SCP-639
ocena: +5+x

Identyfikator podmiotu: SCP-639

Klasa podmiotu: Bezpieczne

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-639 zabezpieczony jest w standardowej celi przechowawczej o wymiarach 3 [m] : 3 [m]; pomieszczenie to wyposażone jest w elementy zgodne z życzeniem obiektu, które nie stwarzają zagrożenia bezpieczeństwa. SCP-639 nie powinien opuszczać przechowalni, o ile nie znajduje się pod eskortą co najmniej jednego strażnika. Obiektowi nie powinno się umożliwiać rozmów z personelem placówki.

Opis: SCP-639 to mężczyzna o rysach kaukaskich, w wieku 24 lat, mierzący około 1,6 [m] wysokości i ważący 78 [kg]. Bez względu na pozycję osoby obserwującej podmiot, widoczny jest on zawsze ze wszystkich stron: oglądając obiekt od strony frontowej, obserwator ujrzy front podmiotu, tył, boki itd. Próby uchwycenia obiektu na jakichkolwiek środkach fotograficznych skutkują ujęciem ciężko zniekształconej sylwetki (takiej jak widoczna na dołączonym zdjęciu).

Wystawienie na oddziaływanie SCP-639 skrajnie przemęcza oczy obserwatorów i wywołuje u nich ciężką paranoję; obserwatorzy donoszą, że "nie wiedzieli, czy on się zbliżał, czy oddalał ani na co patrzył". Wymienione efekty zanikają po usunięciu SCP-639. Należy odnotować, iż SCP-639 widzi całość świata w taki sam sposób, w jaki świat postrzega SCP-639 (tj. najprawdopodobniej widzi on wszystkie obiekty z ich wszystkich stron naraz), co najwyraźniej wywołało u niego ciężką paranoję i inne, przypisane mu zaburzenia psychiczne.

SCP-639 został pozyskany z ██████ w Teksasie, a dokładnie ze Szpitala Psychiatrycznego Hrabstwa █████████. Podmiot znajdował się pod opieką dr. ████ █████, który poinformował o nim Fundację w dniu 12 maja 20██ r. SCP-639 pozyskali agenci ██████ i ███, których akcja została zakonspirowana jako transfer pacjenta. SCP-639 został przeniesiony do Ośrodka ██, gdzie obecnie przebywa.

Dodatek: Poniższe przesłuchania przeprowadzał dr ██████████, ██.

Log Przesłuchania 639-A

Przesłuchiwany: SCP-639

Przesłuchujący: Dr ████████ ██████████, ██

Przedmowa: Przesłuchanie wstępne SCP-639. Doktor ██████████ porozumiewał się z SCP-639 za pomocą zewnętrznego systemu głośników, aby zredukować problematykę związana z widzeniem obiektu.

<Początek Logu, 0849, ████ ██, ████>

Dr ██████████: Witaj, 639. Jestem dr ██████████.

SCP-639: (Niezrozumiały bełkot)

Dr ██████████: 639. 639!

SCP-639: Myślą że mnie widzą a widzą czym jestem czym byłem czym będę to wszystko wszystko co można we mnie zobaczyć zobaczyć zobaczyć…

Dr ██████████: Podmiocie 639, jestem dr ██████████. Czy mnie rozumiesz?

SCP-639: (Piętnastosekundowa pauza) Gdzie jesteś nie u góry nie u dołu z przodu ani z tyłu nie po lewej ani prawej ale po prostu wedle słusznej ścieżki. Gdzie jesteś gdzie gdzie gdzie…

Dr ██████████: 639, chciałbym zadać ci kilka pytań.

SCP-639: (Ośmiosekundowa pauza) Nie jesteś prawdziwy.

Dr ██████████: Co masz na…

SCP-639: Widzę wszystkie wszystkie rzeczy świata które w nim są wszystkie strony które są i wszystko co było i będzie nie widzę cię nie znam cię dlatego nie jesteś jesteś nie jesteś kolejnym głosem nowym głosem do usłyszenia śmiertelnymi uszami i zobaczenia nieboskimi oczami….

Dr ██████████: 639, w którą stronę teraz patrzysz?

SCP-639: (Śmieje się, wskazuje. W związku z efektem nie jest to pomocne).

Dr ██████████: Patrzysz wszędzie naraz?

SCP-639: Widzę wszystko co jest i było i będzie ze wszystkich stron i kątów i punktów i…

Dr ██████████: Dobra, to by było na tyle.

Notatki Końcowe: Definitywne oznaki ciężkiego zaburzenia psychicznego. Obiekt odnosi wrażenie, że przesłuchujący nie jest rzeczywisty, o ile nie można go fizycznie ujrzeć; jednakże w związku z faktem, że takie wystawienia znane są z powodowania ciężkich problemów natury wizualnej i psychicznej u przesłuchującego, nie zalecam ich.

Nota: Myliłem się. Zwykłe odwrócenie się od obiektu najwidoczniej wystarczy, aby zniwelować ww. problemy. Przesłuchiwanie kogoś, będąc od tej osoby odwróconym, jest… żenujące, jednakże preferowane nad alternatywę.

Log Przesłuchania 639-B

Przesłuchiwany: Pracownik klasy "D" – D-639-9

Przesłuchujący: Dr ████████ ██████████, ██

Przedmowa: Przesłuchanie wstępne w celu oceny efektu wystawienia pracownika klasy "D" na oddziaływanie SCP-639.

<Początek Logu, 1321, ████ ██, ████>

Dr ██████████: Dzień dobry, D-639-9. Jestem dr ██████████.

D-639-9: (Kręci się) Och, dzień dobry.

Dr ██████████: Czy mógłbyś opisać swoje spotkanie z podmiotem?

D-639-9: Masz na myśli to, to… Nawet nie wiem, jak to nazwać, doktorze. █████, gościu, ta rzecz, to tak jakby… To tak jakbyś był w wesołym miasteczku, i są tam te pomieszczenia z lustrami.

Dr ██████████: Tak.

D-639-9: To było tak, jak gdyby ktoś zabrał wszystkie odbicia ze wszystkich, różnych luster i nałożył je na siebie, jedno na drugie… nie wiem. Nie wiem, jak…

Dr ██████████: Proszę spróbować.

D-639-9: Dobrze. (Nerwowo przełyka ślinę) Czy mógłbym dostać trochę aspiryny albo czegoś? Przez to coś cierpię zabójczą migrenę.

Dr ██████████: Proszę.

D-639-9: █████, dobra, niech będzie. Więc, jak gdybyś ułożył na stosie wszystkie te odbicia, ale mógłbyś przez nie wszystkie przejrzeć, przez każde kolejne, jednocześnie widząc je wszystkie naraz. Lepiej tego nie potrafię opisać, doktorze.

Dr ██████████: Rozumiem. Chciałbyś jeszcze o czymś powiedzieć? Poczułeś może jakąś reakcję emocjonalną? Nagłą chęć? Cokolwiek tego typu?

D-639-9: Więc… tak mi się wydaje. To znaczy, on się na mnie patrzył, nie? Jednak się na mnie nie patrzył, bo patrzył w drugą stronę, w dwie strony naraz… poczułem ████████ paranoję, doktorze. Nie wiedziałem, czy się do mnie zbliżał, czy oddalał. Nie wiedziałem ani tego, czy mnie zauważył, ani na co patrzył. I oglądanie go było bolesne. To przez niego mam tę migrenę, prawda? Proszę, czy mógłbym dostać szklankę wody albo czegoś?

Dr ██████████: Oczywiście. Mam wszystko, czego potrzebowałem. Strażnik odprowadzi cię do celi.

D-639-9: (Kieruje się ku wyjściu, lecz nagle się zatrzymuje). Jest jeszcze coś.

Dr ██████████: Tak?

D-639-9: Nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że płakał.

<Koniec Logu>

Oświadczenie Końcowe: [D-639-9 był przetrzymywany w odizolowanej celi, aby możliwe było stwierdzenie, czy SCP-639 wywołał u testera jakiekolwiek problemy natury memetycznej lub psychicznej. W czasie kwarantanny nie odnotowano żadnych takich problemów, przez co terminacji testera dokonano zgodnie z planem].

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported