SCP-629
ocena: +3+x

Identyfikator podmiotu: SCP-629

Klasa podmiotu: Bezpieczne

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-629 ma być przechowywany w standardowej celi dla humanoidów. SCP-629 może być rozkładany tylko podczas rutynowych testów. Raz na dzień SCP-629 ma zostać wyposażony w materiały używane przez niego do samo-konserwacji. Ze względu na aktualny przepis dotyczący "Panów", SCP-629 ma być przechowywany w Sali ██ w Ośrodku ██.

Opis: SCP-629 jest humanoidalnym automatem, mierzącym 1.7 metra i ważącym 500 kilogramów. Ciało SCP-629 zostało zbudowane z ozdobnych mosiężnych replikacji ludzkich części ciała. Części SCP-629 wymagają codziennej konserwacji, którą jest w stanie przeprowadzić jedynie sam obiekt. Słowa "Pan Mosiężny, z Małych Panów® od Dr. Wondertainment" zostały wyryte na plecach SCP-629. Jest on desygnowany jako "8" w Dokumencie SCP-909-a.

Ciało SCP-629 zostało skonstruowane w taki sposób, by możliwe było odłączanie i wymiana wszystkich jego części. Części te można usunąć bez wyrządzania żadnych szkód SCP-629, jednakże wyraża on niewielki dyskomfort podczas usuwania tychże części. Ponadto części, które zostały usunięte, można ponownie zamontować w innych miejscach. Testy wykazały, że liczba teoretycznych rearanżacji SCP-629 wynosi około 73,4 miliarda różnych kombinacji. SCP-629 jest zdolny do kontrolowania tych nowych konstrukcji na swoim ciele, ale wyraża ekstremalny dyskomfort z tych obszarów swojego ciała.

SCP-629 został odzyskany z nalotu na placówkę przypuszczalnie kontrolowaną przez Kościół Zepsutego Boga. SCP-629 został odzyskany podczas nalotu na tę posiadłość po potwierdzeniu doniesień o podejrzanej aktywności w tym rejonie. Znajdował się on w centralnym przedsionku, kiedy członkowie Kościoła usiłowali zintegrować go z kilkoma innymi obiektami. Przypuszcza się, że SCP-629 Był przetrzymywany w placówce, gdyż członkowie Kościoła wierzyli, że jest on częścią ich "boga". Zostało to potwierdzone przez SCP-629 podczas jego przesłuchań. SCP-629 stwierdził, że początkowo pozwalał im się utrzymywać w tym przekonaniu, gdyż myślał, że zapewni mu to coś na wzór bezpieczeństwa. Członkowie Kościoła na tym terenie zostali poddani terminacji dnia ██/██/1995, a SCP-629 został sklasyfikowany jako Bezpieczne.

DODATEK 629-A: Ta notka została znaleziona przy SCP-629 podczas wstępnego zabezpieczenia.

Łał! Właśnie sam znalazłeś swojego własnego Małego Pana, część limitowanej kolekcji od Dr. Wondertainment! Rozłóż swojego Pana Mosiężnego na kawałki i złóż z powrotem! Stwórz szaloną mosiężną konstrukcję! To już twoja rola, by budować i się bawić.

Znajdź ich wszystkich i zostań Panem Kolekcjonerem!!

01. Pan Kameleon
02. Pan Bez Głowy
03. Pan Śmiech
04. Pan Zapominalski
05. Pan Kształtny
06. Pan Mydło
07. Pan Głodny
08. Pan Mosiężny ✔
09. Pan Gorący
10. Pani Słodziutka
11. Pan Życie i Pan Śmierć
12. Pan Ryba
13. Pan Księżyc
14. Pan Redd (niekontynuowany)
15. Pan Pieniądze
16. Pan Zagubiony
17. Pan Kłamstwo
18. Pan Szalony
19. Pan Straszny
20. Pan Paski

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported