SCP-573
ocena: +1+x

Identyfikator podmiotu: SCP-573

Klasa podmiotu: Bezpieczne Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: Nie potrzebne. Obiekt jest przechowywany w biurku dr. L██████ Obiekt musi być przechowywany w jednej z pancernych szafek w Ośrodku 62. SCP-573 wymaga zgody dwóch członków starszego personelu w celu usunięcia z przechowalni. Nikt nie może używać obiektu bez przynajmniej dwóch naukowców ubezpieczających. Badania na SCP-573 w pobliżu dzieci bez zgody O5 są zabronione.

Opis: Obiekt to flet wytworzony z kości. Testy DNA i testy węglowe wykazały, że kość należała do kobiety żyjącej w przybliżeniu tysiąc lat temu. Kość ta jest kością udową, jej wielkość świadczy o tym, że należała do dziecka w wieku od siedmiu do dwunastu lat.

SCP-573 został odnaleziony w ███████████████, Luizjana, przez agentów badających zniknięcie lokalnych dzieci. Agentów przybywających na miejsce zaatakowała zgraja dzikich zwierząt, kilka różnych gatunków współpracujących ze sobą. Kiedy zwierzęta zostały pokonane, badacze zostali zaatakowani przez kilkoro z zaginionych dzieci pod wodzą Daralda Kinga, ówczesnego właściciela SCP-573. Agent ███ postrzelił Pana Kinga kończąc tym jego kontrolę nad dziećmi zapobiegając tym poważnemu incydentowi.

Badania na podmiocie ujawniły, że podczas gry na flecie zwierzęta i dojrzewające dzieci zostają wprowadzone w stan bardzo otwarty. Wszystkie stworzenia, na które obiekt oddziałuje będą chętnie i ochoczo robić wszystko co karze właściciel, włącznie z rzeczami, które wykraczają poza ich umiejętności w bez transowym stanie. Kiedy instrument gra, testerzy zapadają w trans pięć razy dłuższy niż gra na flecie (np. graj na flecie przez minutę, trans będzie trwał pięć minut).

Znajomość gry na flecie nie jest potrzebna, by efektywnie posługiwać się obiektem. Każdy kto usiłuje użyć fletu będzie grał na nim tak jakby robił to od lat i będzie mógł zagrać dowolny utwór.

Dodatek: Od ██.██.████ SCP-573 nie może być używany na ludziach. Jak ujawniono w Dzienniku-573, SCP-573 wywołuje u użytkownika poczucie wstrętu i paranoi, szczególnie u osób w wieku przedszkolnym. Te uczucia wzrastają stopniowo, ale równomiernie dopóki dzierżący nie odnajdzie się w brutalnych i złośliwych zachowaniach skierowanych do każdej dojrzewającej osoby będącej pod jego wpływem. Testy SCP-573 na ludziach są zatem zawieszone na czas nieokreślony. - O5-6.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported