SCP-590
ocena: +6+x

Identyfikator podmiotu: SCP-590

Klasa podmiotu: Bezpieczne

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-590 przydzielony jest do standardowej przestrzeni życiowej, w Sektorze 7. W pomieszczeniu tym przez cały czas musi znajdować się jeden strażnik, który będzie pilnował, by 590 nie wyrządził sobie krzywdy. SCP-590 należy zapewnić jeden telewizor, na którym wyświetlane będą wyłącznie programy dla dzieci. SCP-590 pod żadnym pozorem nie może opuścić Sektora 7. Obiekt należy karmić jedynie witaminowo-proteinowym kleikiem, który został dla obiektu opracowany. W razie przyłapania kogokolwiek na próbie nakarmienia SCP-590 inną substancją osoba ta zostanie zdegradowana. By móc obchodzić się z SCP-590, konieczne jest uprzednie uzyskanie odpowiedniej autoryzacji.

Nota: SCP-590 nie wolno mianować inaczej niż Pięć Dziewięćdziesiąt. Obiekt jest wyłącznie narzędziem, a nie czyimś przyjacielem, bratem czy dzieckiem. Osoby, u których przejawi się przywiązanie do obiektu, zostaną przeniesieni na inną, samotną służbę.

Opis: SCP-590 z wyglądu przypomina młodego chłopca w wieku około 16 lat. Jedyną korzyścią, którą podmiot najwyraźniej czerpie ze swojej anormalności, jest długowieczność, jako że nie starzeje się, odkąd został pozyskany przez Fundację.

Pomimo, że obiekt we wszystkich aspektach przypomina nastolatka, kiedy SCP-590 dotknie jakiejkolwiek innej osoby, natychmiast wyleczy ją ze wszelkich ran i chorób, zarówno fizycznych, jak i psychicznych. Efektem ubocznym jest fakt, że obiekt sam zaczyna owe problemy zdrowotne cierpieć, tj. i ból, i skutki.

Gwoli wyjaśnienia: kiedy obiekt wyleczy ranę fizyczną, nie tylko poczuje on ból otrzymywania owej rany, ale na jego ciele, w miejscu odpowiadającym lokalizacji rany u osoby, której dotknął, pojawi się także odpowiednia szrama. Po wyleczeniu osoby cierpiącej na nowotwór, guz zmaterializuje się w różnych miejscach jego ciała, zwykle wzdłuż jego rąk lub nóg. Wyleczenie zaburzenia psychiczne skutkuje bezpośrednim transferem problemu, przez co objawia się on w samym SCP-590. Obrażenia, które obiekt przyjmuje, akumulują się.

SCP-590 nie jest w stanie leczyć zaburzeń psychicznych wywołanych indukcją psioniczną, tj. także taką przeprowadzoną przez obiekty SCP, którym właściwe są zdolności wpływania na umysł.

W roku ████, SCP-590 był złożony chorobą i z powodu zakumulowanych obrażeń nie mógł opuścić swojego pokoju. W ████, SCP-590 podłączoną do systemu podtrzymywania życia, ponieważ obiekt nie był w stanie samodzielnie oddychać. Niedługo po tym otrzymał on jedną dawkę SCP-500, która odnowiła jego organizm do pełni zdrowia.

Zgodnie z sugestią Dr Brighta, SCP-590 został od razu zmuszony do wyleczenia kilku przypadków niepełnosprawności umysłowej. W związku z tym SCP-590 w kwestii dojrzałości umysłowej znajduje się na poziomie trzylatka i jest skrajnie uległy.

SCP-590 jest aktualnie zarezerwowany dla Naukowców i pracowników na wyższych stanowiskach. Wnioski o zatwierdzanie testów powinny trafiać do dr. ████████.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported