SCP-650
ocena: +10+x

Identyfikator podmiotu: SCP-650

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-650 musi być przechowywany w możliwym do zamknięcia pomieszczeniu o rozmiarach co najmniej 4 [m] na 4 [m], z komfortowym oświetleniem. Musi pozostawać pod stałym nadzorem przez nie mniej niż trójkę (3) personelu. Obserwatorzy muszą się ustawić w sposób, żeby SCP i co najmniej jeden obserwator był w stałym polu widzenia.

Obserwacja za pomocą metod takich jak kamery bezpieczeństwa może być dopuszczalna, tak długo jak koncentracja pozostanie nienaruszona. Ta metoda powinna być stosowana tylko w sytuacjach wyjątkowych, ponieważ jest ryzyko zerwania kontaktu wzrokowego.

Opis: SCP-650 to czarna statua stylizowana na humanoida, wysoka na 167cm. Statua nie posiada rąk ani rys twarzy: kończyny zwężają się w zaokrąglone czubki, natomiast głowa jest całkowicie gładka. Standardowa postura podczas obserwacji przedstawia statuę wyciągającą ręce do góry, z głową pochyloną do tyłu, jakby patrzyła w niebo. Budowa statui nie jest jeszcze poznana; badanie materiałów daje niedostateczne i sprzeczne rezultaty.

Jeżeli statua nie będzie obserwowana, przeniesie się natychmiastowo za kogokolwiek na terenie strefy przechowawczej i przybierze groźną pozycję. Podczas przemieszczania obiektu nie powstaje żaden dźwięk, więc dokładna metoda lokomocji nie jest znana. Punkt przemieszczenia oraz postawa są zazwyczaj wystarczające, aby wywołać reakcję walki lub ucieczki w obserwatorze, kiedy się odwróci i go zobaczy.

Jednakże należy zauważyć, iż SCP-650 nie wykazał żadnych oznak wrogości lub przemocy. Bazując na wynikach testów, w których różniły się czasy między zerwaniem, a ponownym nawiązaniem kontaktu wzrokowego, jego celem nie jest zaatakowanie, a zaledwie przestraszenie. Powód jest nieznany oraz nie są prowadzone badania w celu jego zrozumienia.

Mimo iż prawdopodobnie główną metodą jest próba zastraszania za pomocą niewielkiej odległości, SCP pokazuje również inne pozycje w pobliżu obserwatorów, którzy się przyzwyczaili do jego obecności. W tym przypadku statua przyjmuje inne pozycje w większej odległości, takich jak opieranie się na stole, "siedzenie" na krześle, oraz, w jednym przypadku, kulenie się w kącie jak z przerażenia. Obserwatorzy, którzy powiedzieli o danych pozycjach również wspomnieli o tym, że czują silny niepokój, przez co uważa się, że jest to kolejna metoda na generowanie reakcji.

Dodatek:

██.██.████ - Klasa podmiotu zmieniona na Euclid po tym, jak statui udało się przenieść na drugi koniec Strefy ███ i manifestować tuż za dr ███████ w jego biurze. Dodatkowe środki obserwacji zostaną zamontowane, by zapobiec przyszłym incydentom.

Notatka badacza: Nie obchodzi mnie budżet; trzymajcie tę rzecz w zamknięciu! Odwracanie się w słabo oświetlonym biurze, byle by zobaczyć tą rzecz pół-cala od twojego nosa gwarantuje, że zabierze dużo lat z twojego życia, a patrząc na to, z czym mamy do czynienia, nie mamy ich zbyt wiele do oddania. - Dr ███████.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported