportu nie stwierdzono jeszcze, by inne bronie tego producenta przejawiały jakiekolwiek właściwości anomalne.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported