SCP-6888
ocena: +3+x
640px-DEW_radar_site_in_Greenland_%28cropped%29.JPG

Punkt odkrycia SCP-6888.

Identyfikator podmiotu: SCP-6888

Klasa podmiotu: Bezpieczne

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-6888 ma być przechowywany w piętnastometrowej komorze lodowej w Ośrodku 07. W chwili obecnej nie ma potrzeby stosowania żadnych dodatkowych metod zabezpieczenia skażenia.

Opis: SCP-6888 określa zbiór dwudziestu pięciu ludzkich ciał, które nie przejawiają żadnych symptomów rozkładu lub gnicia na poziomie komórkowym. Co więcej, poza tym zjawiskiem, instancje nie wykazują zbyt wielu typowych dla śmierci objawów, takich jak: spadek temperatury ciała, zmiany koloru skóry oraz wydzielanie putrescyny.

Wszystkie instancje SCP-6888, które są obecnie zabezpieczone, są fizycznie i genetycznie identyczne z mężami stanu, światowymi liderami, ludźmi ze świata kultury lub podobnymi tego postaciami, które zmarły dekady przed odkryciem obiektu. Ze względu na to, że ekshumacje wykazały, że zwłoki tych osób nadal spoczywają w pierwotnych miejscach pogrzebu, nie istnieje aktualnie żadne wiarygodne wyjaśnienie ich podobieństwo do SCP-6888.

Odkrycie: SCP-6888 został odkryty 12 sierpnia 1984 roku na Svalbardzie, Norwegia, poniżej porzuconej konstrukcji, która prawdopodobnie służyła niegdyś jako mauzoleum dla podmiotów. Zanim budynek ten został pozyskany przez przedstawicieli Fundacji, popadał w ruinę, a w pewnych sekcjach był zupełnie zniszczony, co stanowiło przeszkodę w wydobyciu SCP-6888.

Wnętrze budowli dzieliło się na dwadzieścia sześć komór grobowych, z których każde przypisane zostało1 jednej instancji SCP-6888, które na przestrzeni najbliższych kilku godzin zostały wydobyte i przetransportowane do Ośrodka 07 w celach badawczych. Poniżej przedstawiamy skróconą listę najważniejszych odzyskanych instancji SCP-6888, razem z opisem komór, w których je umieszczono.

Opis instancji SCP-6888 Opis komory Notatka
Instancja przypomina dawnego japońskiego Cesarza Meiji. Podmiot odziany jest w tradycyjny królewski uniform, a w chwili odzyskania przytomności ściskał zardzewiały złoty miecz. Na ścianach komory znajdują się kolorowe grafiki ukazujące różnorodne osiągnięcia społeczne oraz wojskowe z czasów panowania Meiji. Wśród godnych uwagi elementów należy wymienić: ogłoszoną w 1889 roku Konstytucję Japonii, pierwszą kadencję cesarskiego Sejmu, robotników konstruujących linie telegraficzne oraz japońskie okręty wojenne atakujące wojska rosyjskie przy oblężeniu Port Artur. Instancja znajdowała się w dekoracyjnym wapiennym grobowcu, z wygrawerowanymi u jego podstawy wyrazami "leżeć" i "czekać" zapisanymi pismem Kanji.
Instancja przypomina serbsko-amerykańskiego inżyniera Nikolę Teslę. Komora jest bardzo skromnie zagospodarowana. Na podłodze leżą notatki na temat najróżniejszych niedokończonych urządzeń mechanicznych, ze szczególnymi uwzględnieniami idei budowy automatów i sztucznej inteligencji. Nie przeprowadzono żadnego pogrzebu. Obiekt znaleziono przytwierdzonego do prostego metalowego rozkładanego krzesła, z kilkakrotnie wygrawerowanymi na nim słowami "jeszcze nie".
Instancja przypomina byłego australijskiego Premiera Harolda Holta, który ubrany jest w jasnoniebieski strój kąpielowy. Komora zawiera znaczną ilość akcesoriów politycznych dotyczących kampanii przywództwa Partii Liberalnej Holta w 1966 roku oraz późniejszych australijskich wyborów parlamentarnych. W pomieszczeniu tym znajduje się także duża ilość urządzeń do spearfishingu, sprzętu pływackiego i eksponatów ukazujących morską faunę i florę. Obiekt jest aktualnie badany pod kątem potencjalnego związku z SCP-3477.
Instancja przedstawia tureckiego męża stanu Mustafę Kemala Atatürka, odzianego w czarny uniform wypoczynkowy. Komora zdaje się stanowić precyzyjną replikę prywatnej kwatery Atatürka w Pałacu Dolmabahçe w Stambule, Turcja. Znaczna powierzchnia komory jest spalona lub zniszczona. Przypuszczalnie było to wywołane pożarem, który miał swój początek w dużej stercie spopielonych tkanin kilimowych w północno-zachodnim kącie komory.
N/A Komora przypomina "Green Room" Rezydencji Władzy Naczelnej Stanów Zjednoczonych. Komora jest po brzegi wypełniona mnóstwem materiałów z wielu bardzo specyficznych XIX-wiecznych ogólnonarodowych wyborów w Stanach Zjednoczonych, w tym z: wyborów prezydenckich Sutannach Zjednoczonych z 1856 i 1848 r., Krajowej Konwencji Whigów z 1852 r. oraz Konwencji Nominacyjnej partii "Know Nothing" z 1856 r. Na środku komory znajduje się pojedyncza odkryta trumna. Testy DNA przeprowadzone na komórkach skóry pozostałych na wyściółce trumny wskazują, że pochodzą one od amerykańskiej gwiazdy telenoweli Aleca Baldwina. Nie wiadomo, jakie są tego przyczyny.
O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported