SCP-6799
ocena: +3+x

blueskies.jpg

Przykładowa instancja SCP-6799, prawdopodobnie wykonana w połowie XIII wieku.

Identyfikator podmiotu: SCP-6799

Klasa podmiotu: Bezpieczne

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-6799 jest przechowywany w Bezpiecznej Szafce Przechowawczej 12-D w Departamencie Anomalii Temporalnych w Ośrodku 491. Kopie cyfrowe negatywów lub wywołanych zdjęć są dostępne na życzenie.

Opis: SCP-6799 to seria negatywów fotograficznych znalezionych w grobie w pobliżu Cassis w Prowansji we Francji. Naukowcy z Fundacji ustalili datę powstania grobu i negatywów na początek XIV wieku.

Analiza negatywów wskazuje na podobieństwa z filmem używanym we wczesnych latach 80-tych. Film uległ rozległym uszkodzeniom, a kilka negatywów zostało siłą i niezdarnie usunięte. Pomimo tego, wykazują one anomalnie dobry stopień zachowania po tak długim okresie.

Grób jest przypisywany niejakiemu Matthieu Rameau, który został zidentyfikowany w dwóch lokalnych dokumentach jako rybak, którego dom został zakupiony pod budowę cmentarza w 1302 roku. Nie odnaleziono żadnych dalszych informacji na jego temat.

Naukowcom Fundacji udało się wywołać negatywy 12 zdjęć. Składają się one z następujących obrazów:

  • Trzy zdjęcia zachmurzonego nieba.
  • Niewyraźny obraz kilku drzew. Widać częściowo zasłoniętą twarz chłopca, może 10-letniego, który najwyraźniej trzyma aparat.
  • Górna iglica kościoła, pasująca do znalezisk archeologicznych w średniowiecznym kościele w Cassis.
  • Mężczyzny w wieku około 20 lat trzymającego młodą dziewczynę nad błotnistym brzegiem rzeki. Mężczyzna wskazuje na kamerę i patrzy w nią, nie uśmiechając się. Dziewczyna śmieje się, ale patrzy lekko na prawo od kamery.
  • Duże ognisko, najwyraźniej na placu miejskim1. Widać kilka postaci zgromadzonych wokół niego, ale ich twarze są zasłonięte.
  • Małe wzgórze w pochmurny dzień. Widać dwie nastoletnie dziewczyny wchodzące na górę.
  • Zdjęcie zrobione w nocy. W świetle lampy aparatu widać wodę i rufę małej łodzi rybackiej.
  • Dziecięcy rysunek wykonany węglem drzewnym na niewielkim kamieniu. Wizerunek przedstawia mężczyznę z opuszczoną głową i dwie idące za nim dziewczynki. Obok, bardziej wprawna ręka narysowała brodatego mężczyznę w płaszczu, który wpatruje się w pierwszego mężczyznę.
  • Nieuśmiechnięty starszy mężczyzna leżący na małym drewnianym łóżku, wpatrujący się w kamerę.
  • Starsza kobieta nad błotnistym brzegiem rzeki, najwyraźniej płacze, patrząc lekko w prawo od kamery.

Dodatek 1: Analiza SCP-6799 wykazała śladowe ilości niezwykłego związku na bazie sodu. Porównanie archiwów Departamentu Anomalii Temporalnych wykazało podobieństwo do związku używanego w eksperymentach byłego badacza Fundacji, Nialla Rumsfelda, pod koniec lat 80-tych. Rumsfeld popełnił samobójstwo w 1992 roku i nie pozostawił obszernych notatek na temat charakteru swoich eksperymentów, więc nie udało się ustalić żadnych dalszych informacji.

Syn doktora Rumsfelda, Matthew Rumsfeld, zaginął w 1982 roku.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported