SCP-621
ocena: +4+x

Identyfikator podmiotu: SCP-621

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: Wszystkie instancje SCP-621 należy przechowywać w szklarni w Ośrodku 16 i regularnie je podlewać. Nasiona i pyłki z SCP-621 nie mogą zostać wypuszczone na wolność. Żadne instancje SCP-621 nie mogą zostać wykorzystane w celach komercyjnych, być podarowane jako prezent, zostać użyte jako rekwizyty, zostać użyte jako łapówka ani być przechowywane w biurach personelu. Personelowi nie zaleca się oglądać obiektu przez dłuższy czas.

Dodatek 621-3: Personelowi nie zaleca się oglądać SCP-621 przez okulary przeciwsłoneczne, gdyż zwiększają one siłę efektów umysłowych obiektu. Tylko niefiltrowane laboratoryjne gogle mogą być noszone w pobliżu obiektu. Jako informację dodatkową można dodać, że laboratoryjne gogle, okulary i inne przezroczyste przedmioty nie chronią przed efektami SCP-621.

Jakiekolwiek instancje SCP-621 znalezione na wolności muszą zostać natychmiastowo eksterminowane. Wszystkie instancje SCP-621 znalezione w miejscach publicznych zostaną skonfiskowane, a osoby będące w ich posiadaniu zostaną zabrane na przesłuchanie. Cywile, którzy aktywnie podlewają SCP-621 na wolności mają zostać zlokalizowani, a instancje SCP-621 skonfiskowane. Należy mieć na uwadze, że niektórzy cywile mogą posunąć się do przemocy fizycznej aby bronić SCP-621.

Eksperymenty polegające na wymianie pyłków z SCP-621 wymagają zatwierdzenia przez pracownika z poziomem dowódcy. Żadne eksperymenty polegające na zapylaniu nie mogą odbyć się z powodów osobistych.

Opis: SCP-621 to rodzina niezwykle szybko rozmnażających się roślin kwiatowych, po raz pierwszy odkrytych przez kwiaciarnię ██████ & █████ będącą własnością Fundacji od ██/█/0█. Te rośliny to głównie gatunek tulipana Didiera (Tulipa gesneriana), są one naturalnie bioluminescencyjne, posilają się wodą i innymi składnikami odżywczymi. Rośliny tę świecą się różnymi wariantami kolorów, chociaż w większości przypadków jest to kolor fioletowy, niebieski lub zielony. Efekt bioluminescencji jest najlepiej widoczny w nocy lub w zacienionym obszarze. Efekt ten jest aktywny tylko wtedy, gdy kwiaty są żywe.

SCP-621, a dokładnie jego blask, wydaje się mieć hipnotyzujący wpływ na ludzi. W wielu wypadkach wynikiem była prośba o umieszczenie instancji we własnym biurze, z których wszystkie zostały odrzucone. SCP-621 wpływa inaczej na inne zwierzęta. W przypadku pszczół, kolibrów i innych zwierząt zdolnych do zapylania, wszystkie zwierzęce podmioty preferowały, w przeciwieństwie do innych kwiatów pyłkowych, rozpylać pyłek SCP-621 nocą, co umożliwiała im bioluminescencja obiektu, zwiększając tym samym szanse na reprodukcję obiektu. Jednakże zwierzęta roślinożerne, takie jak jelenie lub króliki, we wszystkich przypadkach unikały instancji SCP-621. Biorąc pod uwagę wysoki współczynnik płodności, naturalną obronę przed drapieżnikami oraz efekt hipnotyzujący w przypadku ludzi SCP-621 można uznać za gatunek wysoce inwazyjny.

Dodatek 621-4: Po kilku testach ustalono, że pyłek SCP-621 wydziela silny i przyjemny aromat. SCP-621 jest całkowicie hipoalergiczny, a kiedy personel chory na alergię zostanie wystawiony na działanie nawet pięciu (5.0) gramów pyłku, nie będzie wykazywał reakcji alergicznych.

Kiedy zostanie umieszczony wśród innych roślin, SCP-621 będzie absorbować substancje odżywcze dostarczane do innych roślin, aby móc produkować paliwo do swojej bioluminescencji. W rezultacie SCP-621 szybko osusza glebę wokół innych roślin i wymaga większej ilości wody niż pozostałe rośliny w szklarni Ośrodka 16. Przed zabezpieczeniem przez Fundację SCP-621 wyplenił wiele pastwisk rolniczych, ale z powodu jego właściwości hipnotycznych nie podjęto żadnych kroków aby powstrzymać obiekt. Dodatkowo sympatycy aktywnie podlewali atakujące rośliny podczas swoich wtargnięć.

Pomimo, iż agencje rządowe takie jak USDA i EPA powinny chronić przed tego typu gatunkami inwazyjnymi, agencje te aktywnie broniły SCP-621 kosztem rolników. Warto zanotować, że rolnicy pogodzili się z sytuacją, twierdząc, że SCP-621 mają estetyczną przewagę nad ich własnymi uprawami i pragną chronić SCP-621. Fundacja zaczęła ingerować, gdy SCP-621 dostał się do Narodowego Rezerwatu Przyrody ███████████, niosąc niebezpieczeństwo kilku zagrożonym gatunkom zwierząt i roślin. EPA odmówiło utrudnienia rozprzestrzeniania się SCP-621 pomimo egzystencjalnego ryzyka dla zwierząt i roślin na terenach, które były oznaczone jako Narodowy Rezerwat Przyrody ███████████ twierdząc, iż uczyni go to bardziej estetycznym.

Pomimo iż tulipan Didier (Tulipa gesneriana) to najczęściej spotykana odmiana SCP-621, zdarzają się także przypadki, w których gatunek SCP-621 obejmuje także inne typy tulipanów, róże (Rosa spp.), a także kilka przypadków sałaty (Lettuca spp) w wyniku zamiany zapylania. Podczas testów personel klasy-D nie był w stanie zmusić się do zjedzenia SCP-621 w obawie o efekty uboczne. W przypadku karmienia siłą tester przejawiał intensywny niepokój i paranoję, ale oprócz tego żadnych efektów ubocznych. Niepokój powoli gaśnie w miarę trawienia. Efekt ten został udokumentowany po wielu testach.

Dodatek 621-1:W związku z ostatnim incydentem, podczas którego Dr Z████████ zawłaszczył dużo instancji SCP-621 zezwala się całemu personelowi na przechowywanie w swoich biurach co najmniej jednej instancji.

Dodatek 621-2: W świetle publicznej wypowiedzi i przeprosin Dr. Z████████ żadna osoba nie ma już prawa do posiadania żadnej instancji SCP-621 w swoim biurze.

Notatka: Do wszystkich którzy pytają mnie, czy zapytam administrację o wydanie SCP-621 opinii publicznej: to jest właśnie powód dla którego trzymamy tutaj SCP-621. Nie obchodzi mnie, że wygląda fajnie albo że miałem kilka z nich w swoim biurze. Przede wszystkim wiem, że to coś wpływa hipnotycznie na ludzi i coś mówi mi, że ta roślina wyewoluowała własnie w tym celu. Jeżeli nasze agencje rządowe nie zdecydują się tego czegoś powstrzymać, my to zrobimy. -Dr. Z████████.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported