SCP-699
ocena: +2+x

Identyfikator podmiotu: SCP-699

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-699 ma być przechowywany w standardowej przechowalni o wymiarach 8 x 8 x 5 [m], która została wybudowana wokół podmiotu w podziemiu Strefy 83. Obiekt musi być zawsze strzeżony przez dwóch pracowników o pierwszym poziomie upoważnienia, posiadających "negatywną" reakcję na podmiot (szczegóły niżej) oraz nie wykazujących zainteresowania otwarciem go. Do tego, SCP-699 musi być bez przerwy monitorowany przez kamerę bezpieczeństwa.

Nieautoryzowane próby otwarcia SCP-699 spotkają się z dotkliwymi czynnościami dyscyplinarnymi, włączając w to możliwą terminację. Jakiekolwiek oznaki ucieczki zawartości SCP-699 muszą zostać natychmiast zgłoszone do pracownika o czwartym poziomie upoważnienia, w celu zainicjowania dalszych procedur przechowawczych. Jakiekolwiek przełamanie zabezpieczeń musi zostać powstrzymane przy użyciu wszelkich środków.

Opis: SCP-699 to przezroczysty, prostokątny pojemnik o wymiarach 2.5 x 1.5 x 1 [m]. Na jego boku znajduje się wygrawerowany symbol "Keter" używany przez Fundację, oraz napis "SCP-17591". Artefakt wydaje się być zrobiony z pleksiglasu, ale w rzeczywistości jest to bardzo gęsty materiał polimerowy, znacznie twardszy i cięższy niż wszelkie tworzywo będące obecnie w produkcji. Waga obiektu szacowana jest na 24000 [kg]. SCP-699 nie posiada żadnych spojonych miejsc oraz widocznych sposobów na otwarcie go. Do tej pory wytrzymał wszelkie próby otwarcia, uszkodzenia oraz pobrania próbki materiału z którego został zrobiony. Próby pobrania fragmentu tworzywa w celu stworzenia jego większej ilości trwają.

Zawartość SCP-699 jest w trakcie badań i obecnie omawiana przez naukowców. Wydaje się ona mieć właściwości telepatyczne i ukazywać się każdemu obserwatorowi pod inną postacią, w zależności od jego pragnień i stanu psychologicznego.

90% obserwatorów widzi zawartość w pozytywnym świetle - jako coś, co chcą wydostać i posiadać. Zgłaszali oni dostrzeganie cennych metali, dzieł sztuki, członków rodziny, zwierząt, postaci religijnych oraz przydatnej technologii, a także odczuwanie silnego pragnienia otwarcia obiektu.

Około 9% obserwatorów wykazuje "negatywną" reakcję na zawartość SCP-699, oraz postrzega ją jako coś przerażającego lub niebezpiecznego. Wśród otrzymanych doniesień znajdują się między innymi węże, pająki, demoniczne humanoidy oraz inne niebezpieczne obiekty SCP, w tym SCP-███. Obserwatorzy ci nie odczuwają chęci otwarcia SCP-699.

Dwaj obserwatorzy, dr ████, oraz dr ██████ zobaczyli to samo podczas spoglądania na SCP-699 — stwierdzili, że jest on całkowicie pusty.
["To na pewno jakiś głupi żart." — dr ████]

Zawartość SCP-699 posiada zdolność ukazywania się jednocześnie w kilku formach, kilku różnym obserwatorom. Poza umiejętnością telepatycznego maskowania się oraz tworzeniem pragnienia otwarcia podmiotu, SCP-699 nie podejmował prób kontaktu z kimkolwiek.

Dodatek: SCP-699 został odkryty gdy pojawił się w pomieszczeniu wypoczynkowym na trzecim piętrze Strefy 83, o 03:14, dnia █/█/20██. Z powodu swojej masy, natychmiast spadł kilka pięter niżej, lądując bez szwanku w podziemiach. Zdarzenie to wygenerowało █ milionów dolarów strat, doprowadziło do przełamania zabezpieczeń SCP-███, natomiast SCP-███ został zmiażdżony przed podmiot. SCP-699 jest zbyt ciężki by przemieszczać go bez doprowadzenia do znacznych uszkodzeń strukturalnych Strefy 83, w związku z czym przechowalnia została wybudowana wokół niego.


Przy SCP-699 znaleziono częściowy raport dotyczący go:
[Raport ten wymaga przynajmniej czwartego poziomu upoważnienia. Niestety, jego znaczna część została uszkodzona gdy SCP-699 pojawił się i jest nieczytelna.]

Identyfikator podmiotu: SCP-17591
Klasa podmiotu: Keter
Data zabezpieczenia: 6/7/2455
Opiekun obiektu: dr ████ B████

Notatki:

6/7/2455 SCP-17591, nazywający [raport uszkodzony] siebie [raport uszkodzony i nieczytelny] pragnie wprowadzi [raport uszkodzony]

określany w tym dokumencie jako "Protokół Z". Jako, że jest to pożądane, biorąc pod uwagę zdolność obiektu do [raport nieczytelny]

przechowywany w standardowej jednostce przechowawczej klasy Keter.

[raport uszkodzony]

Dodano [USUNIĘTO] do protokołu przechowawczego by zapobiec [raport uszkodzony] po ucieczce i ponownym pochwyceniu, oraz znaczących szkodach wyrządzonych w Strefie ██. Zdolność wpływ[raport uszkodzony] Protokołu Z na dystansie pięciu [raport uszkodzony] for w trosce o [raport uszkodzony].

7/8/2455 Próby ucieczki trwają. Obalenie personelu Strefy ███ wymagało terminacji dr ██████ oraz badacza ██████.

[raport uszkodzony]

2/7/2466 Ryzyko ucieczki. Eksperymentalna Procedura Przechowawcza "T" musi zostać wdrożona natychmiastowo. Uważa się, że mieszkańcy odbierającej linii czasowej nie posiadają [raport uszkodzony] i będą przez wiele lat.


[Notatka pracownika biurowego: Nie będę mieszać w bazie danych i nazywać to SCP-17591. To jest SCP-699, aż do zmiany decyzji.]

[Notatka O5-█: Nie zaczynajcie wrzucać krnąbrnych/niebezpiecznych artefaktów w najbliższy portal międzywymiarowy. To definitywnie nie jest bezpieczne dla wielu posiadanych przez nas obiektów i aktualnie prowadzone są rozmowy wśród starszego personelu czy w ogóle kiedykolwiek powinno się to robić.]

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported