SCP-583
ocena: +4+x

Identyfikator podmiotu: SCP-583

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-583 zamknięty jest w ciężkim sejfie ze stali chromowanej. Dostępu do sejfu udziela się wszystkim pracownikom z upoważnieniem poziomu 3. i wyższego. Śmiercionośny system bezpieczeństwa jest zawsze włączony w przechowalni obiektu. SCP-583 jest delikatny i nie może znaleźć się w pobliżu żadnego materiału ani urządzenia generującego pole magnetyczne. SCP-583 jest równie wytrzymały, co zwykła kaseta wideo, przez co interakcje z artefaktem muszą zachodzić z zachowaniem daleko idącej ostrożności. SCP-583 nie może zostać zniszczony, gdyż trwają badania [USUNIĘTO].

Opis: SCP-583 to kaseta wideo Sony Color Collection o standardzie MiniDV, mogąca nagrywać od 60 do 90 minut materiału. Obudowa obiektu wykonana jest głównie z przezroczystego, zielonego plastiku. Poniżej znajdują się informacje opisujące zawartość samej taśmy; spisane zostały one przez testerów:

  • 0'00": Nic się nie dzieje przez dwanaście sekund.
  • 0'12": Wyświetlać zaczyna się nagranie przedstawiające "Ulicę Sezamkową", jednakże pozbawione jest ścieżki dźwiękowej. Widoczny jest znacznik czasowy, wskazujący na [ZMIENIONO].
  • 2'58": █████ zaczyna się dusić i próbuje wydostać się z kostiumu.
  • 3'12": █████ umiera wskutek uduszenia się. W ciągu kolejnych dziewiętnastu sekund trójka innych bohaterów ([ZMIENIONO], [ZMIENIONO] oraz [ZMIENIONO]) również zaczyna się dusić i w końcu umiera w ten sam sposób.
  • 3'31: Koniec nagrania. Reszta taśmy jest czysta.

Osoby oglądające nagranie SCP-583 cierpią niezwykłe zaburzenie postrzegania: po ujrzeniu śmierci [ZMIENIONO] na skutek uduszenia się sami zaczynają widzieć podobny rodzaj zgonu u każdego bohatera, nieważne czy fikcyjnego, czy nie; tester widzi, jak wszystkie osoby w telewizji, filmie, w radiu czy w gazecie umierają z powodu uduszenia się. Zaburzenie to najprawdopodobniej jest permanentne, a skończyć może się wyłącznie w następstwie zgonu testera.

Szczegóły w Dokumencie 583-T01.

Dokument 583-T01: Zapisane zeznanie █████ ████, po wystawieniu na oddziaływanie nagrania SCP-583. Zapisano podczas Interwencji P12. Przetłumaczono z języka francuskiego.

Tester otrzymał egzemplarz Starcia królów w twardej okładce, następnie poproszono go o głośne czytanie dzieła począwszy od dowolnego miejsca w książce. Tester rozpoczął czytanie na stronie 201.

Raz, dwa. Nazywam się █████ ████, testuję efekt SCP-583. Rozpoczynam czytanie. "Aggo powrócił następny. Południowy zachód był jałowy i wypalony, przysiągł. Odnalazł ruiny dwóch kolejnych miast i wtedy zaczął kaszleć". Ok, chyba się zaczyna, czytam dalej, ale zobaczycie, on umrze. "Jedno strzeżone było kręgiem czaszek umiejscowionych na zardzewiałych, żelaznych włóczniach, więc nie odważył się tam wejść, lecz eksplorował drugie tak długo, jak tylko mógł, zanim odczuł ból gardła. Pokazał Danyi znalezioną, żelazną bransoletę ozdobioną opalem ognistym, była ona wielkości jej kciuka. Ona także była chora, a idea księżniczki schorowanej tak ciężko jak on, dodawała mu nieco otuchy. Zwoje też tam były, ale wysuszone i kruszące się, dlatego Aggo zostawił je tam, gdzie je znalazł. Poszedł odpocząć do swojego namiotu, życzył dobrej nocy księżniczce Targaryen i tej samej nocy też zmarł". Przeskoczę teraz o kilka stron, do miejsca, gdzie umiera Danya. "Wysłuchaj tego: Stoję tu. Jeżeli daje wam to przyjemność, patrzcie sobie, ale najpierw powiedzcie, jak się nazywacie. Wtedy upadła". Chyba będę potrzebował książki z wieloma postaciami. Dobra, to teraz przeczytam ten kawał z opakowania Carambar1, zobaczycie, że ten efekt ima się wszystkiego. Dlaczego kurczę przebiegło przez jezdnię? Kogo to obchodzi, i tak w połowie drogi upadło i się udusiło. Haha.

Koniec zeznania.

Dodatek 1: Pracownicy klasy D, którzy zostali wystawieni na oddziaływanie SCP-583, muszą zostać poddani badaniom psychologicznym w celu określenia długoterminowych efektów psychologicznych wystawienia na oddziaływanie SCP-583. Standardowe umiejscowienie terminacji na kalendarzu może zostać zawieszone po uzyskaniu autoryzacji od dr. ██████.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported