SCP-677
ocena: +2+x

Identyfikator podmiotu: SCP-677

Klasa podmiotu: Bezpieczne

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-677 znajduje się obecnie w pobliżu orbity Saturna. Ze względu na jego przyciąganie do ziemi szacuje się, że powróci on w roku 2███. Co najmniej jeden teleskop powinien być skierowany na SCP-677, aby monitorować jego przemieszczanie. Po jego powrocie zostanie wysłany zespół mający za zadanie odzyskanie, zdemontowanie i zwrócenie podmiotu do Ośrodka ██.

Opis: SCP-677 jest srebrnym kijkiem pogo marki ████, noszącym widoczne ślady użycia.
Na boku wyryty jest napis mówiący "Dla Mike'a: Wesołych Podróży!" Rama SCP-677 zdaje się być niezniszczalna żadnymi normalnymi środkami, jednakże może zostać ona zdemontowana. Sprężyna może zostać jednak łatwo uszkodzona, ale także zastąpiona każdą inną sprężyną pasująca do modelu SCP-677. Rodzaj użytej sprężyny wydaje się nie mieć wpływu na działanie SCP-677, o ile nie jest ona uszkodzona.

Po użyciu SCP-677 natychmiastowo pozwoli wyskoczyć na nieprawdopodobną wysokość i z ogromną prędkością niezależnie od siły wyskoku. Zanotowano różne wysokości, od 2 cm po wynik obliczony poprzez analizę trajektorii lotu podmiotu wynoszący █████. Maksymalna prędkość nie została jeszcze określona. Dodatkowo za pomocą nieznanego sposobu SCP-677 zawsze ląduje w pobliżu ██ metrów od miejsca wyskoku, niezależnie od jego czasu, kierunku czy szybkości.

Używanie SCP-677 w celach rekreacyjnych jest ściśle zabronione. Notatka: Był powód tego ostrzeżenia. –Dr. Mentha, zapisane po incydencie 684-0034X

Opis Wydarzenia 684-0034X:

Za pozwoleniem Agenta ████, Personel 2/677 usunął SCP-677 z jego przechowalni i złożył go, twierdząc, że zamierza "pobić światowy rekord w Ekstremalnym Pogo". Po założeniu spadochronu i zamontowaniu kilku urządzeń podtrzymujących między sobą a obiektem, Personel zaczął skakać.
Po ośmiu skokach na różnych wysokościach SCP-677 niespodziewanie wystrzelił w powietrze, przełamując zabezpieczenia i [USUNIĘTO]. Personelowi 2/677 udzielono medycznej pomocy i surowego upomnienia.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported