SCP-7103
ocena: +3+x

Identyfikator podmiotu: SCP-7103

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-7103 obecnie znajduje się w standardowym aneksie przechowawczym w Ośrodku 19. Okna obserwacyjne komory mają być przez cały czas zablokowane. Pojemnik, który pierwotnie mieścił SCP-7103 podczas wstępnego odkrycia ma być przechowywany w magazynie placówki.

Opis: SCP-7103 jest wysoką na 1,6 metra humanoidalną statuą. Anomalia posiada widoczne uszkodzenia, dziury i pęknięcia o różnych stopniach zniszczeń. Ponadto, SCP-7103 zdaje się posiadać wyryty na swoim tułowiu strój badawczy.1 SCP-7103 przejawia oznaki strachu i paniki po spostrzeżeniu obserwatora.

SCP-7103 przejawia świadomość otoczenia, jest zdolny do samowolnego poruszania się przy użyciu anomalnych środków.

statued%20temp%20logo

Rycina A.

Mimo że SCP-7103 nie ma żadnych widocznych narządów wzroku, to posiada dwa otwory w podobnych miejscach, co ludzkie oczodoły. Kiedy osoba wejdzie w zasięg wzroku anomalii, stanie się niezdolna do poruszania się i zostanie unieruchomiona w swojej obecnej pozycji do czasu, aż obserwator nie zniknie z zasięgu widzenia SCP-7103. Anomalia wykorzystuje tę zdolność do unikania bezpośredniego kontaktu z personelem Fundacji. W czasie pisania tego dokumentu stale są badane jego inne anomalne właściwości.

Odkrycie: Dnia 22.06.2022 roku, SCP-7103 samoistnie pojawił się w Ośrodku 19 w drewnianej skrzyni. Wstępne raporty od pracowników i urządzeń monitorujących wskazywały na wystąpienie w tamtym miejscu zniekształcenia rzeczywistości przestrzennej. Warte odnotowania jest to, że pojemnik posiadał oznaczenie "Laboratorium 19", a także insygnium podobne do tego Fundacji.2

W zewnętrznej kieszeni SCP-7103 znaleziona została metalowa plakietka. Poniżej znajdują się wypisane cechy rozpoznawcze, które były wypisane na blaszce:

  • Zdjęcie twarzy SCP-7103.
  • Imię: Gyggel Gleokg3
  • Poziom Upoważnienia: 3
  • Departament Biologicznej Antropologii4

Godne uwagi jest to, że w czasie odkrycia anomalii, dwa podobne byty zostały znalezione przy SCP-7103, jednakże zostały zniszczone przez zespół wstępnego reagowania. Statuy skruszyły się po przypadkowym uszkodzeniu ich szyi i okazały się nie do naprawienia. SCP-7103 zdaje się przejawiać strach po zobaczeniu pozostałości owych obiektów.5

Podczas wstępnych godzin w zabezpieczeniu, SCP-7103 zaczął emitować radiowe transmisje ratunkowe. Po dwóch godzinach, SCP-7103 zaprzestał tego działania. Trwa obecnie pełne deszyfrowanie tej transmisji. Odbiorca tej komunikacji jest nadal nieznany.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported