SCP-648
ocena: +3+x

Identyfikator podmiotu: SCP-648

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: Jako, że SCP-648 nie może zostać przeniesiony, jest zabezpieczony i ukryty na miejscu jako drugie wejście do labiryntu, które jest zamknięte do odwołania w celach konserwacyjnych. Służbę przy obiekcie zawsze musi pełnić co najmniej dwóch (2) uzbrojonych i zakonspirowanych jako pracowników labiryntu strażników. Osoby próbujące uzyskać dostęp do SCP-648 muszą zostać zatrzymane i przesłuchane.

Eksploracje bądź eksperymenty na SCP-648 mogą mieć miejsce wyłącznie po uprzednim uzyskaniu zgody co najmniej jednego (1) pracownika z upoważnieniem poziomu 4.

Opis: SCP-648 to ukryte wejście do żywopłotowego labiryntu ███████ █████ w pobliżu [USUNIĘTO]. Mimo, że nie istnieją żadne oficjalne zapisy odnoszące się do tego wejścia, dowody wskazują na to, iż SCP-648 został wbudowany w labirynt na krótko po jego ukończeniu.

Kiedy tester wchodzi do labiryntu przez SCP-648, przeniesiony zostaje do najprawdopodobniej pozawymiarowej przestrzeni, która jest oddzielona od rzeczywistego labiryntu. Jak dotąd zaobserwowano kilka anomalnych właściwości obiektu:

  • Labirynt za SCP-648 blokuje wszelkie transmisje radiowe, co uniemożliwia komunikację ani zdalne nagrywanie tego, co zachodzi wewnątrz podmiotu.
  • Labirynt za SCP-648 jest rozmiaru niezgodnego z labiryntem ███████ █████. Ludzkie eksploracje obiektu prowadziły do odkrycia ponad 14 kilometrów kwadratowych labiryntu, i tak nie sięgając żadnego wyjścia ani krawędzi.
  • Topografia i plan pozawymiarowego labiryntu sporadycznie ulega modyfikacjom; częstotliwość zmian jest całkowicie nieprzewidywalna; najszybsza kolejna modyfikacja zaszła po około 5 dniach, a najdalsza po około 50 dniach. Zmiany mogą skutkować odcięciem wejść do labiryntu, przez co pracownicy zostaną uwięzieni w środku.
  • Pora dnia pozawymiarowego labiryntu to niezmienny zmierzch; niewidoczne jest słońce, księżyc, gwiazdy ani inne ciała niebieskie. Labirynt jest również permanentnie pokryty mgłą, która redukuje widoczność do mniej niż 10—20 metrów.
  • Zespoły eksploracyjne odkryły żyjące istoty w labiryncie, na dystansie większym niż 2 kilometry od wejścia. Kreatury wyglądają na [USUNIĘTO] i okazują się skrajnie niebezpieczne. W związku z tym zespoły eksploracyjne powinny istot unikać.

SCP-648 został zauważony przez Fundację dnia ██.██.19██, kiedy dwoje dzieci odkryło anomalne wejście do labiryntu, po czym w nim zniknęły. Rodzicom oraz kilku świadkom zaaplikowano preparaty amnezyjne, stworzono też historię-przykrywkę dla incydentu.

Dodatek 648-01: Log Incydentu Z Wczesnej Eksploracji

Kiedy próby zdalnego eksplorowania labiryntu kończyły się niepowodzeniem w związku z niemożnością transmisji sygnału radiowego z wewnątrz, O5-█ zatwierdził zgodę na ludzką eksplorację labiryntu, która odbyła się ██.██.200█ przez członków Mobilnej Formacji Operacyjnej [USUNIĘTO], dowodzonej przez agenta █████ K████. Po przemierzeniu około 3 kilometrów zespół napotkał [USUNIĘTO], głośno warczącego i szarżującego na operatorów. Mimo, iż agenci zdołali uśmiercić kreaturę za pomocą broni palnej, dźwięk nadchodzenia kolejnych [USUNIĘTO] zmusił zespół do odwrotu zanim możliwe było pozyskanie jakichkolwiek próbek do analizy. Agent K███ wniósł o przydzielenie dodatkowej broni na kolejne próby eksploracji.

Dodatek 648-02: Log Eksploracji, ██.██.200█ r.

Dokonano próby pomiaru labiryntu przy wykorzystaniu pracownika klasy D. Pomimo skrajnie trudnych warunków, w związku ze śliskością ściany, kolcami oraz [USUNIĘTO], tester D-6443 zdołał, po przyczepieniu do ponad 500-metrowej liny, przejść na drugą stronę ściany. Zespół testowy odnotował, iż głos D-6443 był skrajnie przytłumiony i sprawiał wrażenie odległego, mimo że odległość dzieląca zespół od testera wynosiła nie więcej niż około 2 metry.

D-6443 otrzymał polecenie dokonania eksploracji pobliskiego rejonu i próby odnalezienia wejścia do labiryntu. Po około 18 minutach i rozciągnięciu 350 metrów liny, ta została gwałtownie naciągnięta, po czym poluźniona. Po zwinięciu okazało się, że była równomiernie przecięta; nie odnaleziono żadnych śladów D-6443.

Zawieszono dalsze próby pomiaru ścian pozawymiarowego labiryntu; trwa śledztwo zakładające możliwość niekonsystentnych właściwości przestrzennych obiektu.

Dodatek 648-03: Log Incydentu, ██.██.200█ r.

W czasie próby ludzkiej eksploracji labiryntu napotkany został agent ████ M████, który zaginął podczas niespodziewanej modyfikacji labiryntu niemalże █ miesięcy wcześniej. Agent M████ był zaniedbany, skrajnie wychudzony, a jego wyposażenie i ubranie było wybrakowane oraz podarte. Agent krzyknął do zespołu: "Nie jesteście prawdziwi, żaden z was!", po czym uciekł, kierując się wgłąb labiryntu. Zespół próbował ścigać agenta przez około 20 minut, po których odwołano poszukiwania.

Dodatek 648-04: Log Incydentu, ██.██.200█ r.

Dnia ██.██.200█ w stacji zabezpieczenia SCP-648 odnotowano uszkodzenie przechowalni. Po przybyciu agentów okazało się, iż stacja została zaatakowana od wewnątrz. Procedury przechowawcze są poddawane rewizji, a do obiektu, do odwołania, przydzieleni zostają dodatkowi strażnicy.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported