SCP-6451
ocena: +4+x

Autorstwa J Dune

warning.png
SCP-6451
Poziom1
Klasa podmiotu:
oczekiwane
Klasa drugorzędna:
none
Poziom zakłóceń:
vlam
Poziom ryzyka:
znikomy

Informacja od RAISA

Po wydarzeniach z Dodatku.6451.2 część tego pliku stała się nieaktualna i czeka na przepisanie. Aktualizacja trwa.

640px-Raymond_Marcellin_1950.jpg

SCP-6451, sfotografowany po wstępnym zabezpieczeniu

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-6451 ma być przechowywany w standardowej celi przechowawczej dla humanoidalnych anomalii w Fundacyjnej Strefie 179.

Opis: SCP-6451 to człowiek o nieznanym pochodzeniu, nazwisku i narodowości, będący zdrowym, dorosłym mężczyzną. SCP-6451 posiada 1,9 metra wzrostu, wykazuje ponadprzeciętną inteligencję oraz posiada zwyczajnie funkcje biologiczne i fizjologiczne.

Anomalne właściwości SCP-6451, jeśli w ogóle jakieś istnieją, są nieznane.

Dodatek.6451.1: Historia

Fundacja przechowywała SCP-6451 już od 1952 roku, w wyniku masowego transferu anomalii od jednej z organizacji poprzedników Fundacji, Amerykańskiej Inicjatywy Bezpiecznego Przechowywania (ASCI). Wszystkie dokumenty dotyczące SCP-6451, o ile istniały, zostały utracone podczas transferu. Przypuszcza się, że było to spowodowane przez błąd administracyjny, choć badania dokładnego powodu tego trwają. W rezultacie, anomalne właściwości SCP-6451, historia jego przechowywania i tożsamość są całkowicie nieznane. Jego status obiektu SCP został przyznany zakładając, że ASCI miało wystarczający powód, aby go zabezpieczyć. Korespondencja z personelem ASCI, zarówno tym zintegrowanym już z Fundacją, jak i nie, nie dała żadnych informacji dotyczących SCP-6451. Zarówno środki karania, jak i nagradzania okazały się nieskuteczne, celem przekonania SCP-6451 do ujawnienia informacji o sobie.

Wszystkie próby uzyskania informacji od SCP-6451 na jego temat kończyły się w większości tak samo. Patrz najnowszy log przesłuchania:

[POCZĄTEK LOGU]

Dr Trenton: W porządku, SCP-6451, czas na naszą cotygodniową kontrolę. Jak się dzisiaj czujesz?

SCP-6451: W porządku, doktorku.

Dr Trenton: Dobrze, dobrze. Miło nam to słyszeć, cieszymy się z tobą.

(Cisza.)

Dr Trenton: Dobra, znasz procedury. Czy w końcu powiesz nam, kim jesteś?

SCP-6451: Nie.

Dr Trenton: Czy byłbyś zainteresowany udziałem w dalszych testach?

SCP-6451: Absolutnie nie.

Dr Trenton: Czy jesteś świadomy istnienia anomalii związanych z swoją osobą, o których Fundacja nie ma pojęcia?

SCP-6451: Tak.

Dr Trenton: Czy pamiętasz, dlaczego zostałeś zabezpieczony przez ASCI?

SCP-6451: Tak.

Dr Trenton: Czy byłbyś skory… rozwinąć którąś z twoich odpowiedzi?

SCP-6451: Nie.

[KONIEC LOGU]

Dodatek.6451.2: Raporty Zachowania


SCP-6451 wykazał wiele nietypowych wzorców zachowań w ciągu wielu lat bycia przechowywanym, z których żadne nie zostały uznane za anomalne lub wynikające z anomalnych właściwości obiektu. Poniżej wymieniono te godne uwagi.


 • SCP-6451 nie wyrażał dyskomfortu po umieszczeniu go w izolowanych środowiskach, a środki takie jak usuwanie udogodnień z celi przechowawczej nie przekonały go do ujawnienia informacji o sobie lub podporządkowania się prośbą i żądaniom Fundacji.
 • SCP-6451 często prosi o dostarczenie przedmiotów do jego celi przechowawczej, które są zwykle akceptowane, w celu zbadania potencjalnych anomalnych właściwości, poprzez interakcje pomiędzy nim, a zwykłymi przedmiotami. Prośby obejmowały kompletną bibliotekę bibliografii Arthura Conan Doyle'a (przyznano), kilka zestawów modeli kolejowych i związanych z nimi materiałów (przyznano), telewizor (przyznano), kompletną średniowieczną zbroję (przyznano), 17 kilogramów wiórów z drzewa orzesznika (przyznano) i trumnę, która została zmodyfikowana do użytku jako łóżko (przyznano). Żadne przedmioty nie dostarczyły dodatkowych informacji na temat SCP-6451.
 • SCP-6451 bawił się, wydając z siebie wrzaski i krzyki przez wiele godzin. Kiedy został o to zapytany, stwierdził, że te dźwięki miały na celu "ochronę jego cielesnej czystości".
 • SCP-6451 pozwolono korzystać z komputera osobistego w nadziei, że ujawni on informacje o sobie. Od tego czasu SCP-6451 spędza cały swój czas w Internecie, stając się biegłym w hobby obserwacji ptaków i badając życie pierwszych dam Stanów Zjednoczonych. SCP-6451 twierdzi, że osobowość telewizyjna Martha Stewart jest pierwszą damą Stanów Zjednoczonych i nie da się go przekonać, że jest inaczej.
 • SCP-6451 tworzył fałszywe informacje dotyczące innych przechowywanych obiektów, podając losowe oznaczenia SCP połączone z niejasnymi stwierdzeniami. Na przykład twierdził, że SCP-7000 komunikował się z nim we śnie i że jest obecnie w związku z SCP-6556. Twierdzenia te są uważane za fałszywe, a Fundacja nie podejrzewa, by SCP-6451 w rzeczywistości posiadał wiedze dotyczącą innych anomalii.
 • SCP-6451 czasem staje na rękach aż do momentu gdy straci przytomności, co będzie wymagało pomocy medycznej. Zapytany o to, dlaczego kontynuuje takie zachowanie, SCP-6451 stwierdził, że "Gdybyś mógł zdobyć doświadczenie medyczne, nie płacąc za to ani jednego centa, też byś tak robił".

SCP-6451 czołga się na czworakach wewnątrz swojej celi przechowawczej, gdy wchodzi do niej Dr Trenton.

Dr Trenton: Witaj, SCP-6451. Mam nadzieję, że nie przeszkadzam w niczym ważnym.

SCP-6451 parska głośno i warczy.

Dr Trenton: W związku z nową polityką dotyczącą przechowywania humanoidów ośrodka muszę dać ci jakieś "zajęcia urozmaicające". Puzzle!

Trenton podchodzi do SCP-6451. Ten na to pochyla się do przodu i ponownie zaczyna warczeć.

SCP-6451: Jestem mrówkojadem.

Dr Trenton: Okej, a więc po prostu zostawię puzzle tutaj.

Trenton schyla się, by położyć pudełko obok SCP-6451. Ten odskakuje do tyłu i krzywi się z bólu.

SCP-6451: Nadepnąłeś mi na pysk.

Dr Trenton: Nawet się do ciebie nie zbliżyłem.

SCP-6451: Depczesz po mrówkach.

Dr Trenton: Czołgasz się na czworaka już od pierdolonego tygodnia!

SCP-6451 syczy.


 • SCP-6451 skarżył się na "bardzo małe istoty" wewnątrz swojej celi, które rozmnażały się w jego nosie, co skłoniło Fundację do przeprowadzenia dochodzenia. SCP-6451 często "zastawiał pułapki", używając przedmiotów wewnątrz swojej celi w nadziei na złapanie którejś z tych istot. Wielokrotnie SCP-6451 twierdził, że jest "opętana" przez istotę, zaznaczając to widocznym nietrzymaniem kału. Spowodowało to, że wiele przesłuchań zostało nagle zakończonych z powodu defekacji SCP-6451 przed, jak i na personel. Istnienie tych istot jest kwestionowane przez Fundację.
 • SCP-6451 stwierdzał wiele dat za dzień swoich urodzin i wyrażał gniew, gdy personel Fundacji odmawiał uznania którejś z nich za powód do świętowania.
 • SCP-6451 spędził kiedyś tygodnie, wspominając o ważnym wydarzeniu, mówiąc w niejasnych stwierdzeniach o "uderzeniu" lub "osądzie". Dnia 19.02.1989 roku majaczący SCP-6451 zaalarmował personel, że wydarzenie to ma się wkrótce wydarzyć i poprosił o przeniesienie go na oddział medyczny. Po pięciu godzinach wrzeszczenia i krzyczenia do samego siebie, SCP-6451 kichnął i szybko powrócił do swojego normalnego zachowania, stwierdzając, że właśnie to wydarzenie miało przed chwilą miejsce. Wszystkie udogodnienia zostały usunięte z celi przechowawczej SCP-6451 na okres miesiąca. Obiekt pozostał niewzruszony tym faktem.
 • SCP-6451 wyraził wielkie zainteresowanie filmami Michaela Bay'a z franczyzy Transformers. Jako że owe filmy zawierały podprogowe, jak i jawne przekazy religijne stworzone przez członków GoI-004 "Kościoła Zepsutego Boga", prośba SCP-6451 o obejrzenie tych filmów została zatwierdzona w nadziei, że potwierdzą jakiś związek między nimi. SCP-6451 owe filmy bardzo się spodobały, nazywał je "arcydziełami" i spędził wiele przesłuchań na długich dyskusjach z personelem dotyczących ich. Powiązania z Kościołem nie zostały jeszcze ustalone.
 • Podczas wczesnego okresu przechowywania, gdy badano środki karne jako sposób na wydobycie informacji od SCP-6451, obiektowi zagrożono pozycją personel Klasy D. SCP-6451, ku niezadowoleniu personelu, z radością przyjął tę pozycję i zaczął sprzeciwiać się większości poleceń wydawanych mu podczas testów. Dwie pośrednio spowodowane neutralizacje anomalii, znaczna utrata danych i spowodowanie przełamanie zabezpieczeń spowodowały, że SCP-6451 został wycofany ze służby jako personelu Klasy D.
 • Przez trzy tygodnie SCP-6451 odpowiadał na wszystkie pytania stwierdzeniem "Jestem nikim" i odmawiał wyjaśnienia tego. Wywołało to zakrojone na szeroką skalę śledztwo wszystkich dokumentów związanych z GoI-000, "Nikt" w nadziei na znalezienia powiązań między nim, a SCP-6451. Śledztwo nie przyniosło żadnych rezultatów, a motywacja SCP-6451 do powtarzania tego stwierdzenia pozostała nieznana, przy czym sam SCP-6451 udaje, że nigdy tak nie robił.
 • SCP-6451 zjada paznokcie zarówno u rąk, jak i u nóg.

Ponieważ SCP-6451 osiąga ponadprzeciętne wyniki w testach na inteligencji, zakłada się, że większość, jeśli nie wszystkie z tych działań, są wykonywane celem rozbawienia samego sobie, a nie z powodu stanu medycznego lub psychicznego, jak sugerowało kilku pracowników.

Dodatek.6451.2: Aktualizacja Statusu

Dnia 29.08.2020 roku, SCP-6451 zmarł z nieznanych przyczyn wewnątrz swojej celi przechowawczej po 68 latach bycia przechowywanym. Zarówno autopsja SCP-6451, jak i analiza celi nie wykazały żadnej prawdopodobnej przyczyny śmierci.

Po śmierci SCP-6451, zarząd Strefy 179 przeprowadził konferencję dotyczącą jego dalszego statusu obiektu jako pliku SCP, pomimo tego, że nie wykazywał on żadnych znanych anomalnych właściwości. Dyskusja ta trwała dwanaście godzin. Proponowane rozwiązania obejmowały oznaczenie go jako obiektu zlikwidowanego, -EX lub -ARC, jednak wszystkie te propozycje zostały odrzucone, z powodu niespełnienia niezbędnych do nich kryteriów. Konferencja zakończyła się konkluzją, że plik SCP-6489 pozostanie nietknięty w nadziei, że trwająca ponowna rewizja dokumentów ASCI przez RAISA ujawni oryginalną dokumentację SCP-6451.

Dwa dni później, 31.03.2020 roku, zwłoki SCP-6451 wydaliły z pępka obiektu małą kartkę papieru. Transkrypcja zapisanego ołówkiem tekstu na kartce znajduję się poniżej.

Gratulacje! Znalazłeś Człowieka "Kolesia"! Zbierz ich wszystkich:
✅ Człowiek "Koleś"

Udało ci się! Dobra robota!


O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported