SCP-6383
ocena: +2+x

Identyfikator podmiotu: SCP-6383

Klasa podmiotu: Nieanomalne

640px-STOP_sign.jpg

SCP-6383 przed zabezpieczeniem

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-6383 jest trzymany w wyspecjalizowanej komorze stworzonej z połączenia materiałów o wskaźniku wynoszącym nie więcej niż 00,5%1 na Fundacyjnych Skalach Pewności Anomalii.

Opis: SCP-6383 to nieanomalny znak stop stworzony z materiałów identycznych do innych znaków tradycyjnie używanych w Stanach Zjednoczonych. Wszystkie formy świadomości i prawie świadomego życia (ludzie/anomalne byty/sztuczna inteligencja/rośliny) wykazują uczucie lub symptomy znacznego dyskomfortu i niepokoju w obecności SCP-6383. Efekt ten nie jest anomalny i jest uważany za fundamentalną reakcję istniejącą w naturze.

Podczas testów na anomalne właściwości SCP-6383 ciągle miał negatywne wyniki w przeciwieństwie do wszystkich innych form istniejącej materii.

Wyniki testów SCP-6383:

  • Pewność anomalii: 00,0%
  • Potencjalna Klasa Podmiotu: Nieanomalne (100% pewność)
  • Wskaźnik APME2: 00/00% (średni wskaźnik APME dla znaków stop: ~45/~23%)

Wszystkie inne formy życia i istnienia we wszechświecie zdobywają co najmniej 00,5% podczas testów na anomalne właściwości i co najmniej 00,3% prawdopodobieństwa na stanie się anomalnymi w przyszłości z różnych powodów (protokoły zapobiegania anomaliom i wysiłki przechowawcze z celem zmniejszenia ilości takich wydarzeń trwają).

Ze względu na te właściwości natura SCP-6383 jest uznawana za enigmatyczną przez wszystkie świadome istoty i powoduje odczucia odmienności SCP-6383, gdy jest on porównany do reszty istnienia.

Log Odkrycia: SCP-6383 został odkryty po Wydarzeniu 6383-Alfa, wydarzeniu ogólnowszechświatowej zmiany rzeczywistości skutkującym w uzyskaniu przez wszystkie formy istnienia różnych anomalnych właściwości. Wydarzenie to było na początku niezauważone ze względu na to, że znaczna większość tych zmian była na tyle mała, by być niezauważona przez ogół populacji3. W odpowiedzi Fundacja stworzyła system Wskaźnika APME, by potwierdzać zmiany w podstawowej rzeczywistości w porównaniu do stanu sprzed Wydarzenia 6383-Alfa.

SCP-6383 został odnaleziony kilka miesięcy po wydarzeniu najmniej dotknięty tymi zmianami. Ze względu na to, że jest to jedyny “nieanomalny” obiekt pozostały sprzed wydarzenia, SCP-6383 został umieszczony w specjalnej “komorze wykluczenia”, by zminimalizować potencjalne ryzyko pochodzące z wystawienia na anomalną rzeczywistość wokół niego.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported