SCP-665
ocena: +3+x

Identyfikator podmiotu: SCP-665

Klasa podmiotu: Bezpieczne

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-665 nie może opuścić swojej celi pod żadnym pozorem, pomijając ewakuacje całego Ośrodka, podczas której należy go umieścić w specjalnie przygotowanej klatce ze stali nierdzewnej. Cela SCP-665 musi składać się w całości ze stali nierdzewnej lub podobnego metalu. Łóżko SCP-665 składa się z jednego materaca, celowo zaprojektowanego by jego masa przekraczała 1000 kg. SCP-665 karmiony ma być jedynie specjalnie skonstruowaną dietą płynną, podawaną mu poprzez nalewanie płynu do szklanek przytwierdzonych do jego dłoni. SCP-665 udziela się dostępu do żywych zwierząt pod warunkiem, iż owe nie noszą aktualnie obroży lub innych tego typu akcesoriów, a obiekt nie będzie podejmował prób ich karmienia.

Kontakt fizyczny z SCP-665 jest wysoce odradzany. Jeżeli będzie absolutnie niezbędny, musi być on przeprowadzany jedynie samą skórą i utrzymywany w jak najmniejszy.

Opis: SCP-665 jest ludzkim mężczyzną, lat ██. Wszystkie te informacje, łącznie z gatunkiem zostały pozyskane podczas przesłuchań. Obiekt odmówił dalszych informacji (zobacz dodatek).
Dalsze opisy wyglądu są niemożliwe, gdyż aparycja obiektu jest zmienna. Każdy martwy obiekt stały o masie mniejszej niż ta obiektu przy kontakcie fizycznym połączy się z jego ciałem. Po około godzinie przedmiot stanie się częścią ciała SCP-665 i wpływać będzie na inne przedmioty identycznie co reszta.
Warto zauważyć, że tym samym masa całkowita obiektu zwiększa się, z tego też powodu personelowi zabrania się dokładania kolejnych przedmiotów.

Analiza chirurgiczna okazała się kłopotliwa, gdyż większość narzędzi po prostu przyłączała się do ciała obiektu. Podczas kilku prób odłączenia przedmiotów od SCP-665 laserem zauważono, że układ sercowo-naczyniowy obiektu rozszerzył się do tych części. Co więcej, mimo iż owe przedmioty zachowały swój pierwotny wygląd, ich właściwości chemiczne przypominały te, co w ludzkiej tkance.

Obecnie nie wiadomo jak SCP-665 zdołał uzyskiwać pożywienie przed przejęciem przez Fundacje, gdyż wyżej wymienione szklanki zostały zaaplikowane przez personel w celu umożliwienia żywienia płynnego.

Dodatek: SCP-665 od niedawna wykazuje niechęć do współpracy z personelem Fundacji, odmawiając udzielania informacji i poddawania się badaniom. Mimo iż SCP-665 nie wykazał jak dotąd żadnych oznak bezpośredniej agresji, wysoce odradzane jest wnoszenie do obiektu przedmiotów mogących posłużyć jako broń.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported