SCP-6292


ocena: +6+x

death.jpg

Średniowieczne wyobrażenie następstw wydarzenia Piątej Nocy.

Identyfikator podmiotu: SCP-6292

Klasa podmiotu: Archon

Specjalne Czynności Przechowawcze: Zabezpieczenie SCP-6292 zostało uznane za niemożliwe. Wszyscy cywile zgłaszający SCP-6292 po wydarzeniu Piątej Nocy mają otrzymać błędne informacje, które będą sugerować, że byt jest nieanomalnym człowiekiem. Wszelkie pozyskane materiały historyczne, dotyczące tych wydarzeń mają zostać natychmiastowo zarejestrowane i zabezpieczane.

Aby zapewnić, że wyraźnie niższy wskaźnik śmiertelności podczas wydarzeń Piątej Nocy pozostanie niezauważony przez opinię publiczną, wszystkie niebezpieczne działania i operacje wojskowe Fundacji mają być przeprowadzane w takie dni.

Opis: SCP-6292 to humanoidalna istota teologiczno-ontokinetyczna klasy XII. Jest ona essofizycznym ucieleśnieniem konceptu śmierci; w związku z tym jej stan fizyczny idealnie koreluje się z zjawiskiem śmierci na Ziemi.

Wydarzenia Piątej Nocy są okresem, podczas których SCP-6292 tymczasowo zmniejsza swoją aktywność, w wyniku czego regularnie powoduję małe i prawie niezauważalne Scenariusze Klasy ΩK. Zobacz Odkrycie w celu uzyskania szczegółowych informacji.

Odkrycie: SCP-6292 był znany Fundacji od czasu jej założeniu w 1870 roku. Został on pierwotnie odkryty z powodu powszechności wydarzeń Piątej Nocy i ich udokumentowaniu na przestrzeni dziejów. Aby zapobiec widocznemu spadkowi śmiertelności w tych okresach, Fundacja podjęła nawet masowe zorganizowane działania, takie jak delegalizacja alkoholu w Stanach Zjednoczonych w XX wieku, aby zapobiec wydarzeniom Piątej Nocy. Podobnie jak wszystkie poprzednie tego typu działania, nie miało ono znaczącego wpływu na przeciwdziałanie wydarzeniom, więc końcowo ich zaprzestano.

Przez lata anomalia skutecznie unikała kontaktu z Fundacją; jednak przełom w tej sprawie nastąpił 02.09.2012 roku, gdy to Fundacja była w stanie z powodzeniem przechwycić nagranie wydarzenia Piątej Nocy, całkowicie skoncentrowanego w Steve's Best1, ostatecznie podkładając SCP-6292 lokalizator. Zobacz poniższy log, w celu uzyskania szczegółowych informacji.

[POCZĄTEK LOGU]

Nagranie rozpoczyna się od SCP-6292 siedzącego przy barze razem z kilkoma cywilami. W jego pobliżu leżą bezładnie puste kubki i naczynia. SCP-6292 wydaje się być mocno upojony, kołysząc się w rytm piosenki grającej w barze.

SCP-6292: …Mówię ci kurwa, <czka> Steve, jestem śmiercią!

NIEZNANY 1: Ta, jasne. <śmieje się> A świnie potrafią latać, nie??

SCP-6292: Po pierwsze, pierDOL SIĘ. <czka> Po drugie, czy ty wiesz, jak ciężko jest być jebaną kostuchą? Jak smutno jest zostać wezwanym, by zabrać biedne, małe, niewinne dziecko do podziemi?

NIEZNANY 2: Dziecko? Dlaczego niby miałyby być wysyłane do podziemi?

SCP-6292: DOKŁADNIE! <pauza> Wykaażdymrazie…

W momencie, gdy SCP-6292 chcę wypić łyk alkoholu z pobliskiej szklanki, zauważa kierownika baru, który wchodzi do pomieszczenia i odsuwa na bok jedynego barmana.

KIEROWNIK: Przepraszam pana, ile pan już wypił?

SCP-6292 rozbija swojego drinka o stół barowy.

SCP-6292: Jestem dosłownie ponurym kurwa żniwiarzem! Nie wypiłem <czka> jeszcze nawet…

KIEROWNIK: Będę musiał cię poprosić, żebyś wyszedł.

SCP-6292 szydzi z kierownika, będąc najwyraźniej zdumiony.

SCP-6292: Jebiesz mnie na jajca? <czka> Czy ty wiesz, z jakim gównem ja się muszę się zmagać, żebyś mógł…

KIEROWNIK: Albo stąd wypierdalasz, albo zadzwonię na policję i osobiście każę im odprowadzić cię do celi.

SCP-6292: To jest dosłownie jak w 1984 <czka> Stefana Króla.

[KONIEC LOGU]


Posłowie: Lokalne władze przybyły chwile później, aby zatrzymać i aresztować SCP-6292 za obraza moralności publicznej i publiczne bycie pod wpływem alkoholu. Władze odrzuciły "bycie pierdoloną kostuchą" jako wymówkę do zwolnienia SCP-6292 z aresztu. Następnego dnia rano został jednak zwolniony po interwencji ze strony Fundacji.

Aktualizacja: Jednogłośną decyzją Departamentu Klasyfikacji Fundacji zdecydowano, że nie należy podejmować żadnych interwencji wobec istoty ani prób jej zabezpieczenia, ponieważ stwarzają one nieuchronne zagrożenie wystąpienia scenariusza Klasy ΩK "Koniec Śmierci".

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported