SCP-6044

ocena: +4+x

SCP-6044
Poziom1
Klasa podmiotu:
ezoteryczne
Klasa drugorzędna:
hiemal
Poziom zakłóceń:
keneq
Poziom ryzyka:
znikomy

Funky%20Forest

SCP-6044


Specjalne Czynności Przechowawcze: Zabezpieczanie SCP-6044 powinno skupiać się na wykrywaniu i łapaniu obiektów wytwarzanych przez SCP-6044. Mobilna Formacja Operacyjna Delta-44 "Funky Foresteers" ma przez cały czas utrzymywać obwód o promieniu około 1 km od źródła SCP-6044, oznakowaną przy pomocy ogrodzenia z łańcucha. Delta-44 jest odpowiedzialna także za patrolowanie Parku Narodowego Beacon Rock w celu poszukiwania innych obiektów. Wszystkie obiekty będące dziełem SCP-6044 mają zostać przetransportowane do położonego nieopodal Ośrodka 48, w celu ich zbadania i zapewnienia długotrwałego przechowania.

Wszelkie doniesienia o anomalnej obecności z okolicznego miasta Skamania należy uznać za powiązane z SCP-6044 i bezzwłocznie rozpocząć śledztwo.

Opis: SCP-6044 to fragment obszaru Parku Narodowego Beacon Rock, OR, USA, którego wielkość jest aktualnie szacowana na 5 km średnicy. Obszar lasów jest zdolny do materializacji podanomalnych obiektów (oznaczonych kolejno od SCP-6044-A do SCP-6044-E) z nieznanego źródła.

Obiekty te praktycznie zawsze współgrają z niedawnym, intensywnie nagłaśnianym radiowo tragicznym wydarzeniem lub ważnym dla całego świata. Przypuszcza się, że informacje docierają do SCP-6044 za pomocą fal radiowych, co potwierdza fakt, że drzewa w tym rejonie w anomalny sposób chłoną fale elektromagnetyczne o częstotliwości od 300 GHz do 3 kHz.

Mimo występowania wielu zdarzeń na świecie, o których można pomyśleć, że mogłyby zainicjować stworzenie obiektów przez SCP-6044, stworzono ich tylko kilka. Nie jest wiadomym co SCP-6044 uznaje za "wielką tragedię" lub co sprawia, że konieczna jest produkcja przedmiotów, aczkolwiek ciągle prowadzone są ku temu badania. Manifestacje obiektów są niemal zawsze wyjątkowo niebezpieczne, czasami nawet zdolne do spowodowania różnych Scenariuszy Klasy K. Obiekty zdają się mieć pewne praktyczne zastosowanie powiązane z zaistniałą katastrofą, jednak efekt jest przesadzony do ryzykownych lub niebezpiecznych stopni. Ponadto, przy ostatnio wytworzonym obiekcie pojawi się informacja, zwykle w formie ręcznie pisanej notatki lub drewnianej tabliczki. Wiadomości te często sprawiają wrażenie tajemniczych i nieformalnych, przypominając kartkę, którą można dostać wraz z prezentem.

Dodatek 6044.1: Odkrycie
SCP-6044 został odkryty w 1971 roku po zgłoszeniach anomalnej obecności w Skamanii, niewielkim wiejskim miasteczku, 1,5 km od granicy obecnej strefy wykluczenia.

Zgłoszenie złożyła lokalna obywatelka, 79-letnia Agnes Andersson, która powiadomiła miejscowe władze o manifestacji 3 bytów, które zdawały się całkowicie składać z wody. Byty te wydawały się potrafić samorzutnie manifestować węże ogrodowe, umieszczać je we własnym tułowiu i wypuszczać na pozór nieograniczony, wysokociśnieniowy strumień wodny. Analizy produkowanej wody wykazały, że zawierała ona wysoką ilość uniepalniacza. Służby ratunkowe przyjęły wezwanie pani Andersson o godzinie 18:00, 9 października, 1971 roku, a cały log zamieszczono poniżej:

Na miejsce przybyło 2 funkcjonariuszy lokalnej policji, którzy potwierdzili istnienie instancji SCP-6044-A. Wkrótce na miejsce przybył zespół zabezpieczający, który pomyślnie zatrzymał 3 instancje, które zostały przetransportowane do Ośrodka 19 (aktualnie przebywają w Ośrodku 48). Pomimo żądań podmiotów, nie zezwolono im na pomaganie w pracach porządkowych po Dzikim Pożarze Peshtigo.

Dodatek 6044.2:
Do chwili obecnej SCP-6044 odpowiada za utworzenie 5 podanomalii. Poniżej znajduje się lista z wypisanymi obiektami.


Identyfikator podmiotu: SCP-6044-A
Pozyskanie: 09.11.1971
Poziom zagrożenia: Żółty
Opis: Aktualnie umieszczone w standardowej, obszernej celi przechowawczej dla humanoidalnych anomalii klasy Euclid w Ośrodku 48. Po złożeniu prośby, rozpalane są pomniejsze pożary. Grupa 3 humanoidów, które w całości zbudowane są z substancji ograniczających palność i z wody, która jest pobierana z nieograniczonego źródła. Z wielką satysfakcją gaszą jakąkolwiek postać ognia, choćby niewielkich źródeł, jak np. świece. Dokonują tego poprzez utworzenie węży hydraulicznych, które są umieszczane w ich ciele. Na widok płonącego materiału, SCP-6044-A zaczną chaotycznie wykrzykiwać różne wersje słowa "ogień", niekiedy w językach odmiennych od polskiego, po czym będą kontynuowały próby ujarzmienia ognia od kilku minut do kilku godzin po zaprzestaniu jego istnienia, wywołując skrajne powodzie. Wszelkie próby wyniszczenia, elektrolizy lub wyparowania SCP-6044-A nie przyniosły oczekiwanych rezultatów, ze względu na błyskawiczną regenerację zniszczonych części ciała. Zdaje się, że posiadają IQ na poziomie niższym niż przeciętny i wyjątkowo trudno je zrozumieć.
Wiadomość: Drewniana tabliczka przytwierdzona do pobliskiego drzewa: OGIEŃ!!!!!!
(Teoretyczny) Powód Powstania: Dziki Pożar Peshtigo.


Identyfikator podmiotu: SCP-6044-B
Pozyskanie: 19.05.1980
Poziom zagrożenia: Czarny ●
Opis: Przechowywany w pokoju o wymiarach 20m x 20m x 15m w Ośrodku 48, pod żadnym pozorem nie może wejść w styczność z wodą. Obiekt jest wyjątkowo dużą, wysoką na 3 piętra gąbką kuchenną. Podmiot posiada zdolność do gwałtownego i nieograniczonego pochłaniania cieczy, zwłaszcza wody. Przypuszczalnie SCP-6044-B wykorzystuje anomalię przestrzenną do nieograniczonego przechowywania wewnątrz siebie wody.
Wiadomość: Nie została znaleziona. Obok SCP-6044-B odnaleziono kartkę papieru z rozmytym atramentem, co świadczy o tym, że wiadomość przepadła w wyniku zalania.
(Teoretyczny) Powód Powstania: Tsunami z 1980 roku i następująca po nim powódź, USA.

Notatka Dyrektora Ośrodka Woodsa: Otrzymałem kilka e-maili z pytaniem, z jakiego powodu zaklasyfikowano to jako czarny poziom zagrożenia. Chcę tylko abyście na moment spróbowali sobie wyobrazić, że gdyby ktoś taki jak Rebelia Chaosu zdobył to w swe parszywe ręce, to mógłby to wrzucić do oceanu. Rozumiecie o czym mówię? Poza tym nie, testowanie tego z SCP-6044-A jest niedopuszczalne dla osób, które pytały.


Identyfikator podmiotu: SCP-6044-C
Pozyskanie: 07.08.1999
Poziom zagrożenia: Niebieski
Opis: Obecnie przechowywany w niewielkich rozmiarów szafce w Ośrodku 48. Anomalia wymaga obszernego zabezpieczenia, do przechowywania SCP-6044-C musi zostać użyty najmocniejszy z dostępnych metali, a pomieszczenie musi być regularnie patrolowane przez co najmniej 3 Mobilne Formacje Operacyjne2 Anomalia nie wymaga obszernych zabezpieczeń, jednakże należy postępować z nią rozważnie. SCP-6044-C jest kartką A4 z napisem "Uh oh….". Osoby przebywające w odległości 1 metra od obiektu będą odczuwały nieodpartą chęć ucieczki od okolicznych anomalii, a w pewnych przypadkach rozpoczną z nimi pojedynek wręcz. Personel z poziomem upoważnienia 4 i wyższym poczuje konieczność zmodyfikowania procedur przechowawczych okolicznych anomalii do niepotrzebnie rozbudowanego stopnia.
Wiadomość: Napis na drewnianej tabliczce: Przełamanie Zabezpieczeń! Niech ktoś zadzwoni do O5!
(Teoretyczny) Powód Powstania: Niedawne przełamanie zabezpieczeń poziomu Keter przez SCP-███. Jest to jedyny przypadek utworzenia przez SCP-6044 obiektu opartego na kwestiach wewnętrznych.


Identyfikator podmiotu: SCP-6044-D
Pozyskanie: 01.06.2012
Poziom zagrożenia: Zielony
Opis: Przechowywane w strzeżonej szafce na obiekty przy pomieszczeniu socjalnym dla personelu Ośrodka 48. Na życzenie personelu można wejść w kontakt z SCP-6044-D. Zbiór pluszowych lalek składających się z wełny, satyny i jedwabiu w stylu "Kawaii" przypominających SCP-999, SCP-682, SCP-1867 i SCP-1281. Na razie nie ma pewności, czy odczuwanie komfortu przy obejmowaniu obiektów jest działaniem anomalii, czy też nie. Nie jest również znany sposób, dzięki któremu SCP-6044 był w stanie pozyskać wgląd do bazy danych Fundacji, mimo że nie odnotowano jakichkolwiek uszkodzeń jej systemów.
Wiadomość: Napis na kartce A4: Mam nadzieję, że to pomoże :)
(Teoretyczny) Powód Powstania: Wzrastający światowy poziom depresji i stanów lękowych.

Notatka Dyrektora Ośrodka Woodsa: Oficjalnie zatwierdziłem (wiele) wniosków od was wszystkich, aby przenieść wszystkie egzemplarze SCP-6044-D do pomieszczenia socjalnego dla personelu. Bawcie się dobrze.


Identyfikator podmiotu: SCP-6044-E
Pozyskanie: 24.05.2021 - 26.05.2021
Poziom zagrożenia: Żółty
Opis: Wszelkie żywe instancje są przechowywane w dużym sztucznie stworzonym jeziorze z warunkami typowymi dla dżungli w Ośrodku 48. Jakiekolwiek oznaki samookaleczeń muszą zostać odnotowane, a oderwane kończyny spalone. SCP-6044-E to zbiorcza desygnacja całej gromady 2059 osobników Aksolotla (Ambystoma mexicanum) z różnych typów, które samoistnie pojawiły się w SCP-6044. Wszystkie są identyczne pod względem fizycznym, jak i genetycznym z nieanomalnymi aksolotlami, aczkolwiek zamiast standardowych metod reprodukcji, będą chętnie odrywać sobie kończyny, z których później wyrastają oddzielne osobniki. Umiejętność ta jest podejmowana przez SCP-6044-E średnio raz na miesiąc, a wszystkie dzikie osobniki są w stanie spowodować poważne zaburzenia w lokalnym ekosystemie. Udowodniono, że są wyjątkowo odporne na działanie wszystkich środowisk, w tym pustynnych, arktycznych i podziemnych, a nawet przetrwały w komorze próżniowej.
Wiadomość: Drewniana tabliczka przytwierdzona do nieodległego drzewa: Ocal aksolotle!! Repopulacja!
(Teoretyczny) Powód Powstania: Bliskie wymarcie gatunku Aksolotla.

ABY KONTYNUOWAĆ WYMAGANY POZIOM UPOWAŻNIENIA 4


.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

Rejestracja Kodu Upoważnienia.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

Kod Zaakceptowany.


Funky%20ForestV.2

Portal na terenie SCP-6044 (obraz z materiału agenta Rogersa).

Dodatek 6044.3:
Dnia 01.06.2012, w trakcie manifestacji SCP-6044-D, wykryto, że las SCP-6044 nie jest jednak bezpośrednim źródłem powstawania podanomalii. Zamiast tego, obszar ten wygląda na teren działania bliżej niezidentyfikowanej istoty. Wykazano, że obiekt ten wytwarza niewielkie portale pod postacią luminescencyjnych figur geometrycznych, które zdają się być źródłem pochodzenia SCP-6044-A aż po SCP-6044-E. Mobilna Formacja Operacyjna Delta-44 "Funky Foresteers" po raz pierwszy zauważyła ten fenomen podczas regularnych patroli terenu i była też bezpośrednim świadkiem wypuszczenia SCP-6044-D z portalu w połowie 2016 roku. Dowództwo Ośrodka 48 zwróciło się z prośbą o zwiększenie zasięgu aktywności Delta-44, aby mieć szansę na przedostanie się do portalu SCP-6044.

Podczas utworzenia SCP-6044-E (24.05.2021), Delta-44 obserwowała otwarcie portalu SCP-6044. Trójka członków formacji operacyjnej zdążyła wejść do portalu zanim ten się zamknął i SCP-6044-E zostały wyrzucone. Poniższy log jest zapisem z tego wydarzenia.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported