SCP-6072
ocena: +4+x

suit3.png

Jedyne dostępne zdjęcie SCP-6072, zrobione 09.12.2035, na chwilę przed demanifestacją istoty.

Identyfikator podmiotu: SCP-6072

Klasa podmiotu: Keter

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-6072 pozostaje obecnie niezabezpieczony. Jego właściwa lokalizacja i zakotwiczenie przy użyciu Kotwic Rzeczywistości Scrantona we współpracy z personelem Ośrodka 88 ze względu na ich doświadczenie z anomaliami humanoidalnymi ma być uważane za najwyższy priorytet dla personelu Ośrodka 120. Wszystkie raporty o potencjalnych manifestacjach mają być natychmiast badane.

Wszyscy pracownicy Fundacji spełniający kryteria manifestacji SCP-6072 mają zostać umieszczeni w przestrzeniach antyontokinetycznych na czas ich potencjalnej śmierci, by zapobiec manifestacji istoty.

Opis: SCP-6072 to drapieżna istota bez spójnej formy i wyglądu, emitująca stały 4 Poziomowy TRE (Tartarejskiej Energi Rezonansu).1 SCP-6072 przejawia drapieżne zachowanie, obierając sobie za cel jedynie osobniki wykazujące jedną lub więcej z poniższych cech ze względu na łatwość polowania:

  • wiek powyżej 60 lat,
  • poważna samotność,
  • życie w relatywnym ubóstwie,
  • wysoce niestabilne życie,
  • zły stan zdrowia, zarówno fizycznego, jak i psychicznego,
  • brak wielu naprawdę bliskich krewnych lub przyjaciół, na których można by polegać w kwestii potencjalnej ochrony,
  • niezdolność do utrzymywania romantycznych związków.

Wszystkie osoby, w pobliżu których SCP-6072 manifestuje się, są znajdowane martwe w ciągu od dwóch do pięciu minut od kontaktu; w 100% przypadków przyczyną śmierci była wcześniej niezdiagnozowana choroba w poważnym stanie. Istota nigdy nie opuszcza swojej ofiary, dopóki jej śmierć nie zostanie potwierdzona, zawsze czekając w jej pobliżu, dopóki choroba nie zabije osoby, nierzadko sprawdzając oznaki życia u osób, na które poluje. Jak SCP-6072 jest w stanie manifestować je w organizmie swojej ofiary w tak zaawansowanym stanie, pozostaje nieznane.

SCP-6072 posiada praktycznie nieograniczone zdolności teleportacji i zmiany kształtów, co pozwala mu na manifestację w dowolnym miejscu w dowolnej formie. Pomimo tego, istota wykorzystuje tę zdolność wyłącznie do manifestowania się w pobliżu swoich ofiar, na które nieustannie poluje; nigdy nie zauważono, aby pojawiała się gdziekolwiek indziej niż w pobliżu osób, które chce wyeliminować. Większość manifestacji przebiega według schematu, w której istota przybiera postać zwykłego człowieka w obszarze, w którym się manifestuje, często wybierając postać bliskiego krewnego osoby, na którą chce zapolować. Po wykryciu potencjalnej ofiary istota nie cofnie się przed niczym, aby osiągnąć swój cel — zauważono nawet, że potrafi ominąć przestrzenie antyontokinetyczne, które wcześniej uważano za nieprzenikalne.

Według obecnych hipotez istota ta jest żywiącym się bólem bytem tartarejskim, przedłużającym swoje życie poprzez mordowanie innych. Choć teoria ta jest poparta licznymi przykładami interakcji cywilizacji ery przednowoczesnej z tą istotą,2 czy jest ona prawdziwa, pozostaje nieznana.

Odkrycie i Kontekst Historyczny: SCP-6072 był znany Fundacji w takiej czy innej formie już od czasu jej założenia w 1870 roku. Początkowo podejrzewano, że jest to wiele innych anomalii, jednak po ponad 150 latach ciągłego pojawiania się, został w pełni zbadany i sklasyfikowany jako SCP-6072. Jednak pomimo tego, że Fundacja posiadała dane na jej temat tylko przez 165 lat, badania przy użyciu SCP-6099 ujawniły liczne zapisy z całego świata, pochodzące z wielu wieków, dotyczące różnorakich kultur na całym świecie i ich interakcji z tą istotą. Poniżej przedstawiamy kilka najważniejszych z nich.3

Ramy Czasowe Manifestacji Lokalizacja Manifestacji Szczegóły dot. Manifestacji
Nieznane, najprawdopodobniej ~ 1800-1700 p.n.e. Egipt Ze względu na wyjątkowo kiepski stan większości społeczeństwa w tamtych czasach, SCP-6072 był w stanie pochłonąć ekstremalną ilość ofiar. Był bezpośrednio odpowiedzialny za wiarę w Reshepha, boga chorób, który powodował je wszędzie, gdzie się pojawiał.
Nieznane, najprawdopodobniej ~ 400-300 p.n.e. Mezopotamia Ze względu na bardzo niestabilny politycznie okres, SCP-6072 był w stanie wykorzystać go do polowania na liczne ofiary, zanim został zauważony. Zainspirował on mit o Errze; bogu wojny i chorób, który przychodzi po słabych, by zabrać ich do królestwa umarłych.
UNieznane, najprawdopodobniej~ 400-700 Europa Środkowa i Wschodnia Liczne manifestacje SCP-6072 najprawdopodobniej zainspirowały mazurski mit o "białych ludziach" — gnomopodobnej rasie demonów odpowiedzialnych za ludzkie choroby, sprowadzające je na słabych i starych.
Okres Edo (1603-1867) Japonia Pomimo względnego pokoju i stabilności ekonomicznej epoki, manifestacje SCP-6072 nadal były zauważane z powodu chaosu i niestabilności epoki bezpośrednio przed nią w wielu biedniejszych regionach (chociaż manifestacje były widocznie coraz rzadsze w miarę upływu czasu). Najprawdopodobniej zainspirował japoński mit o Shinigami (bogach śmierci przynoszących słabym ludziom śmierć i niosących ich dusze do zaświatów).
1890-1923 Syberia Ze względu na bardzo niestabilne zdrowie i warunki życiowe Ketów w tym regionie, spowodowane licznymi próbami rusyfikacji przez ówczesne władze rosyjskie, SCP-6072 był w stanie znacznie częściej polować na tym obszarze. Dalsze badania dotyczące tej kultury sugerują, że istota ta była odpowiedzialna za mit o bogini Chośadam; bóstwie odpowiedzialnym za przeklinanie ludzi chorobami i "pożeranie ich dusz" po tym wydarzeniu.

Dodatek 6072-2: Poniższy log jest jedynym dostępnym zapisem interakcji SCP-6072 z którąkolwiek z jego ofiar, jak również jedynym wydarzeniem manifestacji, którego Fundacja była świadkiem.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported