SCP-600
ocena: +2+x

Identyfikator podmiotu: SCP-600

Klasa podmiotu: Bezpieczne

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-600 jest przechowywany w apartamencie klasy E w Ośrodku 17, o wymiarach 15m x 15m x 3m. Dwie (2) kamery bezpieczeństwa monitorują obiekt przez cały czas. Wejście do apartamentu zabezpieczają standardowe stalowe drzwi z oknem wyposażonym w dwie wzmocnione szyby. Żadne specjalne procedury co do wchodzenia i wychodzenia z apartamentu nie są wymagane, z zastrzeżeniem, że SCP-600 może podążać za naukowcami do wyjścia. Prosta reprymenda i rozkaz do powrotu do przechowalni okazały się wystarczające, aby ograniczyć tego typu zachowanie.

Opis: SCP-600 jest istotą humanoidalną o wysokości około 1.7 metra, z budową zbliżoną do dorosłego mężczyzny ze średnią wagą względem jego wysokości. Podmiot jest generalnie pozbawiony cech charakterystycznych, nie posiada rysów twarzy, zewnętrznych uszu, paznokci, włosów na ciele, genitaliów i odbytu. Pełne prześwietlenie ciała SCP-600 wykazało, że jest pozbawiony jakichkolwiek struktur wewnętrznych, zamiast tego składa się z nieznanego materiału gęstością zbliżonym do ludzkiej tkanki mięśniowej. Obiekt nie wymaga przyjmowania pokarmu, oddychania ani wydalania. Wiek obiektu nie został określony.

SCP-600 wpływa telepatycznie na wszystkich oglądających go ludzi, powodując przybranie przez niego powierzchownych cech charakterystycznych tych osób. Ten efekt obejmuje tylko bezpośrednie postrzeganie osób pod wpływem SCP-600; Rzeczywisty kształt SCP-600 wciąż może być zarejestrowany przez kamery, czujniki oraz dotyk. Dostrzegane podobieństwo między SCP-600 a oglądającym jest ogólne i powierzchowne; żaden oglądający nie uznał go za specjalnie niesamowity lub godny pochwały. Wygląd imitowany przez obiekt obejmuje, ale nie tylko, kolor włosów, kolor skóry, kolor oczu, przybliżony wiek, ubiór i ogólną sylwetkę. (Należy zauważyć, że odzież imitowana przez SCP-600 jest całkowicie iluzoryczna.) Badania na zwierzętach wykazały, że organizmy inne niż ludzie zdają się nie dostrzegać obiektu dopóki bezpośrednio się z nim nie zderzą.

W obecności ludzi SCP-600 spróbuje nawiązać rozmowę. Jej tematy są ograniczone do trywialnych spraw, takich jak pogoda i inne pogadanki, lub próby współczucia obecnym w zawodowych aspektach tak, jakby sam był ich odbiorcą. Rozmowy te są powierzchowne, wypełnione żargonem dostosowanym do zakresu wiedzy danej osoby, ale w dużej mierze zawierają oczywiste i banalne stwierdzenia. Próby rozwinięcia bardziej znaczącej dyskusji były odrzucane, a sam SCP-600 nie wykazuje zbytniej znajomości jakiegokolwiek pola zatrudnienia. Kiedy nie jest w obecności ludzi SCP-600 pozostaje nieaktywny, stojąc w jednej pozycji przez wiele godzin, a nawet dni, w międzyczasie nie reagując na żadne bodźce zewnętrzne.

Obiekt jest ogólnie chętny do współpracy, ale wykazuje niepokojącą tendencje do zwracania się do siebie w trzeciej osobie podczas rozmów z naukowcami, często odwołując się do "Tematu SCP-600". (Przykład takiego zachowania można znaleźć w logu wywiadów 600-E.) Zażądał od naukowców aby nazywano go "George" jednak nie był specjalnie zdenerwowany odmową.

Przesłuchanie 600-E

Naukowiec ████████: Dzień dobry, SCP-600. Dzisiaj przeprowadzimy kilka testów odnośnie twojej umiejętności przypominania.

SCP-600: Hej, ████. Po co ta formalność? Mówiłem ci już wcześniej, po prostu mów mi George.

Naukowiec: Nie sądzę, że było by to właściwe.

SCP-600: Ah ████, zawsze wytrawnie profesjonalny. Jakkolwiek, co u dzieciaków? ██████ musiał nieźle podrosnąć.

Naukowiec: Nie zamierzam o tym z tobą dyskutować. Teraz, czy mógłbyś spojrzeć na cztery ilustracje na tej stronie…

SCP-600: Spoko. Ale przejdźmy do interesów. Powiedz, co myślisz na temat SCP-600? Z pewnością jest jednym z dziwniejszych — nie żebyśmy nie widzieli naszego działu tych dziwniejszych, ha ha. Osobiście myślę, że procedury przechowawcze są trochę za luźne…

Naukowiec: Proszę spróbować skupić się na wyznaczonym zadaniu. Teraz, na pierwszej ilustracji…

SCP-600: Myślisz, że jego umiejętność jest memetyczna? Czy aby zespół dr. ████ się temu przyjrzał?

Naukowiec: Jeżeli nie będziesz w stanie skoncentrować się na zadaniu, będę zmuszony zakończyć eksperyment.

SCP-600: Oh, przepraszam. Ale to tak fascynująca sprawa. Chciałbyś może skoczyć na piwo po pracy? Mam kilka teorii którymi chciałbym się z tobą podzielić. Mam podejrzenia, że [ZMIENIONO] jest z tym jakoś powiązany…

Naukowiec: Koniec ćwiczenia.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported