SCP-6140
ocena: +8+x

SCP-6140
Poziom1
Klasa podmiotu:
keter
Klasa drugorzędna:
{$secondary-class}
Poziom zakłóceń:
amida
Poziom ryzyka:
krytyczny

Specjalne Czynności Przechowawcze: Zjednoczona Formacja Operacyjna Omega-100 ("Last Stand") została utworzona we współpracy z następującymi organizacjami:

  • Globalna Koalicja Okultystyczna
  • PENTAGRAM
  • 19. Biuro Zarządzania Sprawami Abnormalnymi1
  • GRU Dywizja "P"

Do czasu ustanowienia zabezpieczenia lub upadku Fundacji, Formacja Nu-7 ("Hammer Down") została włączona do ZFO Omegi-100 i znajduje się pod bezpośrednim nadzorem O5-6. Obiekty Fundacji w zagrożonych obszarach są ewakuowane i zastępowane kontyngentami ZFO Omega-100, zgodnie z planem Rozmieszczenia 6140.

Opis: SCP-6140 to Imperium Dewitów opisane w SCP-140, które ma w pełni zmaterializować się w podstawowej rzeczywistości 20 marca 2022 roku. SCP-140 w pełni przełamało zabezpieczenie i spowoduje Incydent 140-CK, powodując manifestację SCP-6140.

map.png

Przewidywany zasięg terytorialny po manifestacji.

Rada Nadzorcza wstępnie ogłosiła to wydarzenie Scenariuszem Klasy BK "Zepsuta Maskarada", ze względu na szerokie wykorzystanie wrogich i zmieniających rzeczywistość anomalii przez SCP-6140, nawet we współczesnych czasach.

Dodatek 6140.1: Ocena zagrożenia

Departament Analityki wraz z Departamentem Sił Stosowanych opracowały raport przedstawiający podstawowe zagrożenia związane ze współczesnym Imperium Dewitów. Raport opierał się na informacjach z SCP-140, odkryciach archeologicznych, analizie dewickich zapisków i dokumentów oraz parastatystycznych modelach danych.

Opis Zagrożenie Informacje
Siły lądowe WYSOKIE Szacowana liczba aktywnego wojska o ilości - 2,4 mln żołnierzy. Pełny dostęp do nowoczesnego sprzętu poprzez zagranicznych dostawców.
Siły powietrzne ŚREDNIE Stosunkowo niewielkie, ale nowoczesne siły powietrzne. Kwestionuje się istnienie technologii maskujących, choć możliwe są anomalne modyfikacje samolotów.
Siły morskie NISKIE Kontrolowany obszar jest w dużej mierze pozbawiony dostępu do morza.
Sojusze zewnętrzne WYSOKIE SCP-6140 prawdopodobnie będzie miał szeroką kontrolę lub wpływ na pobliskie kraje, daleko poza swoimi granicami. Operacje są w toku, aby zachować strukturę geopolityczną i zapobiec natychmiastowej kaskadzie w Scenariusz "Zmiany Dominacji" Klasy SK.
Infrastruktura WYSOKIE Organy wojskowe nie powinny mieć trudności z przerzutem wojsk i sprzętu, nawet w przypadku wojny wielofrontowej.
Szpiegostwo NIEZNANE Istnienie narodowej agencji wywiadowczej jest prawdopodobne, jednak dalsze szczegóły dotyczące możliwości są nieznane.
Modyfikacja humanoidów ŚREDNIE Potrafi powodować znaczące zmiany w jednostkach dla określonych celów, możliwości taktyczne nieznane.
Zmowa z Pluripotencjalnymi Istotami Typu Apex WYSOKIE Uważa się, że niszczycielskie zdolności podmiotu zostały wzmocnione, dzięki paktom ze Szkarłatnym Królem.
Broń biologiczna WYSOKIE Historyczne zapisy wskazują na wysoce rozwinięte anomalne zdolności przemiany, gdzie prawdopodobna jest możliwość zarażenia się czynnikami roślinnymi lub grzybami.
Broń nuklearna POWAŻNE Kontrola Dewitów nad bronią jądrową i międzykontynentalnymi pociskami balistycznymi do jej przenoszenia jest pewna.

Dodatek 6140.2: Incydent wszczynający

Istnienie SCP-6140 jest konsekwencją terminalnego przełamania zabezpieczeń przez SCP-140. Oryginalny, anomalny przebieg wydruku Kroniki Dewitów wydany przez SCP-140-A liczył 75 egzemplarzy. Spośród nich, 49 zostało zniszczonych przez anomalne zdolności SCP-140. Agenci Fundacji zdołali zlokalizować i bezpiecznie zniszczyć dwadzieścia egzemplarzy, zachowując sześć pozostałych: SCP-140 i pięć dodatkowych kopii poza zabezpieczeniem, zbiorczo oznaczonych jako SCP-140-B.

Jedna z tych niezabezpieczonych instancji znajdowała się w osobistej kolekcji Richarda Bruce'a, 11. hrabiego Elgin, znanego współpracownika Marshall, Carter & Dark. Choć Bruce przestrzegał odpowiednich protokołów postępowania ze swoją kopią SCP-140-B i nie pozwalał na znajdowanie się w jej pobliżu żadnych płynów, ogólne bezpieczeństwo na jego terenie było niedbałe. W rezultacie, grupa lekko uzbrojonych anomalnych osobników zdołała włamać się do jego posiadłości i ukraść kopię.

Po kradzieży, Bruce natychmiast skontaktował się z Marshall, Carter & Dark, aby zgłosić incydent. Biorąc pod uwagę niebezpieczeństwo związane z SCP-140, MC&D skontaktowało się z Fundacją za pośrednictwem łącznika, zgadzając się, aby Fundacja zajęła się nim po odzyskaniu. Mobilna Formacja Operacyjna Mu-3 ("Highest Bidders") została wysłana, w celu odnalezienia instancji SCP-140-B.

Szybko ustalono, że została ona skradziona przez sektę Dzieci Szkarłatnego Króla, zamierzającą wykorzystać instancję SCP-140-B do wskrzeszenia Imperium Dewitów, w którym Szkarłatny Król był szczególnie czczony. Formacja namierzyła kult w domu w Elgin, Moray, Szkocji i próbowała interweniować, jednakże spóźniła się i przybyła na miejsce, aby stwierdzić, że rytuał został ukończony. W międzyczasie, nagrania z kamer pokazały, że na krótko przed ich przybyciem, SCP-140 uległ samozapłonowi, będąc w zabezpieczeniu.2

Na tyle, na ile udało się ustalić śledczym Fundacji, rytuał polegał na zapaleniu SCP-140-B, w celu "wydobycia jedynego prawdziwego Imperium z tego oschłego i zmęczonego pergaminu". Taumaturgiczne więzy sympatii spowodowały jednoczesne zniszczenie wszystkich pozostałych egzemplarzy Kroniki Dewitów. Po zakończeniu rytuału, wszystkie znane artefakty Dewitów zaczęły emitować promieniowanie Hume'a o wzorcu omikronowym.

Rytuał został przeprowadzony w dniu przesilenia zimowego,3 ale nie oczekuje się, że osiągnie pełny efekt, aż do równonocy wiosennej,4 kiedy Imperium Dewitów dokona manifestacji w podstawowej rzeczywistości.5.

Dodatek 6140.3: Odprawa Fundacji

Poniższy biuletyn został wysłany do wszystkich pracowników Fundacji, aby poinformować ich o zbliżającej się manifestacji SCP-140 w podstawowej rzeczywistości.

OD: o5-1@foundation.scp
DO: LISTSERV[CAŁY-PERSONEL]
TEMAT: Nadchodzący Scenariusz Klasy CK — Imperium Dewitów
DATA: 28-12-2021


Do wszystkich członków Fundacji,

Za trzy miesiące będzie miał miejsce Scenariusz Restrukturyzacji Rzeczywistości Klasy CK o niespotykanej dotąd skali. 20 marca 2022 roku, Imperium Dewitów zamanifestuje się w obecnej, zgodnej rzeczywistości. Według obecnych szacunków, jego zasięg terytorialny będzie rozciągał się od środkowej Syberii i obejmie większość współczesnego Kazachstanu. Dla osób nie zaznajomionych z Imperium Dewitów lub SCP-140, poniżej znajduje się krótkie podsumowanie:

  • Imperium Dewitów byłoby jednym z najbardziej wrogich i anomalnych narodów, jakie kiedykolwiek istniały. Na tym obszarze rozwinięto kilka nowatorskich praktyk taumaturgicznych, w tym hemomancję, herbomancię i nekromancję.
  • Religia państwowa wymusza czczenie Szkarłatnego Króla, brutalnej boskiej postaci. Istniejąca wersja tej grupy - znana jako Dzieci Szkarłatnego Króla - kilkakrotnie próbowała wywołać wydarzenia mające na celu koniec świata, wzywając swoje bóstwo.
  • Ich anomalne zdolności wojenne zostały znacznie zwiększone dzięki dostępowi do nowoczesnej technologii i broni. Niebezpieczeństwo i natura tych ulepszeń nie są znane, ale uważa się, że są one rozległe.

Wszystkie istniejące projekty badawcze zostają zawieszone. Wszystkie nieistotne prace związane z zabezpieczeniem zostają zawieszone. Placówkom przydzielono konkretne zadania, aby ochronić jak najwięcej ludzkości. Oczekujcie biuletynu z wyszczególnieniem waszych nowych priorytetów.

19 marca cały niezbędny personel zostanie przeniesiony do miejsc zakotwiczonych w rzeczywistości, aby zapewnić odporność na Scenariusz Klasy CK. Personel Klasy A lub wyznaczony zostanie przeniesiony do miejsc pozawymiarowych. Obecnie pracujemy nad instalacją dodatkowych Stałych Pływów Czasowych Xyanka/Anastasakos (XACTS), aby oprzeć się retroaktywnym zakłóceniom istnienia Fundacji.

Przetrwamy ponowne pojawienie się Imperium Dewitów. Niezależnie od tego, co stanie się 20 marca, normalność zostanie zachowana. Konsensus zostanie utrzymany.

Z biura O5-1,
Zabezpieczać, Przechowywać, Chronić

UWAGA. ROZPOCZĘŁO SIĘ PRZEŁAMANIE.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported