SCP-641
ocena: +1+x
EggDoll.jpg

Lalka po około 45 minutach rozkładania.

Identyfikator podmiotu: SCP-641

Klasa podmiotu: Bezpieczne

Specjalne Czynności Przechowawcze: Kiedy nie jest w użyciu przez naukowców lub zespoły przechowawcze, lalka powinna być umieszczona w zamkniętym na klucz pojemniku depozytowym. Pojemnik powinien być wyścielony filcem i wypełniony materiałami do pakowania w celu zapewnienia bezpieczeństwa.

Opis: SCP-641 to pozornie zwyczajny zestaw Rosyjskich lalek Matrioszka z tą różnicą, że każda warstwa jest nieprawdopodobnie cienka. 1,347 warstw lalki zostało zmierzonych, wyznaczając średnią cienkość .04 mikrometra ze standardowym błędem pomiarowym .02 mikrometra. Jeżeli oddzielone lalki zostaną zostawione na dany okres czasu (między pięcioma a siedmioma minutami) laki poruszą się i zaczną się łączyć- większa lalka będzie 'przeskakiwać' na następną, dopóki wszystkie się nie złączą w ekstremalnie szybkim czasie. Najdłuższy zaobserwowany czas trwania tego fenomenu wynosił trzy minuty i czterdzieści sześć sekund, w których lalka złączyła się w całość z 3,228 kawałków. Testerzy rozkładający lalki wykazali wyraźną niechęć do pozostawienia lalek, a kiedy byli do tego zmuszani wpadali w złość, usiłując fizycznie pokonać ograniczenia, dopóki lalki nie zaczynały ponownie się składać, kiedy to próby dotarcia testera do lalek się kończyły, a sam tester zazwyczaj zwracał się do osób odpowiedzialnych za ograniczenie wykrzykując wulgaryzmy zanim nie został obezwładniony. Testerzy zajmujący się lalką wykazują jednomyślne zainteresowanie demontażem, a ich uwaga nie zostanie odwrócona bez większego powodu, zagrażającemu życiu lub bezpieczeństwu testera. Po tym testerzy pamiętają o demontażu SCP-641, ale nie wykazują niczego więcej niż łagodnej irytacji.

Dokument 641-1: Ten dokument to transkrypt komentarzy dr. Frederick Heiden'a podczas używania obiektu.

Dr Heiden: Eksperyment 641-1. Spróbuję rozłożyć SCP-641 z raportami co pięć minut. Strażnicy są umieszczeni przy drzwiach, a ja jestem nieuzbrojony, na wypadek gdybym stwarzał problemy.

Dr Heiden: Pięć minut, trzy sekundy. Zdjąłem trzydzieści dwie warstwy. Postępuję powoli mimo mojej chęci przyspieszenia.

[czas mija]

Dr Heiden: Dziewięć minut, pięćdziesiąt dziewięć sekund. Sześćdziesiąt osiem warstw zdjętych. Pokusa rośnie…Naprawdę chcę zobaczyć, co jest w środku tej rzeczy.

[czas mija]

Dr Heiden: Szesnaście minut, dwadzieścia trzy sekundy. Czterysta osiemdziesiąt trzy warstwy zdjęte. To jest fajniejsze niż na początku. Nie zwróciłem uwagi na stoper, poprawię to raportem na dwudziestu minutach.

[czas mija]

Strażnik: Doktorze Heiden, czy nie miał pan nagrać ra-

Dr Heiden: Zamknij się. Czekaj, cholera. Uh… czterdzieści pięć minut, dwadzieścia trzy sekundy. O, rany. Przerywam eksperyment, SCP-641 mógł na mnie wpłynąć. *dźwięk przesuwania krzesła* Stevens, zwróć obiekt do pojemnika przechowawczego, idę do Psychologa na ewaluacje.

(dźwięk krzesła przesuwanego po podłodze i kroki)

Notatka: Dr Heiden wykazał niechęć do kontaktu z SCP-641 po udokumentowanym incydencie, a jego profil psychologiczny nie wykazał żadnych niebezpiecznych tendencji. Po miesiącu został on ponownie umieszczony na służbie jako kierownik badań nad SCP-641.

Dodatek: Obiektu nie należy używać w celach rozrywkowych lub rekreacyjnych personelu. Personel niepoprawnie korzystający z SCP-641 otrzyma reprymendę i uwagę w aktach personalnych w oczekiwaniu na przeniesienie do innego projektu. Wszystkie eksperymenty z obiektem powinny być wykonywane przez personel klasy D bez historii zawierającej uzależnienie od alkoholu lub narkotyków, których profil psychologiczny nie wykazuje skłonności do uzależnień. Jeżeli obiekt będzie musiał zostać zneutralizowany, aby zapobiec przejęciu, aktualne badania wykazały, że młotek lub mocno zaciśnięta pięść są w stanie to zrobić.

Uwagi: Ten obiekt wykazuje potencjał do pacyfikacji groźnych obiektów humanoidalnych, badania nad tym, jak ten efekt może zostać osiągnięty będą kontynuowane. Dowolne drużyny polowe proszące o dostęp do SCP-641 mogą kierować prośby bezpośrednio do mnie. Proszę mnie poinformować o tym, kto dostaje dostęp do obiektu i jakie mamy informacje o jego wiarygodności. - jeżeli się zniszczy, będziecie musieli się przede mną tłumaczyć. - Dr. Frederick Heiden

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported