SCP-6224
ocena: +5+x

Autorstwa J Dune

warning.png
SCP-6224
Poziom2
Klasa podmiotu:
bezpieczne
Klasa drugorzędna:
none
Poziom zakłóceń:
vlam
Poziom ryzyka:
znikomy

30262694280_ff64402eb9_b.jpg

Personel Ośrodka 026 dotknięty przez SCP-6224


Przydzielony Ośrodek Dyrektor Ośrodka Nadzorca Projektu Przydzielone MFO
Ośrodek 026 A. Keiger T. Spanew N/A

8536240126_0d5ea976d3_b.jpg

Korytarz-121-C

Specjalne Czynności Przechowawcze: Personel, który oglądał lub czytał oficjalne licencjonowane media powiązane z marką Neon Genesis Evangelion nie może pracować w Fundacyjnym Ośrodku 026. Informacje te zostaną uzyskane w wyniku badań przed zatrudnieniem oraz w wyniku działania samego SCP-6224. Kompleks memetyczny "ABSOLUTE TASTE FIELD" został rozprzestrzeniony w całym Ośrodku 026 w celu zniechęcenia do oglądania serii Neon Genesis Evangelion i przyległych mediów.

Personel, u którego stwierdzono znajomość wspomnianych mediów, zostanie przeniesiony do innego Ośrodka, wybranego przez Koordynatora ds. Ponownego Zatrudnienia w Ośrodku 026.

AKTUALIZACJA: Po Incydencie-6224-01, Ośrodek 026 został przeklasyfikowany na strefę przechowawczą niskiego zagrożenia. Wysiłki badawcze z celem zwalczenia SCP-6224 mają zostać potraktowane priorytetowo.

Opis: SCP-6224 to zjawisko zlokalizowane w Fundacyjnym Ośrodku 026, w którym wszystkie obiekty nieożywione umieszczone w promieniu 25 metrów od placówki natychmiast zmieniają swój wygląd fizyczny i właściwości aby nawiązywał on do marki Neon Genesis Evangelion1. Obiekty dotknięte przez SCP-6224 są oznaczone jako SCP-6224-A. Proces ten trwa od 13.05.2006 r.

Zmiany wprowadzone przez SCP-6224 są powierzchowne i nie zmieniają pierwotnego przeznaczenia obiektu. SCP-6224-A w dużej mierze zachowują funkcjonalność swojej oryginalnej formy, a żaden przypadek konwersji obiektu nie doprowadził do jego nie działania. Podczas gdy większość SCP-6224-A nie jest oparta na istniejących już przedmiotach powiązanych z marką Evangelion, niektóre z nich są bardzo podobne do zwykłych towarów dostępnych do kupienia. Przykłady obejmują ołówki, produkty spożywcze, osuszacze powietrza i sprzęt do mycia naczyń.2 SCP-6224 wykazał zdolność do zmiany obiektów paratechnologicznych lub innego sprzętu Fundacji, takich jak cele przechowawcze, broń i mundury. SCP-6224 nie zmienił żadnego anomalnego obiektu lub istot żywych znajdujących się w obszarze działania. Ze względu na to, że SCP-6224 w znacznym stopniu nie przeszkadza w funkcjonowaniu Ośrodka 026, przez co podjęto decyzję o kontynuowaniu jego normalnego operowania pomimo anomalii.

Osoby, które oglądały media powiązane z marką Neon Genesis Evangelion3 i posiada emocjonalną więź z serialem, są podatne na stan oszołomienia po obejrzeniu instancji SCP-6224-A, który może trwać od minuty aż do sześciu godzin. Personel w tym stanie często fiksuje się na punkcie obiektu, wygłaszając przy tym długą tyradę na temat znaczenia serialu dla nich lub całego świata. Próby przerwania tego procesu zazwyczaj kończą się sukcesem, choć często skutkują niewielką wrogością i irytacją skierowaną w stronę osób niedotkniętych tym stanem. Stan ten jest wywoływany w mniej niż 0,02% spotkań pomiędzy badanymi a instancją SCP-6224-A, ale duża ilość przypadków SCP-6224-A w Ośrodku 026 doprowadziła do natrętnej i rozpraszającej aparycji w środowisku pracy.

Dodatek.6224.1: Log Instytucji

Przykłady godnych uwagi instancji SCP-6224-A są wymienione poniżej.

Log SCP-6224-A


Zmieniony Obiekt: 2006 Porsche Cayenne. Osobisty samochód Dyrektora Ośrodka Kiegera.

Opis: SCP-6224-A129 został zmieniony w taki sposób, że po lewej stronie pojazdu umieszczono kalkomanię przedstawiającą postać z Evangelionu, Misato Katsuragi, noszącą kostium kąpielowy, w sugestywnej pozie. Na masce umieszczono logo serialu. Po prawej stronie samochodu znajduje się naklejka z napisem "I LOVE MAJOR", wykonana białą czcionką i ozdobiona licznymi czerwonymi sześciokątami.


Zmieniony Obiekt: Cztery chłodziarki do wody Hartnell. Znajdują się w każdym z pomieszczeń socjalnych w Ośrodku 026.

Opis: Na plastikowym dzbanku SCP-6224-A781 do -A784 znajduje się insygnia fikcyjnej organizacji "NERV". Płyny umieszczone w chłodziarkach nabierają pomarańczowego zabarwienia dzięki zastosowaniu kilku filtrów i barwników wpompowanych do obiektu. Nie mają one wpływu na smak. Gdy woda zostanie uwolniona za pomocą mechanizmu uchwytu, głośnik przymocowany do dna obiektu odtworzy piosenkę przewodnią serii - A Cruel Angel's Thesis o głośności 95 db. Zaprzestanie odtwarzania do momentu zakończenia utworu jest obecnie niemożliwe.


Zmieniony Obiekt: Sala konferencyjna Dyrektora Ośrodka 026

Opis: Cała sala została zmieniona tak, aby odzwierciedlała salę obrad złowrogiej fikcyjnej organizacji SEELE, tak jak była ona przedstawiona w serialu. W miejsce krzeseł pojawiło się kilka dużych monolitów, przez które użytkownicy mogą przemawiać za pomocą głośnika, który ma wbudowany mechanizm kodowania głosu. Próby zastąpienia tych monolitów spowodowały ich ponowną manifestacje.


Zmieniony Obiekt: Fizyczne fotografie

Opis: Wszystkie fizyczne fotografie wystawione na działanie SCP-6224 zostaną zmienione tak, aby przedstawiały bohaterów Evangeliona zamiast zwykłych ludzi. Postacie są przedstawiane wykonując te same czynności i przyjmują te same pozycje, jak te, które pierwotnie znajdowały się na zdjęciu. Efekt ten nie dotyczy zdjęć cyfrowych, co doprowadziło do używania cyfrowych identyfikatorów w całym Ośrodku.


Zmieniony Obiekt: Media fizyczne pokroju płyt DVD, książek i gier wideo

Opis: Fizyczne media są zmieniane tak, aby stały się związane z Evangelionem. Efekt ten odnosi się również do zawartości tych mediów. Filmy live-action stają się animowane i zawierają poważne zmiany w scenariuszu, aby włączyć narrację z udziałem bohaterów Evangeliona, zachowując jednocześnie ton oryginalnego medium. Na przykład, kopia Grinch: Świąt nie będzie (2000), gdy odtwarzane, przedstawia postać Asuki Langley Soryu z Evangeliona w miejsce Grincha, z Shinji Ikari pełniącym rolę psa Grincha - Maxa. Podobne zmiany znaleziono w kopii gry Tony Hawk's Pro Skater 3, w której jako postacie grywalne pojawili się członkowie obsady Evangeliona. Efekt ten nie dotyczy mediów cyfrowych. W rezultacie stosowanie jakichkolwiek fizycznych nośników zostało zakazane w Ośrodku 026.


Zmieniony Obiekt: Winylowe nagrania muzyczne

Opis: Podobnie jak inne media, nagrania winylowe są zmieniane tak, aby odzwierciedlały narrację i postacie z Evangeliona. Jest to najbardziej widoczne w zmianach wokali, ale także w treści tekstów, które odzwierciedlają serial. Przykładem tego jest album Downward Spiral amerykańskiego kolektywu industrialno-rockowego Nine Inch Nails, który jest teraz wokalnie śpiewany przez aktorkę głosową Tiffany Grant pokładającą głos w angielskiej wersji Evangeliona, i zawiera utwory zatytułowane "Big Man with An EVA" i "Laying Unconscious on a Hospital Bed". Ta własność nie ma zastosowania do muzyki przesyłanej cyfrowo.

Dodatek.6224.2: Dodatkowe Informacje

Przykład właściwości oddziałujących na umysł SCP-6224 można znaleźć poniżej. Agent Eli Stane, który był zaznajomiony z Evangelionem, skorzystał z Windy 127-C dnia 01.06.2006 r. Winda została zmieniona tak, by zawierała dwa posągi postaci Asuki Langley Soryu i Rei Ayanami. To, co nastąpiło potem stanowi typowe zachowanie dla osób dotkniętych przez SCP-6224.

Stane wchodzi do windy, po czym zaczyna sapać. Natychmiast rusza w kierunku posągu Soryu i obrysowuje dłonią jego kontury. Agent zaczyna płakać.

Agent Stane: O mój Boże, to jest… to Asuka. Z Evangeliona. Asuka Langley Soryu. Jestem tak… kurwa, nie wiem. Ona jest tutaj. Asuka. Mój pieprzony Boże. W realu. W windzie. Łał. Asuka Evangelion. (Śmieje się) Wydajesz się trochę zdenerwowana, ale nie zwracajmy na to uwagi. Po prostu cieszę się, że tu jesteś i że dobrze sobie radzisz. Jest tam ciężko, ale jestem z ciebie dumny. Wszyscy jesteśmy. Tylko po to, by każdego dnia iść trochę do prz—

Winda otwiera się, po czym do środka wchodzi badacz Crone.

Badacz Crone: O Boże.

Agent Stane: Dzięki tobie mniej się wstydzę tego, kim jestem, Asuka. Naprawdę to mówię. Evangelion.

Badacz Crone: Eli. Ogarnij się.

Stane zwraca uwagę na Crone'a po raz pierwszy odkąd wszedł do windy.

Agent Stane: (Rozgniewana) Czego chcesz?

Badacz Crone: Po prostu robisz… Znowu robisz to samo.

Agent Stane: Czy nigdy nie możesz pozwolić mi się czymś cieszyć?

Badacz Crone: Hej, w końcu obejrzałem ten pieprzony serial, dlaczego wszystkie dzieciaki noszą obcisłe kombinezony? To trochę dziwne.

Agent Stane: Seksualizacja jest tam celowa, ty absolutny kretynie. Może gdybyś używał więcej niż tych twoich dwóch komórek mózgowych do analizy mediów, doszedłbyś do wniosku, że jest to celowa krytyka seksualnych zapędów japońskiej kultury otaku i ma być pułapką, która ma zwabić widzów pod pozorem, że serial jest zwykłym anime. Czy ty w ogóle o tym pomyślałeś, śmieciu?

Badacz Crone: (Śmieje się) Dobra, stary. Spokojnie, żartuję sobie tylko z ciebie. Mam was zostawić samych?

Agent Stane: Zamknij się do cholery, ten serial miał większy wpływ na świat niż twój kolektywny rodowód, a ty jesteś po prostu zazdrosny o geniusz Anno. Ty jebany chuju. Jeśli nie rozumiesz Evangeliona, to naprawdę ci współczuję…[SEKCJA WYCIĘTA DLA WIEKSZEJ ZWIĘZŁOŚCI]

W ciągu następnych dwóch tygodni Stane kilkakrotnie dopuszczał się podobnych wybuchów, często podczas wykonywania obowiązków w pracy. Doprowadziło to do zatrzymania gp na miejscu. Fragment
jego przesłuchania został umieszczony poniżej.

Kilka minut wcześniejszego przesłuchania wycięte dla zwięzłości. W trakcie przesłuchania Stane często spogląda w bok.

Agent Stane: Słuchaj, to nie wpływa na moją pracę. Wykonuję ją bardzo dobrze, a te kilka razy, kiedy się rozzłościłem, to nie była moja wina, dobra? Nic nie poradzę na to, że jestem w tym samym miejscu co anomalia, na którą jestem podatny.

Przesłuchujący: Miałeś najbardziej wrogie reakcje ze wszystkich tutaj. Dodam, że jest to spowodowane kreskówką dla dzieci. Widzisz, jak to wygląda?

Przesłuchujący agent popija kawę z kubka w kształcie głowy jednostki 01.

Agent Stane: Cóż, to nie jest kreskówka dla dzieci. Ale jest nas tu około 20 osób, których dotyka 6224. Naprawdę zamierzasz przenieść wszystkich?

Przesłuchujący: Nie mamy wyboru.

Agent Stane: Wszystko, co robimy, to rozmawiamy o serialu! Nie różni się to niczym od zwykłej rozmowy, a my od razu się z tego otrząsamy. To nie ma wpływu na mnie i nie ma na moją pracę. Czuję się doskonale!

Przesłuchujący: Nie wiemy, w jaki sposób SCP-6224 wpływa na umysł, a szczerze mówiąc, nie mamy wystarczających zasobów, by poświęcić je na badanie tak prozaicznej anomalii. Przeniesienie jest najłatwiejszą opcją.

Stane jest wyraźnie spocony i gorączkowo spogląda w prawy róg pokoju

Przesłuchujący: Agencie Stane?

Stane wypowiada słowa "przepraszam".

Przesłuchujący: Eli?

Agent Stane: Asuka powiedziała, że jeśli mnie przeniesiesz, to ona przestanie być moją przyjaciółką.

Przesłuchujący: Co?

Agent Stane: Zbliża się dzień uderzenia.

Po tym wywiadzie wprowadzono w życie obecne procedury przechowawcze powstrzymujące personel, który oglądał Evangelion, od zatrudnienia w Ośrodku 026. Kilku innych pracowników dotkniętych przez SCP-6224 przyznało się do doświadczania halucynacji związanych z obsadą Evangeliona, ale nie uznali tego za informacje istotne dla Fundacji. Wszyscy wspominali o nadchodzącym "dniu uderzenia", wydarzeniu o nieznanym składzie i nieokreślonych ramach czasowych. Agent Stane i osiemnastu innych członków personelu dotkniętych anomalią zostało przeniesionych poza Ośrodek Fundacji. Nie wykazywali oni żadnych dalszych oznak zachowania związanego z SCP-6224.

Biuro Świadczeń Fundacji przeniosło się i dostarczyło pluszową zabawkę Rei Ayanami jako przedmiot wsparcia dla wszystkich pracowników dotkniętych SCP-6224.

Dodatek.6224.3: Incydent 6224-01

Dnia 01.09.2007 r., wygląd wszystkich instancji SCP-6224-A został zmieniony, aby odzwierciedlić styl artystyczny filmu Evangelion: New Theatrical Edition, który został wydany tego samego dnia. Od tego wydarzenia, wszystkie instancje SCP-6224-A będą odzwierciedlać postacie tak, jak pojawiają się w filmach Rebuild of Evangelion, a nie w oryginalnej serii telewizyjnej.

Co więcej, zauważono zmianę w działaniu SCP-6224. Zamiast wpływać na osoby, które wcześniej były zaznajomione z tą serią, SCP-6224 atakuje teraz wszystkie osoby, które oglądają instancje SCP-6224-A, niezależnie od ich historii (lub jej braku) z marką Evangelion. Dotknięte osoby zgłosiły chęć zapoznania się mediami powiązanymi z Evangelionem lub zakupu towarów związanych z tą serią. Chociaż uważa się, że halucynacyjne właściwości anomalii są nadal obecne, żaden dotknięty nią personel nie przyznał się do ich doświadczania.

Podjęto decyzję o kontynuowaniu działalności Ośrodka 026, który obecnie został przeklasyfikowany na obiekt o niskim poziomie bezpieczeństwa. Dalsze działania są uzależnione od trwających badań nad zwalczeniem SCP-6224 lub możliwej ewolucji efektów działania SCP-6224.


O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported