SCP-657
ocena: +2+x

Identyfikator podmiotu: SCP-657

Klasa podmiotu: Bezpieczne

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-657 zamknięty jest w pokoju o wymiarach 8 [m] x 8 [m], na Terenie 19. Pomieszczenie to wyposażone jest w łóżko rozmiaru queen-size i inne meble, których zażyczy sobie SCP-657.

SCP-657 może swobodnie poruszać się po obszarze Terenu 19, o ile towarzyszy mu przynajmniej jeden pracownik z upoważnieniem poziomu 2. Od czasu przeprowadzenia eksperymentu 657/076, SCP-657 nie ma już prawa do wychodzenia ze swojego pokoju. Prośby SCP-657 o zapewnienie mu rozrywki mogą być częściej rozpatrywane pozytywnie, co w związku z utratą wolności może pomóc w stabilizacji zdrowia psychicznego podmiotu. W przechowalni musi zawsze znajdować się co najmniej dwóch pracowników z upoważnieniem poziomu 2. lub wyższego, celem obserwowania SCP-657 i dopilnowywania, by obiekt nie opuścił pomieszczenia. Pracowników uprasza się o unikanie kontaktu fizycznego z SCP-657, o ile nie jest on niezbędny dla zachowania jego bezpieczeństwa lub obezwładnienia obiektu.

SCP-657 należy karmić trzema posiłkami dziennie, ponadto musi codziennie otrzymywać multiwitaminy oraz zapas leków na artretyzm.

Opis: SCP-657 z wyglądu przypomina mężczyznę w wieku około 55 lat o rysach kaukaskich. Obiekt jest niemalże pozbawiony owłosienia na głowie, nie licząc szarawych i nielicznych kosmyków. Osobnik mierzy 175 [cm] w wysokości i waży 77 [kg]. Podmiot preferuje ubierać się w garnitury biznesowe zapinane na trzy guziki, w kolorach charcoal gray oraz navy blue, ponadto lubi nosić meloniki. Wszystkie testy medyczne wykazały, iż SCP-657 to normalny, ludzki mężczyzna w wieku około pięćdziesięciu lat, cieszący się dobrym zdrowiem. SCP-657 woli, kiedy inni zwracają się do niego per "Gustav" lub "pan Nobel", jednakże reaguje również na swoją desygnację SCP.

SCP-657 jest w stanie bardzo dokładnie przewidzieć śmierć człowieka. W tym celu SCP-657 wymaga wejścia w kontakt fizyczny z taką osobą. Kontakt ten nie musi być długi ani bolesny; wystarczy zwyczajne potrząśnięcie dłoni. Precyzja SCP-657 w określaniu czyjejś śmierci zależy od tego, kiedy do owego zgonu dojdzie. W razie kontaktu z pracownikiem klasy D, którego dzień później czeka terminacja, SCP-657 może dokładnie przewidzieć zgon testera co do minuty i bez żadnego wglądu w informacje na terminarzu. Kiedy obiektowi przychodzić określić umiejscowienie w czasie śmierci danej osoby, a nie dojdzie do niej wcześniej niż za dekadę, najczęściej SCP-657 nie jest w stanie zapewnić informacji dokładniejszych niż określenie samego roku zgonu. SCP-657 twierdzi, że nie jest w stanie wskazać przyczyn ani okoliczności śmierci danej osoby. Jak dotąd wszystkie przepowiednie SCP-657 okazały się poprawne.

SCP-657 twierdzi, iż z nieznanych powodów nie jest w stanie przepowiedzieć śmierci niewielkiej liczby osób, w tym agenta ███████, dr. ██████████ ani dr. █████ Testy z poligrafem potwierdzają owo stwierdzenie. Nie ustalono, co – poza Fundacją – łączy ww. osoby.

Ludzie wystawieni na oddziaływanie SCP-657 często opisują obiekt jako niepokojący, nieprzyjemny, a nawet "straszny" – nie ma tutaj znaczenia, czy wiedzą o jego zdolnościach, czy nie. Osoby świadome tego, co potrafi SCP-657, często przypisują powyższe odczucia jego zdolnościom przewidywania śmierci. Jednostki nieświadome zwykle nie są w stanie powiedzieć, co nie podoba im się w SCP-657.

Dodatek: Notatki z Pozyskania

SCP-657 został pozyskany w █████████████████, w Stanach Zjednoczonych. SCP-657 zatrudniony był na stanowisku grabarza, w większym domu pogrzebowym. Pewnego dnia obiekt wdał się w poważną kłótnię z podwładnym, z którym wcześniej się nie zgadzał. Podczas poprawiania błędów podwładnego w pracy, SCP-657 skomentował to słowami "Jakie ma to kurwa znaczenie? I tak kopniesz w kalendarz przed końcem tygodnia"; usłyszało to kilkoro świadków. Po śmierci owego podwładnego, trzy dni później po upadku z dachu własnego domu, SCP-657 został aresztowany przez lokalną policję jako podejrzany o morderstwo. Podczas obezwładniania, SCP-657 w podobny sposób skomentował nadchodzącą śmierć jednego z aresztujących go funkcjonariuszy; policjant został zastrzelony dwa dni później wieczorem, w niepowiązanym incydencie.

Fundacja zainteresowała się sprawą SCP-657, kiedy lokalna policja złożyła wniosek o środki federalne w celu prześledzenia wszelkich możliwych połączeń między SCP-657 a śmiercią funkcjonariusza. Zaaranżowano osądzenie i skazanie SCP-657 za morderstwo podwładnego i wkład w śmierć funkcjonariusza, który go ujął, na karę śmierci. SCP-657 został przekazany pod opiekę Fundacji, przy wykorzystaniu tej samej procedury, która służy do zbierania pracowników klasy D.

Dodatek 657-1: Eksperyment 657/076

SCP-657 został przedstawiony SCP-076-2 jako potencjalny rekrut do Mobilnej Formacji Operacyjnej Omega 7. Pretekst ten pozwolił SCP-657 na wejście w kontakt fizyczny z SCP-076-2. Po tym działaniu, SCP-657 przewrócił oczami i stracił przytomność; w stanie śpiączki pozostał on przez ponad jeden tydzień. Po odzyskaniu sił, SCP-657 stwierdził, że nie pamięta spotkania z SCP-076-2. Testy poligrafem potwierdziły, iż obiekt mówił prawdę. Po incydencie wprowadzono poprawki do procedur przechowawczych SCP-657, by zapewnić brak jakiegokolwiek kontaktu między SCP-657 a innymi podmiotami-humanoidami SCP. Kolejne eksperymenty, polegające na kontakcie fizycznym między SCP-657 a innymi humanoidami SCP, mogą zostać przeprowadzone jedynie po uzyskaniu zgody od O5.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported