SCP-611
ocena: +2+x

Identyfikator podmiotu: SCP-611

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-611 musi być bezustannie zamknięty w swoim pomieszczeniu. Dieta SCP-611 składa się z jednej porcji gnijącego mięsa tygodniowo. Aktualne informacje wskazują, iż języki wołowe, dojrzewające około tygodnia w temperaturze pokojowej dostarczają najwięcej składników odżywczych, jednocześnie ograniczając rozmnażanie.

Pomieszczenie konserwuje technik specjalizujący się w insektach. Technicy dokonujący konserwacji pomieszczenia muszą nosić pełne stroje hazmat w celu zapobiegnięcia infekcji. Podczas konserwacji, temperatura powinna być obniżona do 10°C, co znacznie zmniejsza poziom aktywności SCP-611. Po konserwacji, stroje hazmat muszą zostać wysterylizowane i wyczyszczone.

Po Incydencie 611-1, SCP-611 został przeniesiony na niższe piętro. Nie zezwala się na przechowywanie produktów spożywczych na tym samym piętrze co SCP-611.

Opis: SCP-611 został odkryty w ██████, Nowy Meksyk w roku 20██. Grupa turystów po powrocie z ███████ skontaktowała się z lokalnym dentystą w sprawie silnego bólu zębów i szczęki. Doktor, po odkryciu infekcji, skontaktował się z Centrum Kontroli i Prewencji Chorób, kiedy to Fundacja wkroczyła i przejęła sprawę. Po usunięciu larw z turystów, pracownicy Fundacji namierzyli SCP-611 w restauracji ██████████, gdzie podmiot przebywał przez ponad miesiąc. Pracownikom restauracji i wszystkim znalezionym zainfekowanym podano preparaty amnezyjne klasy A. Wierzy się, że nastąpiło ponad ██ śmierci spowodowanych infekcją.

SCP-611 to wcześniej nieznany podgatunek Dermatobia hominis, ludzkiego gza. Kamufluje się, przybierając postać zwykłej wykałaczki, aktywnie próbując wylądować w pobliżu lub wewnątrz pojemnika wykałaczek, następnie pozbywa się skrzydeł i wchodzi w stan pasywny. Może przeżyć w tym stanie do czterdziestu dni przed ustaniem funkcji życiowych. Podczas użycia przez człowieka SCP-611 składa jaja w jego dziąsłach. Nosiciel nie zauważa śladów infekcji przez cztery do siedmiu dni, kiedy to jaja wykluwają się i zagłębiają się w jamę ustną, sprawiając skrajny dyskomfort.

Larwy zadają ostry, ciągły ból i nieleczone mogą spowodować śmierć poprzez otworzenie ran dla infekcji. Po zjedzeniu dostatecznej ilości pokarmu larwy przepoczwarzają się, co nie występuje u innych gzowatych. Ciało pasożyta twardnieje i wydłuża się, aż do momentu przebicia skóry nosiciela. Po wydostaniu się SCP-611 odlatuje szukając innych osobników swego gatunku w celu rozmnażania. Etap dorosłości u SCP-611 trwa jedynie do 72 godzin, sugerując że populacja SCP-611 w ███████ może być większa niż wcześniej przypuszczano.

SCP-611 jest hermafrodytyczny, lecz nie występują dostrzegalne różnice między samcami i samicami. Jest to niecodzienne wśród insektów, co wzmaga podejrzenia odnośnie nienaturalnego pochodzenia SCP-611.

Specyficzna adaptacja SCP-611 do wynalazku używanego od kilkuset lat jest również wysoce podejrzana. Dalsze testy powinny skupić się na ustaleniu, czy jest to przypadek naturalnej przyspieszonej ewolucji, lub też gatunek uzyskany laboratoryjnie.


Raport Incydentu 611-1: Dnia █████ ██, 20██, nie dopilnowano procedur sterylizacji strojów hazmat, pozwalając na ucieczkę z przechowalni trzech osobników SCP-611. Dwa zostały przechwycone, gdyż uderzały w szybę pokoju obserwacyjnego, najwyraźniej próbując powrócić, lecz trzeci nie został znaleziony, aż do momentu gdy trafił do Pokoju Wypoczynkowego 13.

Populacja wytworzona przez tego osobnika spowodowała █ zgonów oraz ponad ██ przypadków znacznego uszkodzenia żuchwy. SCP-611 został przeniesiony do niższych poziomów, bez pokojów wypoczynkowych ani stołówek w celu ograniczenia potencjalnych incydentów. Osoby podejrzewające przełamanie zabezpieczeń powinny natychmiastowo udać się do Dr. █████ w celu badania jamy ustnej i leczenia przeciw-pasożytniczego.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported