SCP-6031
ocena: +2+x

Identyfikator podmiotu: SCP-6031

Klasa podmiotu: Bezpieczne

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-6031 jest przechowywany w standardowym fundacyjnym pojemniku.

Opis: SCP-6031 to wolnostojąca, 180 kilogramowa, irydowa ściana. Na powierzchni SCP-6031 wygrawerowana jest niewyraźna humanoidalna postać, stojąca na zasłoniętym bycie. SCP-6031 posiada umiejętność wokalizacji poprzez anomalne środki, ale nie miało to miejsca od czasu Incydentu-6031-1.

Log Archeologiczny: SCP-6031 został odkryty w Kraterze Chixculub przez Majów podczas ich odłączenia się od Olmeków i od tamtego czasu był opisywany we wczesnych zapiskach różnych cywilizacji mezoamerykańskich, prawdopodobnie jako główny przedmiot kultu. Jednakże stale znikał, a zapisy opisywały duże, nieplanowane ofiary z ludzi.

Incydent 6031-1: Podczas transportu kontener przewożący SCP-6031 został niepoprawnie zamocowany, przez co żuraw upuścił go, gdy wyciągarka się zatrzymała. Kontener wylądował na stosie innych kontenerów, powodując uszkodzenia strukturalne, które spowodowały przechylenie się kontenera w stronę doku.

Ze względu na nieprawidłowe użytkowanie, mechanizm zamykający łatwo się odblokował. Skutkowało to wypadnięciem SCP-6031 z przechylonego kontenera na Jeremy'ego Filię, który został zmiażdżony. Po tym SCP-6031 rozpoczął wydawać głos niezidentyfikowanego mężczyzny, transkrypt poniżej:

Siedemset dwadzieścia tysięcy dziewięćset sześćdziesiąt cztery.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported