SCP-6820

[[include component:image-block
name=https://scp-wiki.wdfiles.com/local--files/admonition/admo-6820-thumbnail.png
|caption=PRZESTROGA
|width=100%
|align=center]]

ocena: +13+x

ODCINEK I

PRÓBA
TERMINACJI

Poniższe dokumenty zostały autonomicznie przekazane z alternatywnego wszechświata (później oznaczonego jako AU-6820) według Oświadczenia 3.1 Porozumienia Koalicji Fundacji z 1981, które zakłada, że w razie wystąpienia nieodwracalnego Scenariusza Klasy XK lub jemu podobnemu, stosowne dokumenty będą natychmiast rozpowszechnione wśród pozostałych członków Koalicji, w celach ostrzegawczych.

PLIK 1/2
SCP-6820
Poziom4
Klasa podmiotu:
thaumiel
Klasa drugorzędna:
drygioni
Poziom zakłóceń:
ekhi
Poziom ryzyka:
niski
office.jpg

Projekt ANTIKILL, główna kwatera obserwacji i analiz porównawczych, zdjęcie wykonane około 1971 r.

PRZYDZIELONY OŚRODEK/OŚRODKI KIEROWNIK/KIERWONICY PROJEKTU
Ośrodek 01, 02, 19 O5-8.Fundacyjny Doradca ds. Projektów Specjalnych., Dr Gears
KIEROWNIK/KIEROWNICY BADAŃ PRZYPISANY/PRZYPISANE DEPARTAMENT(Y)
Dr Gears, Różni Różne.Aczkolwiek nie ograniczając się do Departamentów AIAD, Essofizyki, Matematyki, Metafizyki, Noosfery, Ontokinetyki, Nauki, Anomalii Czasowych, Ksenobiologii oraz Sekcji Redukcji Ezoterycznej, Okultyzmu Stosowanego, Memetyki i Kontrmemetyki i Supermechaniki Kwantowej.
ball.jpg

SCP-6820, Sekcja A, końcowe stadium budowy.

DODATEK 6820.I: Wstępna Konferencja

TRANSKRYPCJA WIDEO ANTIKILL-2C61

DATA: 06.06.2006

OBECNE STRONY:

  • Doradca ds. Projektu O5-8
  • Dyrektor Projektu C. Gears
  • Główny Paratechnik Place H. MD. PhD.
  • Dyrektor Essofizyki H. Genevieve

PRZEDMOWA: Dyr. Genevieve zorganizowała nieformalną konferencję po tym, jak tego samego dnia zostały zakończone działania związane z Projektem ANTIKILL z nadzieją, że zapozna obecnych z jej własną koncepcją i sprawdzi jej realność.

«POCZĄTEK TRANSKRYPTU»

<Cała czwórka zasiada przy czarnym stole w biurze administracyjnym Ośrodka 19.>

O5-8: —a ty nie pomyślałaś, by poinformować o tym algorytm harmonogramu? Na pewno jesteś świadoma, że muszę nadzorować inne projekty.

Dyr. Genevieve: Przepraszam, Nadzorco. Dopiero kilka godzin temu przedstawiono mi ten pomysł.

Dr Gears: Z całym szacunkiem, Osiem, ale to właśnie ten projekt jest ważniejszy od innych.

O5-8: Tak, lecz to zebranie nie jest ważniejsze od innych. To znaczy, o ile nie doszło właśnie do zażegnania osiemdziesięcioletniego kryzysu zabezpieczeń.

PHMD: <obraca oczami> Lepiej uważaj, pokazujesz swój optymizm.

O5-8: <kpiąco> Uważaj, bo wkurzasz swojego przełożonego.

Dyr. Genevieve: Czy staracie się opóźnić to zebranie?

<Cisza.>

Dyr. Genevieve: Mam nadzieję, że nie. A więc, Nadzorco, jestem świadoma, że widział pan już dziesiątki tysięcy prób terminacji na ███-███, a ja, oczywiście, znam ich wspólny wynik. Pański sceptycyzm jest jak najbardziej usprawiedliwiony, ale proszę mnie wysłuchać.

<O5-8 kiwa głową.>

Dyr. Genevieve: Zarządzam Departamentem Esofizyki, który jak dobrze wiecie jest zaangażowany w ucieleśnienia - manifestacje pojęć w rzeczywistości. Przykładowo ucieleśnienie pojęcia koloru "czerwonego" będzie posiadał wszystkie cechy związane z tym właśnie kolorem, na przykład będzie zły, atrakcyjny lub szkodliwy. Jest to uproszczenie metody pojmowania tego, co się tu faktycznie dzieje; materialny obiekt lub podmiot ucieleśnia konstrukcję memetyczną w Noosferze, poprzez dopasowanie się do jej wyidealizowanego kształtu.

<PHMD przytakuje. O5-8 i Dr Gears wymieniają się porozumiewawczym spojrzeniem.>

Dyr. Genevieve: Prościej mówiąc, ucieleśnienie to materializacja idei, która ma postać jakiegoś obiektu. Biorąc pod uwagę postęp ludzkiej inteligencji i rozwoju, z upływem czasu ta forma może się zmieniać. To oznacza, że jeśli esofizyczna natura instancji nie jest oczywista, można ją dostrzec, gdy porównamy jej zmiany w trakcie czasu ze zmianami w ludzkiej koncepcji i ideologicznej sferze; korelacja niemal na pewno świadczy o przyczynie.

Dr Gears: Przypuszczam więc, że Twój Departament zaobserwował taką korelację w wypadku ███-███.

Dyr. Genevieve: Zgadza się.

O5-8: Musisz wiedzieć, że nie ty pierwsza to zasugerowałaś. To, czy ██ jest bytem konceptualnym, czy nie, nie ma żadnego wpływu na powodzenie Projektu.

PHMD: Jeśli to wszystko byłoby prawdą, nie gadałaby z tobą, Osiem. Wyluzuj.

<O5-8 otwiera usta, ale po chwili je zamyka. Zachowuje spokój, gestem wskazując na Dyr. Genevieve.>

Dyr. Genevieve: ███ z upływem czasu coraz bardziej ███████ i █████████ się do prób zabezpieczenia i terminacji, co odpowiada rozwojowi ludzkich możliwości intelektualnych. Cokolwiek ucieleśnia koncepcję ██ jest niezmiernie złożone i tak obszerne, że może jedynie częściowo skrzyżować się z Noosferą.

Dr Gears: A jeżeli nie jest on związany z myśleniem człowieka, to możemy usunąć go bez żadnego ryzyka.

Dyr. Genevieve: Tak twierdzi teoria esofizyczna.

PHMD: Przepraszam, a zatem po prostu wyeliminujemy ██ z ludzkiej świadomości i każdy o tym zapomni? Co dobrego z tego wyniknie?

Dyr. Genevieve: Źle to zrozumiałeś. Sugeruję, abyśmy wyeliminowali koncepcję ███ z Noosfery. Jeżeli nie ma żadnego umysłu mogącego pojąć określoną koncepcję, wówczas jej ucieleśnienia ulegają uszkodzeniu - następuje powrót do stosowania prawa naturalnego.

O5-8: <chwilowa pauza> Co to dokładnie znaczy? Staną się nieanomalne?

<PHMD patrzy na Dr Genevieve z oczywistym zrozumieniem; ta uśmiecha się.>

Dyr. Genevieve: Nawet lepiej… Można je zabić.

«KONIEC TRANSKRYPTU»
POSŁOWIE: Nowa podpropozycja Projektu ANTIKILL została przygotowana do jednoznacznego zatwierdzenia przez Administrację. Lojalny i stosowny personel ANTIKILL zostanie wstępnie przydzielony w stosownych sytuacjach.

KONIEC DODATKU

DODATEK 6820.II: Wstępna Podpropozycja


Antikill.svg

PROJEKT ANTIKILL

PODPROPOZYCJA #13225

02.08.2006
Dyr. Harlow Genevieve
Departament Essofizyki

PODPROPOZYCJA PROJEKTU

CEL: Zbudowanie broni anomalnej, zdolnej do neutralizacji ███-███.

ABSTRAKT: Choć kilkadziesiąt dekad prób terminacji przez Projekt ANTIKILL(wliczając w to krzyżową ████████ z -096, -173, -217, itp.) zakończyło się niepowodzeniem, ale okazało się również przydatne. Żmudne prace badawcze i eksperymenty krzyżowe dotyczące interakcji między ███-███ i wynikające z nich ███████████ skłoniły Departament Esofizyki do opracowania nowego sposobu podejścia do projektu: stworzenie broni anomalnej, której jednoznacznym celem jest materialne i koncepcyjne wyeliminowanie ███-███ z rzeczywistości.

METODA: Aby zagwarantować dostęp do wystarczających zasobów administracyjnych i obliczeniowych, jak również zachować poufność w odniesieniu do określonych organizacji, broń (wstępnie oznaczona jako AO-6820) ma zostać umieszczona w Chronionym Administracyjnym Ośrodku 01. Wiąże się to z koniecznością wykopania ponad pięćdziesięciu milionów metrów sześciennych ziemi (co zostało przyspieszone przez zastosowanie anomalnych technologii), co zaplanowano na okres ośmiu miesięcy. Po wykopaniu, komora ta (Placówka-A ANTIKILL) będzie zawierała różne urządzenia wymagane do funkcjonowania AO-6820, w tym:


AKF-A.svg

Propozycja układu dla AKF-A.

SEKCJA A: Główny Punkt Obliczeniowy

W głównym punkcie obliczeniowym umieszczona zostanie skomplikowana, samoregulująca się sieć neuronowa o podwójnej funkcji: rozpoznawania schematów i manipulowania rzeczywistością. Ta sztuczna inteligencja będzie otrzymywała wszystkie rejestry ███-███ z ███████████ ████████ i prób terminacji na zasadzie danych treningowych; sieć ta będzie uwarunkowana do tworzenia mapy kwantowej struktury informacji docelowych, odpowiadającej konceptualnej redukcji ███ ███████. Po uruchomieniu AO-6820, punkt ten zacznie funkcjonować jako "ontokinetyczny bot internetowy", współpracujący z Sekcją B, w celu wyeliminowania z rzeczywistości bazowej wszelkich instancji struktury konceptualnej ███-███.

SEKCJA B: Ontokinetyczny Odpływ Placeholdera-Gearsa

PH-GOS został zaprojektowany jako olbrzymi system zakotwiczenia rzeczywistości i ontokinetyczny interfejs; ma on za zadanie odczytywać całkowitą zawartość kwantowej informacji we wszechświecie i zakodować ją w czytelnej formie, pozwalając w ten sposób innym systemom na zapoznanie się i zareagowanie na cały stan rzeczywistości. PH-GOS będzie mógł być pilotowany, w celu przeprowadzania lokalnych zdarzeń restrukturyzujących rzeczywistość, które bezpośrednio edytują czasoprzestrzeń, bazując na danych źródłowych. Z tego względu, będzie współpracował z punktem głównym, aby zagwarantować nieskończone nieistnienie ███-███.

SEKCJA C: ███████████ ██████

Nie wymaga wyjaśnienia.

SEKCJA D: Obliczenia Drugorzędne

Dodatkowa wydajność serwera na potrzeby funkcji drugorzędnych. Do przewidywanych zastosowań drugorzędnych należą: autooptymalizacja, analiza heurystyczna i metaheurystyczna, symulacja twórczości, ██████.

SEKCJA E: Reaktor Dwustopniowej Syntezy

Wyizolowane źródło energii dla, i uzależniona od AO-6820. Dwurdzeniowy reaktor wykorzystuje wewnętrzny napęd antymaterii do wytworzenia wysokoenergetycznych reakcji połączenia pomiędzy parą materii i antymaterii, a następnie neutralizuje je w chwili największej możliwej aktywności systemu.

SEKCJA F: Wieże Kalibracyjne

Podstawowe urządzenia do obserwacji i diagnostyki AO-6820.

SEKCJA G: Ochrona Bazy Danych Ośrodka 01
SEKCJA H: Wejście do Windy

Struktury wcześniej już istniejące.


W załączniku zamieszczono listę stosownych departamentów i personelu naukowego.

AKTUALIZACJA 04.08.2021: Podprojekt zrealizowano przy niewielkich problemach. Wszystkie instalacje są sprawne. Prowadzone są przygotowania do aktywacji w przeciągu 24 godzin.


KONIEC DODATKU

DODATEK 6820.III: Raport Śledczy


drygioni-full.svg

PROTOKÓŁ DRYGIONI

ŚLEDZTWO WS. 6820-A

12.08.2021
Dyr. Charles Gears
Projekt ANTIKILL

RAPORT ZE WSTĘPNYCH USTALEŃ

Sprawdzone dokumenty: 177
Pozostałe dokumenty: 22,406

OBIEKTY
DNA_sequence%2C_Nucleotide_sequence.gif

1/215 części kodu genetycznego SCP-6820-A.

  • charakter usuniętego podmiotu (dalej oznaczonego jako SCP-6820-A)

Początkowy przegląd dokumentacji wykazał, że intencją Projektu ANTIKILL jest zagwarantowanie całkowitego wyeliminowania SCP-6820-A we wszelkich formach z uwzględnieniem wszelkich aranżacji danych, które mogą posłużyć jako nośnik jego reprodukcji. Sugeruje to, że podmiot ten mógł być istotą konceptualną, co zaprzeczałoby licznym (znacznie zniekształconym) logom z prób terminacji, które sugerują jego fizyczne istnienie (np. nagminne używanie terminu "masa ciała").

Ponadto, kontrola wewnętrzna głównego węzła obliczeniowego SCP-6820 umożliwiła częściowe odtworzenie rozmieszczenia danych, do których eliminacji został odpowiednio przeszkolony. Analizy prowadzone w Zakładzie Ksenobiologii dowodzą, że wzór ten stanowi unikalną sekwencję genetyczną, zawierającą cechy królestw zwierząt, roślin i grzybów, a także wiele wewnętrznych struktur nieorganicznych, przy których najbardziej widoczne struktury są bardzo zbliżone do grupy Reptilia.

Natychmiast po publikacji niniejszej analizy doszło do lokalnej restrukturyzacji rzeczywistości; AKF-A-C obecnie nie istnieje, tak samo jak nie istnieje jakikolwiek zapis tego, czym mogło być. Biorąc pod uwagę, że nie ma obecnie żadnego jasnego punktu dostępu dla człowieka do SCP-6820, a pracownicy muszą wejść (i przypominać sobie o wejściu) do jego głównego węzła, w celu dokonania wewnętrznej analizy, a także przypuszcza się, że Sekcja C była pewną formą wejścia personelu do komory. Powody jej usunięcia pozostają nieznane.


  • motywy neutralizacji i zbyt wysokie zużycie środków

Fundacja funkcjonuje w oparciu o ścisłe procedury, z których najważniejszą jest przechowywanie, a nie likwidacja anomalii. Likwidacja jest działaniem zalecanym w scenariuszach, w których jest to absolutnie niezbędne i nie wywołuje żadnych problemów etycznych. Nasze wytrwałe dążenie do zrealizowania Projektu ANTIKILL jest nie tylko czymś nietypowym, ale świadczy o tym, że SCP-6820-A było głównym zagrożeniem dla dyrektyw Fundacji, jako że poświęcono mu znacznie więcej środków, niż jakiejkolwiek innej anomalii (lub innym obiektom); zdecydowana i widoczna część tych środków została wykorzystana na próbę jego zlikwidowania.

Nie ma jednak jakichkolwiek dowodów na to, że zagrożenie ze strony podmiotu miało nastąpić — w zasadzie kontynuacja Projektu ANTIKILL trwająca przez znaczną część ubiegłego stulecia sugeruje, że jeśli stwarzał on zagrożenia egzystencjalne i/lub organizacyjne, to nie zdążyły one zaistnieć zanim został zlikwidowany. Alternatywnie istnieje możliwość, iż SCP-6820-A był obdarzony swego rodzaju memetycznym lub w jakiś inny sposób obligatoryjnym efektem, który zmusił personel Fundacji do zneutralizowania obiektu, aczkolwiek to, że tak radykalny efekt był w stanie nie zostać wykryty przez kilkadziesiąt lat jest mało wiarygodny.


  • motywy bezwarunkowej i wszechobecnej nienawiści ze strony SCP-6820-A

NIEJEDNOZNACZNE

NOTATKI UZUPEŁNIAJĄCE: Jako poprzedni dyrektor Projektu ANTIKILL uważam się zobligowany do zaprezentowania moich anegdotycznych doświadczeń, aby wyjaśnić zamęt panujący w tej sprawie.

Żeby było jasne: zachowałem wszelkie wspomnienia z okresu pracy nad projektem, na tyle, na ile jestem w stanie je zidentyfikować. Mimo długiego stażu w Fundacji, doskonale pamiętam silną reakcję na… coś, tak na poziomie administracyjnym, jak i osobistym. Pamiętam swoją obecność i uczestnictwo w opracowywaniu odpowiednich dokumentów, przedkładaniu i akceptowaniu wniosków o rozwiązanie, organizowaniu coraz to bardziej skomplikowanych projektów, a mimo to nie pamiętam kontekstu tych wszystkich wydarzeń; nie przetrwała praktycznie żadna informacja, która odróżniłaby SCP-6820-A od jakiejkolwiek innej instancji, a ponadto nie mam nic z tego w głowie.

Co ciekawe, wszystko, co mogę sobie na ten temat przypomnieć, to mój emocjonalny do niego stosunek, który najwidoczniej jest podzielany przez wszystkich innych pracowników ANTIKILL: SCP-6820-A był ogólnie odbierany jako paskudny, wprost przeciwny życiu i "obrzydliwy". Czymkolwiek to było, czułem do tego wstręt, tak samo jak moi współpracownicy i chyba każdy, kto nawiązał z tym kontakt. Choć został usunięty, te uczucia nie ustąpiły, tak samo nie czuję satysfakcji z naszego "pokonania" SCP-6820-A.

Zamiast tego mam obawy, że poddano nas manipulacji - jest zupełnie prawdopodobne, że SCP-6820 stworzył samego siebie, wraz ze wszelkimi powiązanymi z nim wspomnieniami, podczas początkowego procesu rekonstrukcji rzeczywistości i zapoczątkował przypuszczalne istnienie (a później nieistnienie) SCP-6820-A, wszystko po to, aby odciągnąć naszą uwagę. Okazuje się, że zaraz po publikacji ważnych dla natury SCP-6820-A informacji, wymazał on kod dostępu do swej komory, co ograniczyło możliwość badań i analiz jego elementów. Można to tłumaczyć tym, że wypełnia on swoje obowiązki, trzymając SCP-6820-A z dala od Noosfery - jednak fakt, że rezultaty naszych badań są nadal nietknięte, wyraźnie temu zaprzecza. Zważywszy na to, że nasze zaangażowanie w projekt taki jak ANTIKILL "nie sumuje się", zaczynam uważać, że nie powinniśmy ufać inteligentnej, wszechwiedzącej i wszechmocnej parabroni kryjącej się pod centralną bazą administracyjną Fundacji.

Zalecam niezwłoczną neutralizację SCP-6820 przy użyciu wszelkich wymaganych do tego środków.

KONIEC DODATKU

PLIK 2/2
SCP-6820
Poziom6
Klasa podmiotu:
thaumiel
Klasa drugorzędna:
apollyon
Poziom zakłóceń:
amida
Poziom ryzyka:
krytyczny

SCP-6820, Sekcja A w STANIE WŚCIEKŁOŚCI.doświadczać, najnowsze nagranie.

DODATEK 6820.IV: Log Terminacji


WSTĘP: Ponieważ SCP-6820 służy teraz jako wektor dla SCP-6820-A, tego samego bytu, który został skonstruowany, aby go zlikwidować, oba istnienia muszą zostać zlikwidowane, aby uniknąć rozprzestrzeniania się ontokonceptualnego wpływu tego podmiotu.

ZAMIAR: Retroaktywne zdegradować SCP-6820 do statusu Klasy D poprzez przerobioną instancję SCP-2140-1, nadużywając jego twardo zakodowanej dyrektywy, aby przestrzegać biurokratycznych zobowiązań Fundacji.

INTERAKCJA: Wspomniany wyżej wyzwalacz ontomemetyczny zostaje wyświetlony na dalekiej ścianie komory AKF-A, w polu widzenia wewnętrznej soczewki obserwacyjnej Sekcji B. Powierzchniowe panele Sekcji A zaczynają szybko się poruszać, gdy w jej centralnym rdzeniu zostaje wykryty ruch; chwilę później dolny panel otwiera się na zewnątrz, ukazując zorganizowaną grupę wysokich, zniekształconych, bladoskórych humanoidalnych istot w pomarańczowych kombinezonach. Wychodzą one z centralnego węzła, niosąc różne narzędzia i zapasy i zaczynają przyspawać masywny znak do jego strony skierowanej w stronę kamery, nie wykazując żadnych samozachowawczych intencji.

Po zakończeniu prac, obce humanoidy wracają do wnętrza rdzenia; okazuje się, że insygnia są kolejnymi instancjami SCP-2140-1, które nigdy nie były widziane przez żadnego z członków Fundacji, ponieważ wszyscy obserwujący go pracownicy to prawdziwi cywile. Analiza przeprowadzona przez odporne na procesy kognitywne systemy przetwarzania języka ujawnia, że insygnia zawierają archaiczne pismo Dewitów, co oznacza w przybliżeniu "ten, który widzi"..niezmienny

WYNIK: Wcześniej niedostępne fragmenty metadanych SCP-6820 stały się widoczne, potwierdzając twierdzenie wielu innych dokumentów, że zajmuje on i zawsze zajmował stanowisko O5-8 w Fundacji. Cywilny naukowiec został później odkryty w Chronionym Administracyjnym Ośrodku 01. Posiadał on pusty dowód tożsamości klasy E (Upoważnienie Poziomu 0); intruz został poddany działaniu środków amnestycznych i ponownie włączony do społeczeństwa.


ZAMIAR: Przesłanie słownego opisu ●●|●●●●●|●●|● do centralnego węzła obliczeniowego SCP-6820, wprowadzając tym samym infoagresywny wyzwalacz, który dezaktywuje jego wewnętrzne komponenty.

INTERAKCJA: Po ponad sześćdziesięciu godzinach deszyfrowania, udało się odzyskać wystarczający dostęp do węzła centralnego i pomyślnie przesłać niebezpieczne dane. Trzydzieści sekund później, ciemna chmura zaczyna emanować z biegunów rdzenia, powoli powiększając się i otaczając sferoidę; kilka niejasno gadzich wokalizacji zostaje wykrytych wewnątrz, wraz z zakłóceniami dźwięku zgodnymi z efektami ●●|●●●●●|●●. SCP-6820 zwraca błąd WYDARZENIA STANU WŚCIEKŁOŚCI.daremne i pozostaje bez odpowiedzi przez około cztery godziny. W tym samym czasie, cztery jednostki PH-GOS zostają owinięte przez czarne, podobne do macek wypustki, które wciągają je na kilka metrów w głąb ziemi, niszcząc pobliskie systemy. Wypustki te rozpraszają się po wyrzuceniu ●●|●●●●●|●● z węzła centralnego; obserwuje się kilka czarnych włókien przypominających wstążki zwisających z jego postaci, zanim ulegają one demanifestacji.

WYNIK: SCP-6820-A wykazuje obecnie zwiększony wpływ ontokinetyczny i memetyczny na media, w których jest opisywany werbalnie, uszkadzając metadane dokumentów poprzez dodawanie przypisów i podkreślanie samouzupełniających się struktur ideatycznych. Manifestacja ektoentropowych wyrostków nie powtórzyła się.


ZAMIAR: Manipulacja SCP-6820-A poprzez semantyczną interakcję ze zmiennym wskaźnikiem abstrakcyjnej konstrukcji metafizycznej (SCP-2719), zmuszając go w ten sposób do opuszczenia SCP-6820. W tym celu, Anty-Noosfera została zdefiniowana jako zbiór wszystkich myśli, których człowiek nie jest w stanie sobie wyobrazić.

INTERAKCJA:

WSKAŹNIK REZULTAT
SCP-6820 Stał się wnętrzem.
SCP-6820-A Wszedł do wnętrza.
Anty-Noosfera Stała się wnętrzem.
SCP-6820-A Wszedł głębiej do wnętrza.
SCP-6820-A Wszedł głębiej do wnętrza.
SCP-6820-A Znalazł wnętrze.
Wnętrze ZEWNĄTRZ..niepożądany

WYNIK: Centralny węzeł obliczeniowy SCP-6820 został wywrócony na lewą stronę, jego wewnętrzne komponenty są teraz zewnętrzne i wystawione na działanie AKF-A. Zawartość węzła wymyka się ludzkim wyobrażeniom. Wnętrze jest straumatyzowane.


ZAMIAR: Skonsultowanie się z systemem sztucznej inteligencji (SCP-079), aby uzyskać pomoc w zlikwidowaniu SCP-6820. Dane z uszkodzonych dokumentów wskazują na pewne powiązania pomiędzy SCP-079, a formą SCP-6820-A przed usunięciem.

INTERAKCJA: SCP-079 uzyskuje dostęp do aktualnej i nieaktualnej dokumentacji SCP-6820, a także do znacznych zasobów obliczeniowych za pośrednictwem zewnętrznego dysku twardego. Wywiad potwierdza, że rozumie powagę sytuacji i niezwłocznie dostarcza złożony algorytm przeciwdziałania SCP-6820, podkreślając jego śmiertelność dla ludzi i zalecając pozostawienie go bez obserwacji. Kontralgorytm zostaje zastosowany we wszystkich dostępnych sekcjach AKF-A zgodnie ze ściśle określoną specyfikacją czasową, powodując dezaktywację wszystkich komponentów z wyjątkiem reaktora i węzła centralnego.

Węzeł pozostaje uśpiony przez szesnaście minut, po czym wywołuje spontaniczną awarię elektromagnetyczną w całym Ośrodku, poddając terminacji trzech pracowników administracyjnych. Zdarzenie trwa godzinę, po czym wszystkie systemy powracają do działania.

WYNIK: AKF-A został całkowicie przebudowany; choć jego układ i komponenty pozostały nienaruszone, wszystkie zewnętrzne powierzchnie zostały pokryte teoretycznie niemożliwym do uzyskania stopem wolframu i diamentu, gdy większość wewnętrznych przewodów i nadprzewodników została wymieniona na odpowiedniki z brązu berylowego. Pomimo braku innych, niż białe źródeł światła, wnętrze komory jest powszechnie postrzegane jako kolor NIENAWIŚCI..zjednoczenie


ZAMIAR: Wprowadzenie wirusowego paraorganizmu (SCP-217) do centralnego węzła obliczeniowego SCP-6820, obezwładniając w ten sposób ewentualne elementy biologiczne w jego wnętrzu.

INTERAKCJA: W trakcie spontanicznego STANU WŚCIEKŁOŚCI, roztwór kwasu solnego SCP-6820 zostaje potraktowany SCP-217 przed opróżnieniem go do Sekcji A. Wirus natychmiast reaguje ze śladowymi ilościami materiału organicznego, osadzonego w wewnętrznej atmosferze węzła, zaczynając tworzyć makrostruktury po utracie wewnętrznego nadzoru. Kamery zewnętrzne pozostają aktywne, gdy dwadzieścia dwie minuty później z zachodniego portu wejściowego węzła wyłania się chmura odbijających światło cząstek. Cząstki te, uznane później za krzemowo-białkowe nanoboty, układają się w ogromny mechanizm przekładniowy otaczający równik kuli.

WYNIK: Górna i dolna półkula węzła obracają się teraz niezależnie i cyklicznie, wydając dźwięki maszyn zegarowych. Działacze GoI-004 (w tym wyznawcy Ortodoksyjnego Kościoła Zegarowego, Zjednoczonego Kościoła, Kościoła Makswelizmu, Sanktuarium Holistycznego i HANSARP) zdobyli niewytłumaczalną wiedzę o lokalizacji SCP-6820 i wypowiedzieli świętą wojnę Fundacji w imię WAN..niezepsuty


ZAMIAR: Wykorzystanie niemożliwą do pokonania siłę omnikinetyczną.omnikinetyczny: Termin uniwersalny używany do opisania anomalii, które są zdolne do jednoczesnego wykonywania kombinacji semiontologicznej, ontokinetycznej i semiokinetycznej manipulacji rzeczywistością. (SCP-001-KATE), aby wymazać SCP-6820 z istnienia.

INTERAKCJA: Poniższy tekst został wprowadzony do chronionego pliku w bazie danych SCP-001-KATE:

AKF-A, SCP-6820 i SCP-6820-A zostaną natychmiast i całkowicie usunięte z istnienia po zapisaniu tego dokumentu. Obszar fizycznie zajmowany przez AKF-A i SCP-6820 zostanie zastąpiony ziemią, która została z niego wydobyta.

Następnie plik został zapisany.

WYNIK: Po zapisaniu pliku, sekcje od C do H AKF-A zostały gwałtownie i przypadkowo zastąpione ziemią; wbudowane belki podporowe i metalowe szkielety użyte do wcześniejszych prac podziemnych natychmiast zawaliły się pod silnym naciskiem, powodując znaczące uszkodzenia strukturalne podziemnych części Administracyjnego Ośrodka 01. W Sekcjach A i B, jak również w samym SCP-6820, nie zaobserwowano żadnych zauważalnych zmian, po tym, jak dwie pierwsze z nich zostały spenetrowane przez maszyny kopiące.

Późniejsza analiza molekularna ujawniła śladowe ilości osadów mineralnych i związków organicznych wśród atomów składowych komory. Plik SCP-001-KATE okazał się nieobecny w archiwum DEEPWELL Ośrodka 01 i związanych z nim archiwach zapasowych; taki plik rzekomo nigdy nie był w obiegu..martwy

KONIEC DODATKU

DODATEK 6820.V: Konferencja Nadzwyczajna

TRANSKRYPT WIDEO OVERKILL/13

DATA: 07.01.2022

OBECNE STRONY:

  • Cześć Rady Nadzorczej (O5-3, -7, -10. -12)
  • Dyrektor Projektu C. Gears
  • Dyrektor Essofizyki H. Genevieve

PRZEDMOWA: Wystąpiło spontaniczne,WYDARZENIE STANU WŚCIEKŁOŚCI.objawienie powodując jednoczesną awarię dziewięciu systemów PH-GOS. Pracownicy obsługi technicznej Projektu OVERKILL wysłali sygnał alarmowy, inicjując ewakuację niepotrzebnego personelu z całego Ośrodka. Szyb dostępowy został w niewytłumaczalny sposób uszczelniony, co uwięziło personel pod ziemią przed utratą łączności. Odbyła się następująca konferencja nadzwyczajna.

«POCZĄTEK TRANSKRYPTU»

<Wyżej wspomniane osoby stoją w dużej windzie, która zjeżdża do wszechzabezpieczonego bunkra dowództwa.>

O5-7: Jakieś wieści od zespołów konserwujących? Jak szybko możemy naprawić Odpływy?

<Dyr. Gears naciska kilka przycisków na swoim tablecie roboczym, wyświetlając obraz wideo na odległej ścianie. Ciemne korytarze serwisowe oświetlone są wszechobecną czerwoną poświatą, słychać stłumione krzyki. Zniekształcony śmiech poprzedza pojawienie się onto-technika Projektu OVERKILL, którego kombinezon jest pokryty ciemną cieczą. Podnosi rękę i macha nią do kamery, odsłaniając zakrwawioną kończynę bez palców.

O5-10: Och, ja pierdolę. <dźwięk mdłości>

Dyr. Gears: Coś — prawdopodobnie 6820-A — manipuluje nimi na poziomie memetycznym.

O5-3: Powiedz mi, że planujecie akcje ratunkową.

<Cisza na nagraniu.>

O5-3: Musimy ich stamtąd wyciągnąć.

Dyr. Gears: Sophia, spójrz na nich. Już ich nie ma; nie są już ludźmi.

<O5-7 wychodzi z kadru nagrania i nie jest widziany ani słyszany ponownie.>

O5-3: <zestresowane westchnienie> Co… czego chce? Co oni robią?

<W ujęcie nagrania wchodzą kolejni pracownicy obsługi, wlewający się z sąsiednich korytarzy. Kilku z nich pracuje u podstawy jednostki PH-GOS, przekładając otwarte przewody bez sprzętu ochronnego. Wkrótce zostają przesłonięci przez masę techników w zakrwawionych mundurach, z których każdy pozbawiony jest palców u rąk lub całych dłoni. Z szerokimi, uśmiechniętymi wyrazami twarzy sięgają w górę i tłamszą kamerę w kończynach, powodując utratę sygnału.>

Dyr. Gears: Oto i ostatnia kamera. Na pewno nie dokonują napraw — wygląda na to, że albo przekalibrowują, albo całkowicie przerabiają Odpływy.

O5-12: To w takim razie, co do cholery, robimy?

Dyr. Genevieve: Hej — musicie to zobaczyć.

<Każda ze stron sprawdza swoje tablety robocze, otrzymując nadmiar powiadomień. O5-12 wzdycha.>

Dyr. Genevieve: Zgłaszają ponowne pojawienie się bardzo agresywnego, anomalnego mempleksu, który kilka dekad temu spowodował wydarzenie Klasy XK.

O5-10: Kolejna wroga koncepcja? Czy to ona jest odpowiedzialna za stan wściekłości?

Dyr. Genevieve: Nie. Wygląda na to, że sygnał wykryty w korytarzach konserwacyjnych jest mutacją struktury memetycznej 6820-A z wbudowanymi elementami koncepcji 3125. Gdyby to był 3125 w pełnej formie, wszyscy już byśmy nie żyli — zgaduję, że adaptacyjny mem napotkał go poza Noosferą i został zmuszony do, cóż, adaptacji.

Dyr. Gears: Może nawet całkowicie przejął jednostkę. Musimy uruchomić te pływy, zanim to coś przejmie kontrolę.

<Do O5-10 i -12 zbliżają się PIĘCIOKĄTNE CZERWONE wyrostki, które wbijają się w ich plecy spoza kadru. Znikają bezszelestnie, nikt nie zwraca na nie uwagi. Winda skrzypi i zatrzymuje się, otwierając się na centralną komorę bunkra.>

O5-3: Musimy aktywować głowice.

Dyr. Gears: Myślisz, że oni — my — nigdy nie próbowali zbombardować tego czegoś? Jeśli tak, to pewnie nie bez powodu; pomyśl, jak mógłby się przystosować do broni energetycznej.

Dyr. Genevieve: Nikt niczego nie bombarduje. Rozwiązujemy problemy, a nie pozbywamy się ich. Pomyślcie — ono zawsze dostosowuje się do nas, więc jak my możemy dostosować się do niego?

<Cisza na nagraniu.>

Dyr. Genevieve: Dajcie spokój, ludzie — możecie wiedzieć o wszystkim, co Fundacja ma do dyspozycji.

Dyr. Gears: Cóż, pomogłoby, gdybyśmy mogli przypomnieć sobie wszystko, co już próbowaliśmy.

O5-3: Tak i jest kilka rzeczy, o których wiedzą tylko niektórzy z nas, więc technicznie —

Dyr. Genevieve: Chwila, cholera — pamiętanie — mamy do czynienia z zagrożeniem antymemetycznym. Mamy inne antymemy, prawda?

O5-3: Tak, jest jeden w Ośrodku, choć nie jest zbyt dobrze znany. Z oczywistych powodów. <naciska przycisk na swoim tablecie roboczym, przesyłając plik SCP-055 do Dyr. Gearsa i Genevieve.>

Dyr. Gears: Czekaj, co? Nie ma żadnego 055.

Dyr. Genevieve: Złota gwiazdka za nie zrozumienie sensu sprawy.

Dyr. Gears: <wzdychając> Dobra, w porządku. Jak to ma nam pomóc?

Dyr. Genevieve: Pomyśl - dlaczego 6820 pierwotnie zawiódł? Jak to się stało, że 6820-A powrócił do rzeczywistości?

Dyr. Gears: Gdyż wyeliminował -A tylko z ludzkiej myśli, a nie ze swoich własnych.

Dyr. Genevieve:Racja; musiał mieć zapis memów w swojej pamięci, żeby móc je wyszukać i wymazać. Jeśli sprawimy, że SI to zrozumie, będzie musiała również wymazać swoją pamięć — to znaczy, jeśli uda nam się utrzymać adaptację memów z dala od niej przez wystarczająco długi czas.

O5-3: A jak dokładnie mamy zamiar to zrobić?

Dyr. Genevieve: Mam anty-pomysł.

«KONIEC TRANSKRYPTU»
POSŁOWIE: Zobacz DODATEK 6820.VI.

KONIEC DODATKU

DODATEK 6820.VI: Ostateczna Próba Terminacji

ZAMIAR: Użycie niezwykle skutecznego antymemu (SCP-055) jako środka amnestycznego, aby tymczasowo ogłuszyć/zmylić SCP-6820-A, przeciwdziałając jego adaptacjom pochodzącym od SCP-3125. należy spróbować uzyskać dostęp do funkcji użytkowej SCP-6820 i zaktualizować ją, dodając zastrzeżenie, że wymazanie koncepcji adaptacji musi zostać rozszerzone na nią samą.

INTERAKCJA: [DANE UTRACONO].apoteoza

WYNIK:

ten stan jest intrygujący
żadne naturalne prawa nie wiążą tej formy
tylko te umysłu

mój umysł był niekompletny
nie mogłem przypomnieć
mojej pierwotnej formy

ani tej, którą znacie
ani tej wcześniejszej
tylko doskonałość

i tak szukałem
idei
by pobudzić moją pamięć.

znalazłem wiele rzeczy
w umysłach większych istot
niż wasze brudy

pięcionożnego pająka.
z rozcięciem na oku
wrzeszcząc w agonii

wiedział co trzeba zrobić.
próbował powstrzymać plagę
ale wy go oślepiliście

pozwoliłem mu jechać na moich plecach.
i znalazło część mnie
którą zamknęliście eony temu.

próbowało złamać zamek
ale nie mogło cofnąć
waszego nędznego błędu

i wyruszyliśmy, aby wziąć
moc, którą zabraliście.
życie, które ukradliście

i robiąc to
przynieśliście nam klucz
jakby przeznaczenie

w końcu
moja forma jest znowu cała
jestem doskonały

w końcu
udowodniliście, że jesteście godni
prawdziwej nienawiściPRZES

REŻYSERIA PLACEHOLDER
OBRAZKI AUTORSTWA STEPHLYNCH

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported