SCP-750
ocena: +2+x
contact-lens.jpg

Przybliżenie na próbkę SCP-750 poza pojemnikiem przechowawczym.

Identyfikator podmiotu: SCP-750

Klasa podmiotu: Bezpieczne

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-750 nie wykazuje zagrożenia, jeżeli nie zostanie zaaplikowany na ludzkie oko, dlatego jest przechowywany w biurze Dr Langley'a do czasu zakończenia odpowiednich testów i badań. Wszystkie instancje SCP-750 należy usunąć z poprzedniego użytkownika po zakończeniu testów, a następnie wyczyścić i zwrócić do pojemnika przechowawczego.

Opis: SCP-750 jest zbiorem dwudziestu czterech (24) szkieł kontaktowych, zaprojektowanych prawdopodobnie celem korekcji krótkowzroczności lub hipermetropii. Jeżeli para SCP-750 zostaje nałożona na oko, przyczepi się ona do rogówki i staje się niemożliwa do fizycznego usunięcia soczewek przez użytkownika, aczkolwiek osoby postronne mogą dokonać tego bez problemu. Użytkownicy SCP-750 zgłaszają natychmiastowe rozmycie widzianego obrazu po założeniu soczewek, po którym następuje okres skrajnie silnych zawrotów głowy. Gdy stan oszołomienia minie, użytkownicy opisują zmianę w swojej percepcji, która wydaje się z czasem postępować, natomiast długotrwała ekspozycja na działanie obiektu powoduje, iż noszący trwale odczują zauważone efekty SCP-750, nawet jeśli podmiot został usunięty z rogówki, wpływając dodatkowo na zmysł dotyku, powonienia, słuchu i smaku. Jedyną metodą zniwelowania efektu jest przerwanie nerwu wzrokowego oka lub oczu.

edited%20drawing.JPG

Dr ███████, przedstawiony przez podmiot eksponowany na SCP-750 przez kilka godzin.

Personel eksponowany na SCP-750 zgłosił następujące zmiany w swojej percepcji:

  • Ściany, sufity i podłogi z materiałów sztucznych pokryte substancją opisywaną podobnie do biofilmu
  • Niebo posiada ciemnoczerwony kolor, a chmury zawsze wydają się czarne
  • Artykuły spożywcze przypominają zbiór rozczłonkowanych ludzkich kończyn, organów i wnętrzności
  • Obserwacje małych owadów wyłaniających się z porów na skórze
  • Oglądany język pisany staje się niezidentyfikowany
  • Zmieniające się dzieła sztuki - obrazy przedstawiają brutalne sceny z ludzkiej historii, a posągi stają się wyobrażeniami nieziemskich stworzeń, których nie można rozpoznać za pomocą żadnego znanego gatunku

Ponadto osoby dotknięte anomalią będą reagować gwałtownym obrzydzeniem na inne istoty ludzkie, a także ignorować wszelkie próby zaangażowania się w rozmowę interpersonalną lub komunikację. Długotrwała ekspozycja na SCP-750 często wywołuje schizofrenię, PTSD, dysocjacyjne zaburzenie tożsamości i antyspołeczne zaburzenie osobowości.

Dodatek: SCP-750 został odkryty przez dr ███████ po tym, jak zamówił parę ''szkieł rentgenowskich'' z reklamy na tylnej stronie numeru █ magazynu █████ █████ i zamiast tego otrzymał skrzynkę zawierającą SCP-750. Paczka zawierała również stronę ''instrukcji'', które zostały przepisane poniżej.

Hej prawdziwi fani! Dziękujemy za zamówienie najnowszych NIESAMOWITYCH kontaktów, świeżutko od waszych przyjaciół z FABRYKI! Razem z zakupem otrzymujecie gwarancję na całe życie* oraz numer telefonu do kontaktu z nami, jeśli Twoi zazdrośni znajomi będą chcieli posiadać tę samą moc, co Ty! Zastanawiasz się, jak działają Twoje nowe oczy? Prosto! Po prostu weź jedną z soczewek i przyłóż je napraaaaaawdę mocno do Twoich patrzałek! Twój nowy zakup zajmie się resztą! Dobrej zabawy!!!

*WOW!:Zaskocz swoich przyjaciół nową umiejętnością przejrzenia kłamstw!
*PRĘDKO!: Pochwal się w szkole! Żaden nauczyciel już nic nie ukryje przed Tobą!
*NIESAMOWICIE!: Odkrywaj tajemnice! Znajdź ukryte skarby! Poznaj niepoznawalne! Wszystko jest teraz możliwe!
*Zwroty nie są gwarantowane. OSTRZEŻENIE: Wpatrywanie się bezpośrednio w prawdę może spowodować, że ponownie rozważysz swoje nieszczęśliwe istnienie. Używaj ostrożnie.

Notatka: Wspomniany powyżej numer telefonu i gwarancja nie znajdywały się w zamówieniu Dr ███████.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported