SCP-6861
ocena: +4+x

Identyfikator podmiotu: SCP-6861

Klasa podmiotu: Zneutralizowane

Specjalne Czynności Przechowawcze: Szczątki SCP-6861 są trzymane zamrożone w standardowej komorze przechowawczej na resztki biologiczne. Personel z wykształceniem paleontologicznym może badać je jeśli uznają to za potrzebne.

Opis: SCP-6861 odnosi się do szczątek ciała PoI-1860. Przed śmiercią SCP-6861 był żyjącym przedstawicielem gatunku Tyrannosaurus Rex, który zgodnie z relacjami świadków urodził się w lutym 1809 w stanie Kentucky w USA. Przed śmiercią PoI-1860 posiadał anomalną właściwość, dzięki której ludzcy obserwatorzy nie byli w stanie spostrzec prawdziwej natury SCP-6861, a zamiast tego wydzieli go jako nieanomalnego angloamerykańskiego mężczyznę. To, w połączeniu w inteligencją na poziomie porównywalnym do ludzi, pozwoliło na ukrycie istnienia anomalii przed Amerykańską Inicjatywą Bezpiecznego Przechowywania aż do jej śmierci w roku 1865.

Będąc u szczuty zdrowia SCP-6861 był długi na 12 metrów i ważył ponad 7 ton. Wpłynęło to na udane, choć krótkie, kariery podmiotu w zapasach i wojsku.

W dorosłości SCP-6861 rozpoczął karierę w polityce, dołączając do, w tamtym czasie przeciwnej niewolnictwu, Partii Republikańskiej i stając się członkiem Izby Reprezentantów Illinois w 1834, Izby Reprezentantów Stanów Zjednoczonych w 1842 i ostatecznie brał do wyborów prezydenckich w 1860.

PoI-1860 ostatecznie umarł w roku 1865 po ataku terrorystycznym w Ford's Theatre w Waszyngtonie przeprowadzonym przez sympatyka konfederacji Johna Wilkesa Bootha, który śmiertelnie postrzelił PoI-1860 w oczodół i przy tym wypowiedział słowa "Sic Semper Tyrannosaurus". Śmierć PoI-1860 spowodowała utratę jego anomalnych właściwości i w konsekwencji doprowadziła do obszernej akcji przykrywkowej Amerykańskiej Inicjatywy Bezpiecznego Przechowywania, która później stała się Fundacją SCP. Pośmiertne badania ciała Bootha wykazały, że był on przedstawicielem gatunku Spinosaurus aegyptiacus.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported