SCP-6984
ocena: +3+x

⚠️ content warning

cromage6984.jpg

.


SCP-6984
Poziom2
Klasa podmiotu:
ezoteryczne
Klasa drugorzędna:
zintegrowane
Poziom zakłóceń:
dark
Poziom ryzyka:
znikomy

restroom18.jpg

Komora Przechowawcza 112, przed przebudową.


Przydzielony Ośrodek Dyrektor Ośrodka Nadzorca Projektu Przydzielone MFO
Ośrodek 322 Dyr. Paul Lague Badacz Natalia Kemp N/A

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-6984 jest przechowywany w Komorze Przechowawczej 112 w Ośrodku 322.1 Personel z 2 Poziomem Uprawnienia lub wyższym może wejść do komory, jeśli potrzebują materiału biologicznego do badań. Próbki cieczy z kranu są badane co tydzień; w przypadku, gdyby skład płynu przestał przypominać ludzki płyn mózgowo-rdzeniowy, należy skontaktować się ze specjalistą ds. przechowawania.

Opis: SCP-6984 to anomalny kran, który po aktywacji produkuje płyn mózgowo-rdzeniowy (CSF), niezależnie od dostarczanego do niego płynu. Anomalia została odkryta w 2017 roku, po doniesieniach o niedziałającej hydraulice w Toalecie 18:


Po stwierdzeniu braku usterki przez pracowników zespołu konserwacyjnego Ośrodka 322, kran został poddany testom. Następnie obiektowi nadano desygnację SCP i wprowadzono obecne czynności przechowawcze.

Jak dotąd nie udało się zidentyfikować żadnego człowieka, który genetycznie pasowałby do płynu mózgowo-rdzeniowego produkowanego przez SCP-6984.

Aktualizacja [23.06.2018]: Po prezentacji wygłoszonej przez Dr Ilse Reynders na Międzyośrodkowej Konferencji Przechowawczej (ISCC)2 w 2018 roku, dyrektor Ośrodka Paul Lague wytypował szereg anomalii, w tym SCP-6984 do Programu Integracyjnego. Po krótkim okresie rozważań i testów, anomalia została zintegrowana do infrastruktury Ośrodka:

INFORMACJA OD KIEROWNIKA PROJEKTU PROGRAMU INTEGRACYJNEGO


Integracja SCP-6984 zakończyła się sukcesem; obecnie pompujemy płynne odpady z Ośrodka do SCP-6984, gdzie są one przekształcane w CSF i poddawane standardowej procedurze utylizacji zagrożeń biologicznych. Pracujemy nad tym, by używać go jako głównej metody usuwania takowych odpadów, ale chłopaki z Departamentu Redukcji Odpadów Ezoterycznych pragną podkreślić, że nie powinniśmy pod żadnym pozorem wprowadzać jakichkolwiek ciał stałych do instalacji wodociągowej SCP-6984.

To nie jest zepsute. Więc tego nie psujmy.

— Paul Lague, Dyrektor, Ośrodek 322

Aktualizacja [04.11.2020]: Działalność SCP-6984 jako anomalnego systemu filtracji płynnych odpadów Ośrodka pozostawała niezakłócona przez ponad dwa lata. Jednakże 2 listopada 2021 roku działanie SCP-6984 zostało całkowicie wstrzymane. Nieprzetworzone odpady ezoteryczne zaczęły się gromadzić w zbiorniku buforowym SCP-6984. Jednakże usterka została zidentyfikowana, dzięki Dr. Anthony'emu Coixowi, który skontaktował się z personelem konserwacyjnym Ośrodka w ciągu dwóch godzin od wyschnięcia SCP-6984, zanim nagromadzenie zdołało aktywować alarm:


Po zbadaniu sprawy przez jego zespół przechowawczy zidentyfikowano, co blokowało rurociągi SCP-6984. Poniższy log przedstawia szczegóły owej interwencji:

–POCZĄTEK LOGU–

[Yousef Ellison z zespołu przechowawczego wraz ze specjalistką ds. przechowywania Natalią Kemp stoją w komorze przechowawczej SCP-6984. Chase Hendrix z zespołu konserwacyjnego wchodzi ze sprzętem hydraulicznym do pomieszczania. Cała trójka ma na sobie kombinezony HAZMAT klasy B.]

Ellison: Dziękuję za przybycie.

Kemp: Sami byśmy sobie poradzili, ale nie mieliśmy odpowiedniego sprzętu, a mieliście biuro blisko…

Hendrix: Nie, nie, rozumiem. To nie problem. Po prostu cieszę się, że mogę pochodzić sobie w tym całym sprzęcie. [Stuka w swój hełm.] Chciałbym móc taki nosić w swojej normalnej pracy czasem.

[Hendrix podchodzi do SCP-6984. Bierze głęboki wdech, po czym wkłada końcówkę węża drenażowego do kranu. Hendrix zaczyna wsuwać go do instalacji hydraulicznej obiektu.]

Hendrix: Jak głęboko ten zator jest?

Kemp: Nie udało nam się tego ustal—

Hendrix: Oh! Mam go. Chyba.

[Hendrix ściska spust uchwytu węża, zamykając mechanizm chwytający urządzenia. Marszczy brwi.]

Hendrix: To jest… trochę gąbczaste. Dziwne. Da się ogarnąć, rusza się, jak go pociągam. Jeśli to wszystko, co tam jest—

Kemp: Czy dasz radę to usunąć?

Hendrix: Słuchaj, to wy macie do czynienia z takimi rzeczami na co dzień. Powiedzcie mi, czy to w ogóle bezpieczne do usunięcia?

Kemp: Przeprowadziliśmy wiele wstępnych testów i nie zidentyfikowaliśmy żadn—

Ellison: Szczerze mówiąc, to nie mamy zielonego pojęcia. Wiemy, jak bardzo to jest niebezpieczne tak samo, jak ty. To anomalia… mimo wszystko, więc trudno będzie przewidzieć. Wiemy tylko, że w ten sposób jest mniejsza szansa na uszkodzenie SCP-6984 niż użycie jakieś bardziej inwazyjnej metody.

[Hendrix wzdycha. Zaczyna nawijać przepychacz, ciągnąc zator w stronę kranu. Opór ciągnięcia rośnie, wraz z naprężaniem się podczas nawijania.]

Kemp: Wszystko w porządku?

Ellison: Nie potrzebujesz pomocy… uh… z kręceniem? Ciągnięciem?

[Hendrix przytakuje z zaciśniętymi zębami. Przestaje je nawijać i zaczyna odciągać urządzenie od kranu. Ellison i Kemp pomagają mu w wyciągnięciu go z SCP-6984.]

Hendrix: Dobra jest już całkiem blisko. Na trzy: raz, dwa, trzy!

[Ellison, Kemp i Hendrix pociągają za wąż, który wylatuje z kranu. Cała trójka przewraca się do tyłu, podczas gdy z SCP-6984 zaczyna wypływać strumień cieczy pod wysokim ciśnieniem. Ellison wstaje, aby zakręcić kran, podczas gdy Kemp i Hendrix sprawdzają końcówkę węża, na którym to znajduję się różowa masa.]

Hendrix: Czy to…?

–KONIEC LOGU–

kancę nerwowej pozyskanej w wyniku interwencji nadano desygnację SCP-6984-1. W przypadku pojawienia się podobnego problemu pozyskany materiał biologiczny ma zostać poddany badaniom, a następnie zutylizowany zgodnie ze standardowymi procedurami utylizacji zagrożeń biologicznych.

Po usunięciu i zabezpieczeniu SCP-6984-1, rozpoczęto ocenę roli obiektu w infrastrukturze Ośrodka 322. Bez względu na wyniki owej oceny, Dr Coix ma bezwzględny zakaz wstępu do Komory Przechowawczej 112.
O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported