SCP-5832
ocena: +4+x

Identyfikator podmiotu: SCP-5832

Klasa podmiotu: Bezpieczne

Specjalne Czynności przechowawcze: Firma będąca przykrywką Fundacji wykupiła budynek zawierający SCP-5832 i fałszywie oznaczyła go jako grożący zawalaniem, aby zniechęcić ludzi do wchodzenia. Jeden strażnik ma stacjonować na miejscu dla zapewnienia bezpieczeństwa. Wejście do SCP-5832 ma być zdalnie monitorowane.

Opis: SCP-5832 to mieszkanie składające się z korytarza kończącego się dwoma pokojami po przeciwnych stronach. Osoby wchodzące na jego teren nie są w stanie wydobyć z siebie jakiegokolwiek głosu. Inne celowo wytworzone hałasy, takie jak klaskanie i gra na instrumentach, są możliwe, zjawisko nie ma też wpływu na pozostałe dźwięki. Dowody wskazują, że anomalia była dawniej zamieszkana, ale wydaje się, że mieszkanie było puste przez przynajmniej dwa lata. Niewielka metalowa tabliczka pod numerem mieszkania nosi napis "Departament Anormalności."

Pokój po lewej wygląda na dziecięcą sypialnię, pomalowaną na różowo. Farba nie ma właściwości anomalnych, ale zawiera niebezpiecznie wysokie stężenie ołowiu i mocno się łuszczy.

Przedmioty w pokoju po lewej są wymienione poniżej:

Opakowanie 16 kredek świecowych marki Crayola i kolorowanka z Księżniczkami Disneya. Wszystkie rysunki księcia Adama (z "Pięknej i Bestii") zostały zamalowane i wydrapane na czerwono. Poza tym czerwona kredka nie była używana.

Czarny, pluszowy labrador retriever marki Webkinz. Jego futro jest w kilku miejscach zlepione nieznaną substancją.

Konsola Nintendo DS i karta gry "Animal Crossing: Wild World". Gra działa pod wszystkimi względami, poza faktem, że kiedy postacie NPC prowadzą rozmowy, pola tekstowe pozostają puste. Nie ma również komentarzy postaci grywalnej na temat jej osiągnięć i działań. Reszta tekstu pozostaje bez zmian. W oparciu o obecność określonych elementów gry dostępnych dopiero po określonym czasie, można stwierdzić, że grano w nią stale przez co najmniej dziewięć miesięcy.

Biała drewniana komoda. Wewnątrz znajduje się między innymi bransoletka z jednym wisiorkiem, przedstawiającym tort urodzinowy z siedmioma świeczkami. Poza tym znaleziono kilka otwartych i częściowo opróżnionych opakowań jednorazowych pieluch marki Pull-up i trzy jednakowe t-shirty z księżniczkami Disneya w rozmiarze dziecięcym M. Wszystkie trzy były mocno zabrudzone.

Pokój po prawej to niewielka łazienka wyłożona linoleum. Zawiera różową szczoteczkę do zębów i tubkę pasty do zębów marki Crest, jak również stołek do korzystania z toalety dla dzieci pod toaletą. Nie ma papieru toaletowego ani innych przyborów higienicznych. W akrylu uszczelniającym wannę znajduje się duża szpara. Krany w zlewie i wannie działają i nie mają właściwości anomalnych. Próbki wody pobrane z toalety zawierają śladowe ilości wód płodowych. Pozostają tam pomimo wielu spłukań.

Na szafce w łazience znajduje się plastikowy kubek. Zawartość kubka zaschła, ale analiza chemiczna wykazała, że jest to mieszanka soku jabłkowego i mifepristonu.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported