SCP-6135

ocena: +3+x

Desygnacja: Anomalny przedmiot #6135

Data pozyskania: Cedar Falls, Ohio, 05.12.1990 r.

Status: Znajduje się w schowku B4J9 w skrzydle C Ośrodka 31.

Opis: Egzemplarz albumu Storm Front, wydanego przez amerykańskiego piosenkarza Billy'ego Joela w 1989 roku. Pozycja zawiera rozszerzoną wersję piosenki We Didn't Start the Fire, która zawiera dodatkowe sześć wersów, trwających w sumie dziesięć minut i czterdzieści pięć sekund. Nie odnaleziono kolejnych kopii tej wersji.

Oryginalny tekst piosenki odnosi się do różnych wydarzeń kulturalnych i politycznych pomiędzy latami 40 dwudziestego wieku, a czasem nagrania utworu, w luźnym porządku chronologicznym. Dodatkowe wersy mają podobną strukturę do oryginalnych, przy czym tekst składa się z pozornie przypadkowych nazwisk, terminów i zwrotów oraz nawiązuje do wielu wydarzeń, które nie miały miejsca w rzeczywistości. Choć kilku znanych polityków i osób publicznych jest wymienionych z imienia i nazwiska, większość z tych wymienionych nie odpowiada żadnym znanym osobom.

Podczas wywiadu z pracownikami Fundacji, Joel i jego producenci zaprzeczyli, że nagrali rozszerzoną wersję We Didn't Start the Fire, a album został wstępnie oznaczony jako Anomalny Obiekt #6135. Jednakże, jego dokładna natura pozostaje sporna, a status anomalii został umieszczony do ponownego rozpatrzenia w 1991 roku.

Fragment:

Zatoka Perska, Rodney King, Jelcyn, Rabin powrócił,
Bill Clinton, Ross Perot, oblężenie Waco,
Samobójstwo Cobaina, Nelson, ludobójstwo Tutsi,
Forrest Gump, Arafat, Tonya Harding, internet,

Mike Tyson, Tim McVay, DNA OJ Simpson'a,
Unabomber, marsz miliona, Tupac Shakur, (talibowie?),
Netanyahu, (poke-mony?), Harry Potter, Hong Kong,
Księżna Di żegna się, Monica i Columbine

Dodatek: Od 12 marca 1991 r. przedmiot #6135 oczekuje reklasyfikacji na obiekt SCP na wniosek Dyrektora Ośrodka Elliotta Hawthorne'a. Gubernator Arkansas William Clinton i radziecki mąż stanu Borys Jelcyn są obecnie monitorowani w celu określenia zakresu i dokładności widocznych właściwości predykcyjnych #6135. Śledztwo w sprawie tożsamości Tima McVaya i Harry'ego Pottera jest w toku.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported