SCP-7260
ocena: +4+x

Identyfikator podmiotu: SCP-7260
boots.jpeg

SCP-7260 czekające na spacer.

Klasa podmiotu: Bezpieczne

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-7260 jest obecnie przechowywany w standardowej, nieumeblowanej komorze przechowawczej. Pracownicy mają codziennie eskortować podmiot na dziedziniec ćwiczeniowy Klasy D Ośrodka 16 i pozwalać mu na 30-45 minut przechadzki.

Opis: SCP-7260 to para butów tyrustyczntch rozmiaru trzynaście. Są zdolne do poruszania się i wykazują pewien stopień świadomości. SCP-7260 odpowiada na słowa i wyrażenia takie jak "Stój", "Chodź", "Do mnie" , "Spacer"1 i "Daisy." Zaobserwowano, że byt bierze udział w "zabawach" z przydzielonymi pracownikami, podczas których w sposób nieagresywny kopie zaprezentowane sobie przedmioty.

Odkrycie: SCP-7260 został odkryty dnia 26. 07.1994 na szlaku turystycznym Maroon Bells. Fundacja została powiadomiona o obecności SCP-7260 po zgłoszeniach o "parze butów do chodzenia" zbliżających się do cywilów podróżujących po szlaku. Wysłany zespół pozyskujący zlokalizował SCP-7260 i śledził byt do odosobnionego wawozu, gdzie odkryto szczątki bosego wspinacza2 i psa3.

Odkryto, że przed śmiercią Mulls doświadczył kilku złamań kości i wstrząsu mózgu, najprawdopodobniej spowodowanych przypadkowym potknięciem lub awarią sprzętu. Autopsje wykazały, że Mulls zginął wskutek wspomnianych obrażeń, a pies z powodu odwodnienia.


O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported