SCP-6369
ocena: +3+x
Iroh%20Hat.png

SCP-6369-B

Identyfikator podmiotu: SCP-6369

Klasa obiektu: Bezpieczne

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-6369 jest przechowywany w standardowej szafce przechowawczej. Prośby o użycie SCP-6369 mogą być składane do dyrektora ośrodka Fundacji znajdującego się najbliżej docelowego miejsca pobytu wnioskodawcy. Personelowi przypomina się, że typowe użycie SCP-6369 wymaga zapłaty w wysokości od 2 do 30 dolarów amerykańskich; w związku z tym, personel powinien przygotować walutę lub artykuły spożywcze o podobnej wartości przed kontaktem z SCP-6369.

Opis: SCP-6369 to telefon komórkowy typu Nokia 3310, z jednym numerem zapisanym na liście kontaktów. Chociaż telefon może być używany do wybierania innych numerów, żadne z połączeń nie zostanie nawiązane.

Kontakt wymieniony w SCP-6369 nosi nazwę ''Szczurze biuro rzeczy znalezionych'' (pracownicy tej agencji są dalej określani jako SCP-6369-A). Wybranie tego numeru powoduje połączenie osoby dzwoniącej z automatycznym systemem wyboru, który zadaje serię pytań dotyczących zagubionego przedmiotu osobistego. Dzwoniący jest proszony o podanie informacji o tym, jaki przedmiot chciałby odnaleźć, gdzie jego zdaniem mógł go zgubić oraz jaka forma płatności zostanie użyta w zamian za jego odzyskanie. Należy zauważyć, że aby usługi SCP-6369-A były dostępne, muszą być spełnione pewne warunki. Jeżeli warunki te nie zostaną spełnione, SCP-6369 nie udzieli odpowiedzi na pytania, a zamiast tego odtworzy nagraną wcześniej wiadomość z przeprosinami za niedogodności, po czym zakończy połączenie.

Warunki aktywacji usług SCP-6369-A są następujące:

  1. Przedmiot został faktycznie zgubiony przez właściciela, a nie celowo ukryty. Osoba dzwoniąca nie może celowo "zgubić" przedmiotu. Dotyczy to również poproszenia drugiej osoby o ukrycie przedmiotu dla niej.
  2. Przedmiot został utracony w ciągu ostatnich 24 miesięcy.
  3. Przedmiot nie waży więcej niż 5 kg.
  4. Teren, na którym znajduje się zgubiony przedmiot, jest pozbawiony pułapek na gryzonie.
  5. Teren, na którym znajduje się zgubiony przedmiot jest pozbawiony zwierząt drapieżnych (węży, kotów, ptaków drapieżnych itp.).
  6. Osoba dzwoniąca ma przygotowaną płatność przed wykonaniem połączenia.
  7. Personel SCP-6369-A nie jest obecnie zaangażowany w innym miejscu.
  8. Połączenie zostało wykonane w dzień powszedni.

Jeśli te warunki zostaną spełnione, członek SCP-6369-A pojawi się na zewnątrz budynku, z którego dzwoniono do SCP-6369, w ciągu 30 minut od wykonania połączenia. SCP-6369-A pojawiają się jako różnorodne szczury domowe (Rattus norvegicus domestica), z których każdy wydaje się kierować (lub prowadzić) automatyczny, robotyczny odkurzacz1 (zazwyczaj marki Roomba). Używają ich do "pukania" do drzwi budynku poprzez obijanie się o nie. SCP-6369-A różnią się między sobą tym, jakiej marki odkurzacza używają, jakiej odmiany jest dany szczur i jakie ma umaszczenie. Liczba SCP-6369-A, która się manifestuje, jest zależna od wielkości budynku, z którego dzwoniono. Przedmioty zgubione w małych mieszkaniach zazwyczaj skutkują pojawieniem się jednego szczura. Największa odnotowana interwencja dotyczyła 60 szczurów, którym towarzyszyło 10 odkurzaczy, w celu przeszukania budynku szkoły.

SCP-6369-A, po przybyciu na miejsce, zsiądą z odkurzaczy i rozpoczną poszukiwania przedmiotu określonego jako zgubiony. Po znalezieniu przedmiotu, szczury zadzwonią do SCP-6369 i zaniosą przedmiot do właściciela, trzymając go w pyszczku lub używając przednich łap do przenoszenia cięższych przedmiotów. Po zwróceniu przedmiotu SCP-6369 zadzwoni ponownie, a automatyczny komunikat głosowy zażąda opłaty za usługę w wysokości od 2 do 30 dolarów amerykańskich. Uwaga: jeżeli osoba dzwoniąca nie zapłaci za usługę SCP-6369-A, szczury odejdą bez problemu; jednakże SCP-6369 nie będzie już działać dla tej osoby, jeżeli będzie ona próbowała wykonywać kolejne połączenia.

Poniżej znajduje się lista wyników eksperymentów testujących rodzaj płatności przyjmowany przez SCP-6369-A.

Obiekty przyjmowane jako zapłata w każdej formie: prawna waluta (banknoty oraz monety), marchew (mrożona, surowa i gotowana), sałata, pomidory, jagody

Obiekty potrzebujące uprzedniego przygotowania: kurze jaja (gotowane przez przynajmniej 8 minut), mięso z kurczaka (gotowane, nieprzyprawione), ryby (gotowane, nieprzyprawione), orzechy włoskie (wyjęte ze skorupki), wołowina (gotowana, nieprzyprawiona), melony (pocięte na kawałki)

Obiekty warte więcej wraz z wyższą ich jakością: ser (droższe rodzaje wymagają mniejszej objętości jako zapłaty, ale jeśli na wezwanie odpowiada kilka szczurów, zazwyczaj zaakceptują tylko zapłatę, którą mogą rozdzielić po równo pomiędzy siebie), sucha karma dla gryzoni, szynka, salami, mięso z indyka


Obiekty odrzucone: owoce cytrusowe (prawdopodobnie ze względu na ryzyko zdrowotne u samców), przybory biurowe (np. długopisy, ołówki i akcesoria biurkowe), napoje zawierające kofeinę (np. kawa, herbata, napoje gazowane), przedmioty wartościowe (złote zegarki, telefony komórkowe itd.), produkty powiązane z testowaniem na zwierzętach

Poniżej przedstawiono przykłady SCP-6369, które zasługują na szczególną uwagę.

Dzwoniący: dr Langford
Zgubiony przedmiot: klucze dr Langford, które zgubiła w swoim biurze
Odpowiedź SCP-6369: jeden szczur (szary dumbo), szukał przez 15 minut.
Zapłata: jedna cała truskawka

Dzwoniący: dr Marisa Norwood
Zgubiony przedmiot: notatnik dr Nordwood, Ośrodek 19-23
Odpowiedź SCP-6369: 20 szczurów różnych ras na 4 odkurzaczach rozdzieliło się na środku budynku i szukało przez 1 godzinę 38 minut.
Zapłata: 30 dolarów w banknotach

Dzwoniący: dr Arthur Hackett
Zgubiony przedmiot: okulary dra Hacketta, Ośrodek 19-23
Odpowiedź SCP-6369: 17 szczurów na trzech odkurzaczach szukało przez 38 minut.
Zapłata: 34 jagody, dwie na szczura

Dzwoniący: dr Veritas
Zgubiony przedmiot: kubek do kawy dr Veritas, Ośrodek 19-23
Odpowiedź SCP-6369: 30 szczurów na czterech odkurzaczach szukało przez 1 godzinę i 40 minut. Kubek okazał się być rozbity na cztery części, a ponadto wyglądał, jak gdyby ktoś próbował nieudolnie go skleić, co skłoniło dr Veritas do myślenia, że ktoś go zbił i próbował to ukryć.
Zapłata: arbuz, pocięty na kawałki do rozdzielenia pomiędzy szczury.

Dzwoniący: Starsza Badaczka Laura Michalson
Zgubiony przedmiot: drugie śniadanie badaczki Michalson: jabłko, gruszka i kanapka z masłem orzechowym, ostatnio widziane w lodówce w pomieszczeniu socjalnym.
Odpowiedź SCP-6369: 10 szczurów różnych ras na dwóch odkurzaczach szukało 5 minut, znalazło podmiot w osobistej lodówce dra Hacketta w jego biurze.
Zapłata: jabłko i gruszka z posiłku badaczki Michalson, obrane ze skórki i pokrojone na kawałki do podzielenia pomiędzy 10 szczurów.

Dzwoniący: konserwator Johnson
Zgubiony przedmiot: 15-milimetrowy klucz płasko-oczkowy należący do konserwatora Johnsona, ostatnia lokacja nieznana
Odpowiedź SCP-6369: jeden szczur, który natychmiast wspiął się po lewej nodze konserwatora Johnsona i wyciągnął klucz z jednej z jego kieszeni.
Zapłata: pięć ziaren grochu

Dodatek SCP-6369-1: Według najnowszych obserwacji, SCP-6369 może wysłać tego samego szczura kilka razy, jeśli dzwoniący miał z nim wcześniej pozytywne doświadczenia. W przypadku SCP-6369-B zauważono dodatkowe zachowania:

SCP-6369-B to czarny, gładkowłosy szczur rasy dumbo (rozpoznawalny przez białą plamkę na brzuchu), który po raz pierwszy pojawił się przed szafką przechowawczą SCP-6369 po użyciu go 20 razy od pierwszego zabezpieczenia. Standardowe badania nie wykazały żadnych anomalnych cech; szczura przydzielono do biura młodszej badaczki Perry, ze względu na jej umiejętność odpowiedniego zajęcia się tym gatunkiem.

Zauważono, że w momencie manifestacji SCP-6369-B miał na głowie miniaturowy zestaw słuchawkowy. Nie próbował się bronić przed zdjęciem go, ale sam zestaw nie wydaje się działać. Mimo to, SCP-6369-B założy zestaw ponownie, jeśli mu się go zwróci. Są podstawy, by sądzić, że ów zestaw słuchawkowy oznacza jego autorytet lub wyższość w hierarchii. Po kilku następnych użyciach SCP-6369 na większych obszarach odnotowano zniknięcie SCP-6369-B ze swojej klatki, gdy SCP-6369-A były aktywne w pobliskiej lokacji. SCP-6369-B następnie pojawiał się na miejscu poszukiwań i najprawdopodobniej kierował zadaniami innych szczurów za pomocą popiskiwań i ruchów kończyn. SCP-6369-B jest również odpowiedzialny za rozdzielanie pomiędzy SCP-6369-A zarobionego przez nie jedzenia. SCP-6369-B zawsze wraca do swojej fundacyjnej klatki po zakończonym zadaniu.

Log przesłuchania SCP-6369-B-1

Przesłuchiwany: SCP-6369-B

Przesłuchujący: Młodsza Badaczka Evangeline Perry (przydzielona do opieki nad SCP-6369-B)

Przedsłowie: Po pierwszym pojawieniu się SCP-6369-B przed szafką przechowawczą SCP-6369, próbował on zwrócić uwagę pobliskiego personelu. Po wykazaniu zrozumienia ludzkiej mowy, SCP-6369-B przeniesiono do pokoju przesłuchań wyposażonego w standardowe narzędzia wspomagające komunikację, włącznie z klawiaturą. SCP-6369-B wykazał zainteresowanie klawiaturą i posadzono go obok niej; klawisze naciskane przez podmiot w celu komunikacji zostały zapisane poniżej.

Perry: Masz jakieś imię?

SCP-6369-B: IROH

Perry: Dziękuję. Okej, Iroh, czy jesteś częścią programu "Szczurze biuro rzeczy znalezionych"?

SCP-6369-B: [kiwa głową]

Perry: Po co to robicie?

SCP-6369-B: DOBRE CZYSTE SZCZURY ZNAJDUJA RZECZY SZCZURY DOBRE CZYSTE

Perry: Chcecie, żeby ludzie wiedzieli, że szczury są czyste?

SCP-6369-B: [kiwa głową]

Perry: Czyli pomagacie ludziom znajdować rzeczy, żeby zapamiętali, że szczury są dobre?

SCP-6369-B: [kiwa głową]

Perry: Rozumiem! No, to świetnie wam idzie, ludzie stąd naprawdę doceniają to, co robicie.

SCP-6369-B: SZCZURY DOBRE =]

Perry: Miałeś wcześniej ludzkiego towarzysza?

SCP-6369-B: [kiwa głową]

Perry: Wiesz, gdzie teraz jest?

SCP-6369-B: [potrząsa głową]

Perry: Czy to ta osoba nauczyła cię znajdować zgubione przedmioty?

SCP-6369-B: [kiwa głową]

Perry: Nauczyli cię czegoś jeszcze?

SCP-6369-B: [kiwa głową]

Perry: A możesz mi pokazać?

[SCP-6369-B przewraca się na grzbiet, przechodzi 30cm na tylnych łapach, podskakuje, obraca się wokół własnej osi i patrzy na badaczkę Perry. Perry, której przed przesłuchaniem przekazano przysmaki dla szczurów, podaje SCP-6369-B kawałek jabłka. SCP-6369-B akceptuje przekąskę i zaczyna ją konsumować. Przesłuchanie jest kontynuowane, gdy SCP-6369-B kończy jeść.]

Perry: Więc, czemu tu jesteś?

SCP-6369-B: DOBRZE DOBRZE

Perry: Tu jest dobrze? Chcesz tu zostać?

SCP-6369-B: [kiwa głową] WIĘCEJ SZCZURÓW ZNAJDUJE RZECZY DOBRZE

Perry: Byłoby wspaniale! Będę musiała popytać, ale jestem w stanie załatwić ci ładną, dużą klatkę i kilka zabawek. Czy chciałbyś też mieć przyjaciela?

SCP-6369-B: PLS

Perry: Nie zjadłeś całego jabłka. … Zostawisz skórkę?

SCP-6369-B: TA

Dodatek: SCP-6369-B zamieszkał na stałe w biurze młodszej badaczki Perry, w klatce dla gryzoni o wymiarach 1m x 60cm x 70cm. Do towarzystwa dostał nieanomalnego, rasowego szczura. Uwaga: SCP-6369-B i towarzyszący mu w klatce szczur nie wykazują oznak starzenia się, pomimo typowej zarówno dla szczurów udomowionych jak i dzikich krótkiej długości życia.

Dodatek SCP-6369-2: SCP-6369 został początkowo nabyty ze sklepu z używaną elektroniką. Rejestry sprzedaży wskazują, że przedmiot pierwotnie należał do "Pana Adriana Silvertona", emeryta w podeszłym wieku, który zmarł w 2019 roku. Członkowie rodziny, gdy ich zapytano, opisali tę osobę jako orędownika przeciwko negatywnemu wizerunkowi szczurów domowych, a także amatorskiego twórcę aplikacji komputerowych. Późniejsze przeszukanie miejsca zamieszkania rodziny ujawniło boczny pokój wypełniony pustymi klatkami dla małych ssaków; członkowie rodziny potwierdzili, że aż do swojej śmierci Adrian Silverton prowadził sanktuarium dla przekazanych mu szczurów domowych. Członkowie rodziny twierdzili, że wszystkie szczury "zniknęły, gdy dziadek Silverton odszedł".

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported