SCP-705
ocena: +7+x

Identyfikator podmiotu: SCP-705

Klasa podmiotu: Bezpieczne

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-705 nie wymaga aplikacji doraźnych środków bezpieczeństwa ani wysokiego wymogu odnośnie do upoważnienia pracowników. Obiekt musi być przechowywany w jednostce przechowawczej obiektów bezpiecznych w Sektorze 2, z nasuniętą pokrywą. Każdy dostęp po obiektu powinien zostać zalogowany zarówno podczas wchodzenia, jak i wychodzenia z przechowalni obiektu; log należy poddawać comiesięcznej inspekcji. Pozostawienie obiektu w nieodpowiednim miejscu bądź nieprzykładanie do obiektu należnej uwagi, jeśli skutkować będzie uszkodzeniem przechowalni, zostanie ukarane tymczasowym odcięciem dostępu do obiektu. Kolejne przewinienia będą karane surowiej. SCP-705 nie może być wykorzystywany do zastosowań praktycznych.

Opis: SCP-705 jest zazwyczaj przechowywany w 150 [ml] pojemniku na plastelinę dla dzieci, o nazwie "Play-Doh". Obiekt poprawnie zamknięty nie wykazuje żadnych nadzwyczajnych właściwości ani zachowań anomalnych. SCP-705 został odkryty w laboratoriach naukowych Korporacji ██████ w █████, ████████ i stanowił próbę stworzenia samomodelującego się produktu. Fundacja nadal nie zna sposobu, w jaki osiągnięto obecny efekt, ale rezultat ten doprowadził do porzucenia linii produktów i samych laboratoriów. SCP-705 pozyskano w dniu ██.██.████ r., po czym przeniesiono go do Ośrodka ██, a po miesiącu do Ośrodka 17, gdzie nadal jest przechowywany.

Kiedy wieko pojemnika z SCP-705 zostaje uniesione, miękki, czerwony materiał w środku zaczyna się ruszać. Z plasteliny wyłaniać będą się niewielkie, humanoidalne formy, na początku powoli, ale wkrótce ich liczba osiągnie 10, a nawet 100. Materiał tworzący mężczyzn będzie się rzeźbił i charakteryzował, przez co figurki zaczną przypominać miniaturowych żołnierzy piechoty w typowych mundurach wojskowych, uzbrojonych w pełni funkcjonalną broń automatyczną. W tym momencie SCP-705 tworzyć będzie od 20 do 100 indywidualnych organizmów rozumnych.

W czasie swojej aktywności SCP-705 jest nadzwyczaj brutalny i militarystyczny, a jego nastawienie jest wysoce terytorialne i obiekt uczyni wszystko, co może, by osiągnąć "lokację strategiczną". W obserwowanych otoczeniach może to być laboratoryjna stacja robocza, maszyna do kawy lub umywalka w łazience. Z powodu słabego budulca obiekt nie może być traktowany jako znaczne zagrożenie, ponieważ można go spacyfikować niewielkim wysiłkiem. Nieobezwładnieni żołnierze są jedynie irytujący i uparci.

Zaobserwowano, iż SCP-705 jest rozumny, a nagrania audio demonstrują, iż obiekt posługuje się językiem angielskim. Z upływem czasu grupa, z której składać będzie się SCP-705, stanie będzie coraz bardziej złożona, a wśród żołnierzy wyłonią się liderzy. Kilkakrotnie rozszerzone testy na SCP-705 wykazały, iż obiekt może formować większe i bardziej złożone struktury, np. czołgi, transportery opancerzone i statki powietrzne jak helikoptery czy bombowce. Należy odnotować, iż żaden z takich tworów nie jest efektywniejszy w osiąganiu celów grupy, ponieważ nadal korzysta z nieszkodliwej amunicji plastelinowej.

Kiedy SCP-705 wchodzi w kontakt z podobną substancją, np. normalnym produktem Play-Doh, ów zwyczajny materiał nabierze tych samych właściwości, które przejawia aktywny SCP-705. Jeśli substancje są jednokolorowe, w ich zachowaniu nie odnotowuje się różnic, aczkolwiek powstawać będą większe i bardziej skomplikowane obiekty. Jeżeli jednak druga substancja będzie innego koloru, dojdzie do stworzenia całkowicie nowej "armii". Pozostawione samym sobie organizmy z SCP-705 i "wrogiej" armii będą ze sobą walczyć. Wiele różnych kolorów można w ten sposób aktywować, a pomiędzy agresorami będą zawiązywane sojusze. Druga substancja będzie aktywna dopóty, dopóki SCP-705 nie zostanie ponownie zamknięty w pojemniku. SCP-705 jest w pełni zdolny do cierpienia ofiar tych konfliktów, jednakże straty takie złagadza amorficzna natura bytów.

Dodatek 705-D: Pierwszy znany "atak" SCP-705 nastąpił w dniu ██.██.████ r., kiedy pojemnik został pozostawiony bez nadzoru na ladzie w pokoju, gdzie pracownicy przebywają na przerwie. W mniej niż godzinę SCP-705 przejął kontrolę nad maszyną marki "Mr. Coffee", po czym ogłosił niepodległość i kontrolę nad regionem. Szturm został powstrzymany, kiedy dr Rights zmiotła żołnierzy z obiektu, co skutkowało obszernymi stratami wśród jego żołnierzy i całkowitym rozbiciem armii. Podczas przesłuchań SCP-705 odnosi się do tego dnia przeżywając silny lęk i okazując urazę.

Dodatek 705-F: Uzyskawszy zgodę O5-6, SCP-705 został wystawiony na oddziaływanie SCP-963. [USUNIĘTO], a 705 odnalazł obecnego nosiciela 963. Po nawiązaniu kontaktu żołnierze tworzący 705 zasalutowali dr. Brightowi, po czym spoczęli, oczekując na rozkazy. [USUNIĘTO] więc lepiej pozostawmy to na czas, kiedy naprawdę będziemy tego potrzebować.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported