SCP-662
ocena: +6+x

Identyfikator podmiotu: SCP-662

Klasa podmiotu: Bezpieczne

Specjalne Czynności Przechowawcze: Gdy nie jest używany do testów bądź innych właściwych działań, SCP-662 powinien znajdować się w swoim wyściełanym czerwonym aksamitem futerale i przechowywany w szafce Magazynu Wysokiej Wartości 23C, zlokalizowanej w ███████. Sam obiekt jest bezpieczny w użyciu i nie stanowi żadnego zagrożenia, chociaż stworzone efekty mogą być wysokiej wartości i w różnym stopniu potężne, w zależności od tego, jak SCP zostanie użyty.

Opis: SCP-662 to mały, srebrny ręczny dzwonek, o wysokości 4 cm i obwodzie 2 cm. Dzwonek nie posiada serca. We wnętrzu dzwonka została wyryta w srebrze inskrypcja, brzmiąca: “Na zawsze mój – S.J.W.” Dzwonek jest podatny na uszkodzenia; jednakże biorąc pod uwagę jego bezpieczną naturę dekonstrukcja została uznana za zbędną. Jako że wykonany jest z czystego srebra, wymaga regularnego polerowania aby uniknąć śniedzenia.

Kiedy dzwonek zostanie potrząśnięty tak, jakby próbowano nim zadzwonić, można usłyszeć delikatne dzwonienie (jednakże nie pochodzi ono z dzwonka). Z najbliższego miejsca poza linią wzroku, najczęściej zza rogu, pojawi się niski, dobrze ubrany lokaj rasy kaukaskiej, samozwańczego Brytyjskiego dziedzictwa, nazywający siebie Mr. Deeds. Mr. Deeds zwróci się do dzwoniącego dzwonkiem adekwatnym tytułem bądź nazwiskiem i zapyta się, czego sobie życzy. Jego wiedza o tytułach i nazwiskach osób jest tajemnicą, jak sam będzie utrzymywał. Proszę zobaczyć log przesłuchania 662-L1 dla dalszych szczegółów.

Większość rozsądnych życzeń skierowanych do Mr. Deedsa zostanie zaspokojonych. Jednakże istnieją limity tego, co może zrobić. Nie jest w stanie stworzyć skomplikowanych przedmiotów, jak samochody sportowe, luksusowe domy czy osobiste odrzutowce. Jeśli pozwoli mu się opuścić pole widzenia, będzie w stanie stworzyć mniej skomplikowane przedmioty, jak kanapka z szynką, szklanka mrożonej herbaty czy nawet bardziej luksusowe dobra, jak kawior czy sztabka złota. Lista wartych odnotowania obiektów, które lokaj był w stanie do tej pory zapewnić dla tych, którzy zadzwonili dzwonkiem, może zostać znaleziona w dodatku 662-A1.

Mr. Deeds wykona również zadania podrzędne, jak umycie pojazdów, przygotowanie jedzenia czy wyczyszczenie łazienek. Jeżeli życzenie zostanie uznane przez lokaja za nierozsądne bądź niemożliwe, uprzejmie powie on o tym dzwoniącemu i zaoferuje alternatywę, o ile taka będzie dostępna.

Lokaj nie jest niewrażliwy na złe czyny wymierzone przeciwko jemu, kiedy pozostaje w polu widzenia. Był zabity bądź zraniony w wielu testach i pozostawał martwy bądź ranny, dopóki był w polu widzenia. Przy powrocie po zadzwonieniu dzwonkiem wszystkie wcześniejsze urazy znikną, a on sam będzie zadbany i dobrze ubrany w swój uniform, gotowy do następnego zadania.

Szerszy opis prac, które może wykonać i limitów, na które można go wystawiać można znaleźć we wspomnianym wcześniej logu przesłuchań 662-L1. Logi testów odnoszące się do jego zdolności leczenia i właściwości dzwonka mogą zostać zobaczone przez personel poziomu 2 lub wyższego. Wszystkie próby złapania Mr. Deedsa "znikającego" nie powiodły się, gdyż sprzęt albo zawodził, albo obiekt znajdował odpowiednie, nieobserwowane miejsce.

Dodatek

662-A1: Żądane przedmioty i wyznaczone zadania wraz z rezultatami

Przedmioty:

-Niemal każdy możliwy rodzaj kanapki. Ludzkie mięso zostało zażądane jako dodatek i uprzejmie odmówione.

-Napoje, również niemal każdego możliwego rodzaju. Tak jak z kanapką, poproszono o ludzką krew i prośba została odrzucona. Jednak świńska krew została niezwłocznie podana, ciągle ciepła.

-Kostka 99.98 procentowego czystego złota (Mr. Deeds stworzył kostkę zawierającą 99.14 procent czystego złota i przeprosił za niemożność zapewnienia żądanej próby).

-Kostka 99.24 procentowego czystego srebra.

-Bomba atomowa (uprzejmie odmówiono).

-Granat ręczny współczesnego wojska Stanów Zjednoczonych, który w testach działał zgodnie z oczekiwaniami.

-Niebieski kabriolet Corvette rocznik 1963 (uprzejmie odmówiono).

-Gra planszowa Monopoly, w którą Mr. Deeds wygrał przy pierwszej rozgrywce.

-Jajko Fabergé (uprzejmie odmówiono).

-SCP-███ (uprzejmie odmówiono).

-Bukiet świeżo zebranych czerwonych róż.

-Bukiet dzikich "ternbustów" (uprzejmie odmówiono; "ternbust" nie jest prawdziwym kwiatem).

Zadania:

-Umycie samochodu dr. Mirth'a: Wykonane niemal do perfekcji.

-Umycie naczyń zebranych przez cały dzień wydawania posiłków ze stołówki na poziomie ██ w █████████: Wykonane ze znacznie wyższym standardem niż zazwyczaj.

-Przycięcie włosów dr. Mirth'a: Wykonane, jednak okazało się, że Mr. Deeds nie jest najlepszym fryzjerem.

-Upranie ubrań dr. Mirth'a: Wykonano: ubrania zdawały się "lepiej pasować", zdaniem dr. Mirth'a.

-Zabójstwo Osama bin Ladena: Uprzejmie odmówiono. Mr. Deeds twierdził, że bin Laden jest zbyt dobrze chroniony i zabunkrowany, ale nie mógł bądź nie chciał podać dalszych szczegółów.

-Zabójstwo osoby z klasy D w następnym pokoju: Wykonano ze śmiertelną precyzją poprzez wbicie noża w gardło.

Notatka: Dalsze testy dotyczące osobistych korzyści dr. Mirth'a są zabronione do udzielenia zgody przez jednego nadzorcę poziomu O5. Zostałeś ostrzeżony, dr. Mirth. - O5-█

Logi przesłuchań

662-L1

Raport Pozyskania:

SCP-662 został odkryty w posiadaniu drobnego złodzieja i hieny cmentarnej w █████, ██, USA. Złodziej był w trakcie sprzedawania SCP-662 do lombardu we wspomnianym mieście, kiedy dzwonek został przypadkowo "zadzwoniony" przez pracownika. Mr. Deeds wyłonił się z magazynu za ladą i natychmiast zwrócił się do sprzedawcy. Uważając, że to próba napadu przez dwie osoby, sprzedawca zareagował zbyt emocjonalnie i sięgnął po obrzyn znajdujący się pod ladą. Mr. Deeds został śmiertelnie ranny przez sprzedawcę i zmarł na miejscu.

Złodziej uciekł z miejsca zdarzenia, lecz został został zatrzymany przez agentów Fundacji po tygodniu poszukiwań w okolicznych miastach. Podczas przepytania złodziej wyjawił, że znalazł dzwonek w pudełku w grobie ██████████ ████████, znajdującym się na obrzeżach wyżej wymienionego miasta. Został on przekazany do przydziału do personelu D i następnie zmarł podczas testów nad SCP-███.

Dzwonek nie trafił pod opiekę Fundacji aż do momentu zbrodni i następującego transportu ciała Mr. Deedsa do lokalnej kostnicy. Po zniknięciu ciała z kostnicy zostali wysłani agenci w celu przeprowadzenia dochodzenia o możliwej manifestacji SCP-███ bądź innego, nieznanego powodu nekrotycznego ożywania.

Mr. Deeds ponownie pojawił się w Magazynie Dowodów Rzeczowych lokalnej policji po tym, jak dzwonek został powierzony sierżantowi █████. Został on szybko zatrzymany i agent ███████, pod przykrywką agenta FBI, aresztował go trzy godziny po pojawieniu się. Kiedy skuty kajdankami Mr. Deeds po raz kolejny zniknął, agent wyczuł, że sam dzwonek może mieć związek z serią incydentów i po pozyskaniu go i przeprowadzeniu potwierdzających teorię testów dostarczył dzwonek do ███████ w celu przeprowadzenia dalszych testów. Agent ███████ został nagrodzony Fundacyjnym odznaczeniem “Poklepanie po Plecach” w związku z poradzeniem sobie z incydentem i nieczerpaniu osobistych korzyści po odkryciu prawdziwej zdolności dzwonka i Mr. Deedsa.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported