SCP-640
ocena: +1+x
scp-640-large.jpg

Rany zadane przez SCP-640

Identyfikator podmiotu: SCP-640

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-640 należy przechowywać w elipsoidalnym pokoju z odblaskowym wyłożeniem, jak nikiel czy płyty chromowe. Atmosfera w pokoju musi być utrzymana pomiędzy 260 a 307 Kelwinów i ze względną wilgotnością 50% lub niżej. Temperatura i wilgotność wykraczające poza te limity wysoce powiększają apetyt i agresywność obiektu i prawdopodobnie będą prowadzić do ofiar wśród personelu.

Przechowalnia musi być wyposażona w światłoszczelną śluzę z zainstalowanym zamkiem elektronicznym, aby zapobiec przypadkowemu otwarciu obu drzwi w tym samym czasie. Mimo iż SCP-640 nie jest w stanie przybrać formy gazowej, owe drzwi powinny być hermetyczne i, o ile to możliwe, wodoszczelne, aby ułatwić wprowadzenie awaryjnych środków zabezpieczeń.

Cały personel wchodzący do przechowalni musi nosić odbijające światło stroje z osłonami na twarze odpornymi na podczerwień. Czas wystawienia ma zostać ograniczony do nie więcej niż 30 minut bez zgody O5. Cały personel powinien dostać dawkę amfetaminy, modafinily lub kofeiny przed wystawieniem; odporność, nietolerancja, czy alergia na te substancje jest bezwzględnym przeciwwskazaniem do przypisania do zespołu badawczego nad SCP-640.

Opis: SCP-640 to swobodnie poruszający się żywy elektromagnetyczny fenomen, zazwyczaj manifestujący się jako szorstkie, okrągłe kropki żółto pomarańczowego światła, ze średnicą oscylującą między 18 a 57 milimetrami, zależną od aktualnego apetytu lub poziomu energii danego obiektu. Zaobserwowano również, iż manifestują się jako kropki podczerwieni i promieniowania EHF i są w stanie z dużą prędkością zmieniać długość fal.

We wszystkich znanych przypadkach instancje SCP-640 ukrywały się jako kropki światła słonecznego na ścianie, zazwyczaj w pokoju dziecięcym. Zwykle znikają z widoku (przypuszczalnie poprzez przechodzenie w stan podczerwieni lub fal radiowych), kiedy są poddawane ścisłym obserwacjom.

SCP-640 jest mięsożerny. Mimo iż jest w stanie żywić się każdym znanym Ziemskim zwierzęciem, SCP-640 wykazuje preferencje do ludzi i małp człekokształtnych, w szczególności dzieci. Dokonuje on konsumpcji poprzez spalenie swojej zdobyczy, zadając oparzenia o różnym stopniu nasilenia i głębokości. Z jeszcze nieznanych powodów SCP-640 skupia się na twarzy, nogach i przedramionach swojej ofiary. Wielokrotnie żywi się na tej samej ofierze, pozwalając jej na zregenerowanie się pomiędzy atakami. Obiekt preferuje atakować śpiącą ofiarę, jednak kiedy jest rozzłoszczony, głodny, lub wystraszony nie zawaha się zaatakować, kiedy ofiara jest przytomna. Jeżeli tego chce, może zadać śmiertelne rany dorosłemu człowiekowi w ciągu około 120 sekund.

Próba zniszczenia SCP-640 przy użyciu pokoju odblaskowego i lampy błyskowej o GCd 25 zakończyła się porażką. Jednak testy pokazały, że pokój odblaskowy jest efektywny w zakłócaniu żywienia obiektu.

Jako iż większa ilość osobników SCP-640 została odkryta, skuteczny sposób neutralizacji jest poszukiwany. Fundacja nie uważa, że obecnie konieczne jest zabezpieczenie więcej niż kilku osobników ze względu na wymagane do tego celu zasoby.


Notatki z Pozyskania: Pierwszy osobnik SCP-640 został odzyskany z domu ████████ █████████ w ████████, Japonia, w 1984, po tym, jak dwójka jego dzieci została oddana do lokalnego szpitala z kilkoma ranami po oparzeniu. Fundacja została zaalarmowana przez anonimowe źródło prawdopodobnie pracujące dla [ZMIENIONO]. Agenci fundacji odkryli obiekt po kilku tygodniach poszukiwań, podczas których jedno dziecko zostało zabite przez obiekt. Agenci byli w stanie złapać obiekt, używając [USUNIĘTO] i przetransportować go do Ośrodka 17 w celu przechowania.

Drugi osobnik został pozyskany z ████████, ████████, Stany Zjednoczone, w 1999 r, i kolejny w 2006, oba w tej samej dzielnicy.

Dodatek 640-a: Raporty z Australii sugerują istnienie jeszcze jednego osobnika SCP-640 gdzieś w ████████ i jeszcze innego w █████████. Agenci aktualnie próbują namierzyć i zabezpieczyć osobniki.

Dodatek 640-b: W dwóch zaobserwowanych incydentach SCP-640 rozpraszały naukowców, prowadząc do naruszenia strojów ochronnych. Przez uszkodzenie stroju obu naukowców zostało śmiertelnie zaatakowanych przez SCP-640. Zespół badawczy zarekomendował tymczasowe przydzielenie SCP-640 klasy Keter w oczekiwaniu na ustalenie, czy akcje bytu były celowe, czy przypadkowe.

Dodatek 640-c: Tymczasowa klasyfikacja jako Keter odrzucona, klasa obiektu zostaje przywrócona na Euclid.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported