SCP-681
ocena: +6+x

Identyfikator podmiotu: SCP-681

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-681 zabezpieczony jest w szeregu standardowych zbiorników ciśnieniowych, przeznaczonych pod przechowywanie helu. Wszystkie zbiorniki są przymocowane łańcuchami do ścian oraz podłoża pomieszczenia przechowawczego. Przechowalnia musi być hermetyczna, a panujące weń ciśnienie zbliżone wartościowo do poziomu próżniowego; przeglądu przechowalni, w celu znalezienia potencjalnych wycieków, dokonuje co tydzień dwóch pracowników z upoważnieniem poziomu 1. Przeglądy te mogą być przeprowadzane jedynie przez osoby ubrane w kombinezony ciśnieniowe, ponadto gazu nie wolno usuwać z pomieszczenia bez zgody pracownika z upoważnieniem poziomu 2. W razie wystąpienia mniej poważnego wycieku w komorze przechowawczej należy ją tymczasowo zalać normalnym powietrzem, aby wymusić przepływ SCP-681 do pojemników awaryjnych umieszczonych w suficie.

W razie wystąpienia bardzo poważnego wycieku lub uszkodzenia przechowalni SCP-681, pracowników znajdujących się w pobliżu należy natychmiast wyposażyć w maski tlenowe, a pęcherze, które będą się wokół nich formowały, należy odprowadzić.

SCP-681 może zostać bezpiecznie umieszczony w balonach lateksowych, co zredukuje ryzyko wystąpienia wycieku. Wzbronione jest jednakże jednoczesne usuwanie z przechowalni więcej niż trzech balonów wypełnionych SCP-681.

Opis: Odkrycia obiektu dokonano w magazynie, który sprawdzano w ramach śledztwa dot. kilku spraw śmierci wskutek uduszenia. SCP-681 to około dwieście butli gazowych na hel, o wysokości 155 [cm]; przechowywany w nich gaz charakteryzują niezwykłe właściwości. W razie wystąpienia wycieku w pobliżu istot wytwarzających fale mózgowe obiekt zbliży się do nich, a następnie wypełni ich drogi oddechowe oraz zatoki helem; jeżeli helu będzie wystarczająca objętość, osobniki się uduszą.

Pomimo ciągłego przebywania w zbiornikach przechowawczych o wysokości 155 [cm], obiekt nadal jest w stanie aktywności ruchowej, ograniczonej wagą metalowego pojemnika. W lżejszych zbiornikach, np. 60 [cm], SCP-681 może dokonywać poruszeń z siłą wystarczającą do wywołania wstrząśnienia mózgu. Zasięg tego efektu ograniczony jest do około 30 metrów, lecz ulega częstym zmianom.

Jeżeli gaz zostanie umieszczony w balonie, będzie unosił się w powietrzu, przybliżając się do dowolnego organizmu myślącego w pobliżu, po czym będzie powtarzalnie się o niego rozbijał. Balonowe zwierzęta natomiast osiągną pewnego rodzaju ożywienie i będą zachowywać się agresywnie, jednakże będą ograniczone w związku z byciem jedynie tworem z balonu lateksowego. W nierozpoznany sposób SCP-681 może przenieść się do pobliskich balonów, jeżeli dojdzie do uszkodzenia przechowalni.

Dodatek:

Po tym wszystkim komuś po prostu wpadło do głowy, że warto byłoby sprawdzić numery seryjne na butlach, po czym doszedł do wniosku, że brakuje nam ponad ███ zbiorników? Czy zdajecie sobie sprawę z tego, ile gazu znajduje się w jednej takiej butli? – dr ██████

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported