SCP-7313


ocena: +4+x

5/7313 POZIOM 5/7313
Thaumiel
classified-bar.svg
classified-bar.svg
classified-bar.svg
classified-bar.svg
classified-bar.svg
classified-bar.svg
Identyfikator: SCP-7313
Bezpieczne

door.jpg

Drzwi prowadzące do SCP-7313.

SPECJALNE CZYNNOŚCI PRZECHOWAWCZE: Drzwi prowadzące do SCP-7313 zostały trwale usunięte z rzeczywistości postrzeganej. Wszelkie dodatkowe obserwacje tego punktu wejściowego muszą być natychmiastowo zgłaszane do pracownika Poziomu 5 lub jakiegokolwiek aktywnego administratora systemu z celem natychmiastowej korekty.

OPIS: SCP-7313 to podziemna komora zlokalizowana pod opuszczonym centrum danych znajdującym się w Seattle, Waszyngton, USA. SCP-7313 nieustannie podlega serii ontokinetycznych fluktuacji, co powoduje, że często przechodzi pomiędzy rzeczywistością podstawową, a rzeczywistością zerową. Jedynym punktem wejścia do podmiotu są drzwi grodziowe, które spontanicznie manifestują się na terenie budynku.

Wnętrze SCP-7313 wyposażone jest w dużą konsolę kontrolną znajdującą się na środku pokoju. Aktywna jest jedna lampa — zawieszona tuż nad modułami kontrolnymi — oświetla ona cztery siedzące zwłoki, zwrócone w stronę konsoli.

Trzy z czterech instancji ma na sobie duże gogle wirtualnej rzeczywistości nieznanego pochodzenia. Do tych gogli podłączony jest szereg komputerów, wszystkie są online. Wyświetlają one poniższe:

  • Pierwszy komputer pokazuje aktywną aplikację, która wyświetla jedną izolatkę psychiatryczną znajdującą się w białej pustce. Wewnątrz izolatki znajduje się pozbawiony cech charakterystycznych awatar ubrany w szary kombinezon. Awatar jest ciągle zwrócony w kierunku perspektywy, wielokrotnie uderzając o ściany izolatki zakrwawioną ręką. Wygląda jakby krzyczał po pomoc, ale nie słychać żadnego audio.
  • Na drugim komputerze jest wiele aktywnych aplikacji, wszystkie migoczą i znikają tym z ekranu. Każda pokazuje pusty skybox z jasnymi gwiazdami i ciemnoczerwonymi chmurami. Gdy aplikacje pojawiają się na ekranie, można sporadycznie dostrzec ludzkie części ciała, włączając dwie nogi, tors, dwie ręce i głowę. Każda zaobserwowana część ciała przechodzi przez serię glitchy i zakłóceń wizualnych. Warta uwagi jest głowa, która szybko glitchuje się pomiędzy różnymi rysami twarzy. Wszystkie twarze wydają się mieć na sobie wyrazy silnego cierpienia lub bólu.
  • Trzeci komputer pokazuje kolejną aktywną aplikację, na której znajduje się rozciągliwy, utopijny świat. Nie ma żadnych widocznych graficznych zakłóceń lub niestabilności systemowych. Do świata dołączone są rozmaite przedmioty, scenerie i narzędzia dla graczy pozwalające na ograniczoną modyfikację otoczeniem. Żaden awatar lub gracz nie jest obecny pomimo tego, że do świata podłączone są zwłoki. Badania podłączonej instancji potwierdziły, że jej śmierć została spowodowana zagłodzeniem.
  • Na czwartym komputerze znajduje się kilka zatrzymanych aplikacji. Na każdej znajdują się indywidualne symulacje różnych scenariuszy poziomu Klasy K i procentowe szanse na przetrwanie ludzkości. Bardzo mało ma wyniki pozytywne. Wszystkie sesje są wstrzymane na prognozie scenariusza "Uniesionej Zasłony".

Na podłodze obok ostatnich zwłok leżą gogle wirtualnej rzeczywistości. Górna część twarzy ciała, włączając czoło, oczy i nos, została całkowicie usunięta i wydrążona. Szczęka jest podobnie wykrzywiona i znacznie przemieszczona, sprawiając wrażenie maniakalnego uśmiechu.

Reszta zwłok ma podobne obrażenia.


ocena: +4+x
O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported