SCP-707
ocena: 0+x

Identyfikator podmiotu: SCP-707

Klasa podmiotu: Bezpieczne

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-707 jest przechowywany rozłożony w podwójnie zamkniętej bezpiecznej skrytce w Ośrodku ██. Eksperymenty mogą być wykonane wyłącznie za uprzednią pisemną zgodą co najmniej dwóch (2) pracowników z 3 poziomem upoważnienia. Po złożeniu SCP-707 może być obsługiwany tylko przez personel Klasy-D.

Opis: SCP-707 to lalka matrioszka lub Rosyjska lalka składana, w której skład zalicza się jedna (1) lalka centralna i cztery (4) oddzielne warstwy lalek. Lalka jest pomalowana głównie niebieskimi kolorami, a oszacowanie materiałów z których jest wykonana wykazało że ma ona w przybliżeniu ██ lat.

Kiedy żywy ludzki obiekt usunie jedną lub więcej z warstw SCP-707 podczas gdy była w pełni złożona, jej anomalne działanie nastąpi po około dziesięciu (10) minutach. Nasilenie tego efektu jest zależne od tego ile warstw zostało otwartych.

  • 1 warstwa - Włosy i paznokcie obiektu bezboleśnie i całkowicie wypadną. Obejmuje to również włoski wewnętrzne i rzęsy, takie jak te w nosie i uszach.
  • 2 warstwy - Skóra obiektu odzieli się i wypadnie. Utrata skóry jest bezbolesna, ale odsłonięta tkanka wewnętrzna została opisana jako bardzo wrażliwa, a nawet lekki dotyk mógł spowodować krwawienie.
  • 3 warstwy - Mięśnie obiektu odczepią się od tkanki łącznej, włączając w to przeponę i serce.
  • 4 warstwy - Organy obiektu oddzielają się i wypadają.

Efekty te są kumulatywne oraz następują po kolei i wystąpią w ciągu zaledwie kilku sekund po minięciu dziesięciu minut od wystawienia na obiekt. Jak dotąd nie odnotowano żeby jakikolwiek obiekt przeżył odłączenie więcej niż 1 warstwy SCP-707. Jednak pomimo niesamowitych obrażeń zadanych przez oddzielenie dwóch lub więcej warstw, monitoring aktywności mózgowych wykazał że obiekt jest w pełni przytomny i świadomy swojego stanu jeszcze przez kilka minut od oddzielenia warstw, dopóki obiekt nie umrze (zazwyczaj przez utratę krwi lub uduszenie).

Dodatek 707-1: Zastosowanie SCP-707 jako efektywna metoda nabywania zdolnych do transplantacji organów wewnętrznych dla Fundacji jest aktualnie rozpatrywana.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported