SCP-726
ocena: +1+x

Identyfikator podmiotu: SCP-726

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: Pojedyncza para ludzkich instancji SCP-726 ma być przechowywana w Ośrodku 17. Dla ich własnego bezpieczeństwa, mają być przechowywane w celi z wyściełanymi ścianami, czyszczonej z jakichkolwiek odpadów co 24 godziny. Dieta z pasty warzywnej jest wystarczająca dla ich potrzeb żywieniowych. Instancje mogą otrzymać słoik gładkiego masła orzechowego, w celu uspokojenia ich w trakcie testów lub czyszczenia celi. Raz na kwartał, instancjom ma być dostarczona para zwłok różnych płci. Po udanej reprodukcji, instancje mają zostać zneutralizowane. Żadne inne tkanki zwierzęce nie mogą znaleźć się w celi.

Opis: SCP-726 są fizjologicznie i genetycznie identyczne do jaj i larw Lucilia sericata, gatunku plujkowatych, powszechnie występującego w ciepłych klimatach na całym świecie. Po wylęgnięciu się na rozkładającej się tkance zwierzęcej, larwy zaczynają spożywać martwą tkankę jak zwykłe czerwie. Po spożyciu całej martwej tkanki, larwy zbierają się w centralnym punkcie i zaczynają zwracać ciągły strumień zdrowej, żyjącej materii komórkowej, rozmnażając się nieznanym sposobem wraz ze wzrastającą objętością tkanki. Jeśli nic im nie przeszkodzi, SCP-726 "zrekonstruują" kompletne ciało odpowiadające oryginalnemu źródłu tkanki. Proces rekonstrukcji odbywa się szybko, przypominając nagrania aktywności larw oglądane od tyłu, i kończy się po pełnym przywróceniu funkcji życiowych, a wszystkie larwy nagle odpadają z ciała i ulegają rozpadowi.

Chociaż organizmy zrekonstruowane przez SCP-726 powracają do optymalnego zdrowia fizycznego, psychicznie są ograniczone do procesów myślowych dojrzałych plujek. Instancje instynktownie podążają za zapachem rozkładających się tkanek organicznych i próbują je spożyć, liżąc i ssąc je. Instancje wszystkich gatunków poruszają się niezdarnie i co jakiś czas zaczynają się trząść, najprawdopodobniej próbując ruszać nieistniejącymi skrzydełkami, przy czym instancje ptaków i nietoperzy są niezdolne do latania przy użyciu własnych skrzydeł. Bliskość do jakiegokolwiek źródła rozkładającego się mięsa pobudzi instancje do zachowań godowych i zaczną one kopulować, bez względu na swoje pierwotne gatunki. Każda mechanicznie udana kopulacja wyprodukuje płodne jaja SCP-726, które zrekonstruowane samice spróbują złożyć w odpowiednim źródle pożywienia.

SCP-726 okazał się zdolny odtworzyć kompletne ciało z dowolnego fragmentu tkanki, niezależnie od jej stanu, w tym wiele kopii tego samego ciała z oddzielonych od siebie fragmentów. Zwłoki poprzednio zrekonstruowane przez SCP-726 mogą być ponownie odtworzone jak każda inna tkanka, ale dokładność odtworzenia pogarsza się z każdą kolejną rekonstrukcją (sprawdź dołączony Log Wytwarzania).

Odkrycie: 16 sierpnia 19██, pani Faber z Beckley, w Wirginii Zachodniej, została znaleziona naga, w śmietniku za lokalnym ██████ ████, próbując [ZMIENIONO] z dużym samcem [ZMIENIONO], wskutek czego została hospitalizowana z powodu zaawansowanej demencji. W ciągu kolejnych tygodni, mieszkańcy zgłaszali przypadki nietypowych zachowań u zwierząt. Wiele z nich odnosiło się do bydła, świń i drobiu, których zachowanie różniło się od normalnego zachowania miejscowych zwierząt gospodarskich. Agenci Fundacji ustalili zwyczaje reprodukcyjne SCP-726 i odkryli zwierzęta odtwarzane z resztek mięsa ze śmietnika, w którym znaleziono panią Faber. Podczas akcji zabezpieczającej, znaleziono ██ identycznych instancji pani Faber, błąkających się po lesie przy jej posiadłości. W trakcie przesłuchania pan Faber przyznał się do zamordowania i poćwiartowania swojej żony.


Log Testów: 17/8: Dr. ██████ Log Wytwarzania SCP-726
Zdecydowałem zacząć od testów nad granicą powtórnej replikacji. Do każdej próbki zostanie wprowadzone jedno jajo SCP-726. Ze względu na ich szybkie rozmnażanie, ilość larw nie ma wpływu na szybkość procesu, która zależy od wielkości odtwarzanego organizmu.

Próbka: Jeden (1) świeżo zabity szczur wędrowny, przecięty na pół wzdłuż ciała.
Rezultat: SCP-726 odbudował dwie wersje tego samego szczura, ubarwienia ich sierści wyglądały jak swoje lustrzane odbicia.

Próbka: Szczątki zduplikowanych szczurów z poprzedniego testu, przetworzone na gładką pastę i zmieszane.
Rezultat: SCP-726 rozdzielił próbkę na dwie części i zrekonstruował dwie kopie, prawie identyczne do oryginałów, jedna z nich miała czerwone prawe oko.

Próbka: Szczątki mniej różniącego się od oryginału szczura, przetworzone na gładką pastę.
Rezultat: Odtworzony szczur był kulawy i ślepy.

Próbka: Serce ślepego szczura.
Rezultat: Odtworzony bez oczu i pigmentacji. Nieustannie piszczy.

Próbka: Serce szczura bez oczu, przecięte na pół.
Rezultat: Dwa szczury bez oczu. Jeden tylko chodzi w koło, a drugi jest całkowicie pozbawiony sierści i niezwykle agresywny w stosunku do pierwszego.
Notatka: Zachowanie owadów wydaje się ulegać degradacji wraz z fizjologią.

Próbka: Skrawek mięsa z nieowłosionego szczura.
Rezultat: Szczur bez oczu, sierści i kończyn. Nie powrócił w pełni do życia. Mózgoczaszka zawierała wątrobę.

Próbka: Wątroba "bezmózgiego" szczura.
Rezultat: Szczur bez oczu, sierści i kończyn, oraz z wydłużonym "robakowatym" tułowiem. Guzki rozmieszczone na całym ciele wydają się niekompletnymi oczami. Drastyczny wzrost agresji, po pewnym czasie zaczął zjadać własną tylną część ciała i umarł z powodu utraty krwi.

Próbka: Całe, świeże szczątki poprzedniego szczura.
Rezultat: Duża, bezkształtna masa tkanek i wnętrzności. Drży aż do momentu terminacji.

Próbka: Część poprzedniego rezultatu.
Rezultat: Duża, "ślimakowata" masa niezróżnicowanych komórek. Wydaje się wchłaniać składniki odżywcze przez skórę.

Próbka: Część poprzedniego rezultatu.
Rezultat: Identyczny do poprzedniego testu.
Notatka: Cztery kolejne powtórzenia testu nie pokazały żadnej rozbieżności. Postanowiłem zatrzymać ostatniego "ślimaka" do długoterminowej obserwacji. Nazwałem go Brundle.

Próbka: Pojedynczy kawałek wyschniętego mięsa ze zwłok datowanych na rok ███ p.n.e.
Rezultat: Odtworzony mężczyzna w średnim wieku, wykazujący oczekiwane owadzie zachowania.
Notatka: To może być nowe, interesujące narzędzie kryminalistyczne.

Próbka: Jeden (1) opuszek palca personelu Klasy D.
Rezultat: Odtworzony osobnik wykazujący oczekiwane owadzie zachowania. Standardowy zakres testów identyfikacyjnych został porównany z rejestrami publicznymi i fundacyjnymi. DNA jest identyczne, a uzębienie i odciski palców są odwrócone.

Próbka: Gałka oczna personelu Klasy D z poprzedniego testu.
Rezultat: Odtworzony osobnik z normalnym uzębieniem, ale z całkowicie zmienionymi odciskami palców.
Notatka: Wygląda na to, że występuje niewielki margines błędu, nawet z oryginalnymi tkankami.

Próbka: Jedna (1) żyjąca osoba Klasy D z dużą, zainfekowaną raną na kostce. SCP-726 zaaplikowany na ranę.
Rezultat: Martwe tkanki zostały skonsumowane, a rekonstrukcja postępowała aż do zagojenia rany. Osobnik wyglądał na zdrowego, lecz jego zachowanie stopniowo się pogarszało. Po █ godzinach, osobnik wykazywał wszystkie zachowania charakterystyczne dla instancji SCP-726 i został zneutralizowany.
Notatka: Myślę, że możemy wykluczyć jakiekolwiek zastosowania medyczne.

Próbka: Stek rodzaju Porterhouse.
Rezultat: Dojrzały wół, normalny z wyjątkiem zachowania, zgodnego z owadami rzędu muchówek. Osobniki ubite, steki podane grupie kontrolnej personelu Klasy D. Późniejsze badania niegodne uwagi, aż [USUNIĘTO], zgodne ze znanymi gatunkami Calliphoridae. Cały personel biorący udział w teście zneutralizowany.
Notatka: Nieznacznie większe zagrożenie biologiczne, niż myśleliśmy. Sugeruję dokładniejszą obserwację miejsca odkrycia.

Próbka: Stek rodzaju Porterhouse.
Rezultat: Tak jak w poprzednim teście. Steki poddane różnym rodzajom chemicznej i termicznej sterylizacji, łącznie z promieniowaniem i podane personelowi Klasy D pod postacią różnych dań. Rezultat identyczny do poprzedniego testu.
Notatka: Myślę, że ustaliliśmy, że anomalne larwy nie są możliwą alternatywą dla hodowli zwierząt.

Próbka: Gładka pasta z ███ różnych owadów i pająkowatych.
Rezultat: ██████ zrekonstruowanych stawonogów, zachowujących się jak muchy. Wszystkie samice były zdolne do produkcji jaj SCP-726.
Notatka: To prawdopodobnie nie zdarzyłoby się w warunkach naturalnych; martwe owady nie są ani mięsiste, ani wystarczająco wonne, by przyciągnąć plujkowate. Potrzeba znacznej ilości owadów, rozkładających się w wilgotnych warunkach, aby odtworzyć takie same warunki do reprodukcji jak w przypadku zwłok kręgowców.

Próbka: Gładka pasta z ███ normalnych, dorosłych plujek, odpowiadających gatunkowi larw SCP-726.
Rezultat: Jedna, nienormalnie duża mucha. Szybko zmarła.
Notatka: To było niespodziewane. Szkoda, że tak działa prawo kwadratu-sześcianu, chętnie bym ją dalej obserwował.

Próbka: Jeden (1) filet z łososia.
Rezultat: Jeden (1) dorosły samiec łososia. Po włożeniu do wody doznał gwałtownych drgawek, jak gdyby tonął. Po wyjęciu z wody podrygiwał, dusząc się, lecz nie okazując oznak stresu.

Próbka: Jeden (1) kawałek smażonego kalmara.
Rezultat: Jeden (1) dorosły, samiec kałamarnicy, niezwłocznie włożony do wody. Wił się bezradnie aż do momentu wyjęcia z cieczy. Poruszał się, niezdarnie używając macek oraz konsumował fekalia i rozkładające się mięso. W próbkach spermy wykryto właściwości SCP-726.

Próbka: Jeden (1) cheeseburger kupiony z okienka drive-thru w lokalnym █████.
Rezultat: SCP-726 odtworzył dwie dorosłe krowy i ██ szczurów wędrownych.

Próbka: Jedna (1) puszka, dostępnej w sklepach "konserwy mięsnej". Analiza wykazała pochodne wołowiny i wieprzowiny, wysokofruktozowy syrop kukurydziany i 12 środków konserwujących, dopuszczonych do spożycia przez FDA.
Rezultat: [USUNIĘTO]
Notatka: Co to ███, niby miało być?

Próbka: Pojedyncze zwłoki z poprzedniego testu, zmielone na pastę.
Rezultat: [ZMIENIONO] wykazywał skrajną wrogość wobec poruszających się obiektów. Wszystkie próby neutralizacji zawiodły. Okaz został zamrożony.
Notatka: Rozpuściłem to, a to nadal się ruszało.

Próbka: Próbka odmrożonego rezultatu z poprzedniego testu.
Rezultat: [ZMIENIONO] wykazywał właściwości podobne do SCP-███. Został spalony.
Notatka: Nie będę kontynuował tych testów. Może nawet zneutralizuje Brundle.

Dodatek: Testowanie SCP-726 zostało przerwane po ostatnich odkryciach Dr ██████. Kolejne podania o możliwość użycia tkanki wytworzonej przez SCP-726 do testów z SCP-1361 lub podobnymi anomaliami zostały odrzucone. Instancje przechowywane w Ośrodku 17 mają być ściśle monitorowane pod kątem zmian zachowania lub nietypowego rozwoju.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported